DATÇA UKKSA SANAT AKADEMİSİ KAMPI

Ukksa Sanat Merkezi
10 - 14 Temmuz
5-12
Bu kampın süresi dolmuştur.
DATÇA UKKSA SANAT AKADEMİSİ KAMPI DATÇA UKKSA SANAT AKADEMİSİ KAMPI

Kampımızın tüm kontenjanı dolmuş bulunmaktadır…

 

Hadi Gelin Datça’ya çocuklarımızı Ukksa Sanat Akademisi’ne götürüyoruz!!!

Kısacası çocuklarımızı badem çiçeklerinden sanata uzanan harika bir yolculuğa çıkarıyoruz…

Güneşin yüzüne aldanıp çiçeklerini açan badem ağaçları bu sefer çocuklarımızın sanatlarına ilham kaynağı olacak…

 

Ukksa ( Uluslar Arası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi) Hakkında

Yakaköy’de eski okul binasının ve çevresindeki taş yapıların restore edilmesi ile oluşturulan Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi ( UKKSA ) Nevzat Metin’in öncülüğünde, İmece Birliği Gönül Dostları’nın katkılarıyla yaşama geçirilmiştir. 11.000 m2 açık ve 1.404 m2 kapalı alana sahip Akademi’de Atölyeler, sergileme salonları, yemekhane, kütüphane ve kafe bulunmaktadır. Böyle bir yerde kurulmasına gelince; büyük kentlerin bunaltıcı havasından uzaklaşıp, doğal ve huzurlu bir ortamda, sanatçıların kendileriyle başbaşa kalarak çalışmalarına yoğunlaşacakları bir mekana ihtiyaç duyulması etkili olmuştur. Knidos Akademi’nin antik çağın en önemli  kültür ve sanat merkezlerinden olan Knidos topraklarında kurulması da Akademi’ye başka bir anlam yüklemiştir.

17 Temmuz 2010 da görkemli bir açılışla sanat yaşamına başlayan UKKSA, ulusal ve uluslararası sanatçıların bir araya gelerek özgün çalışmalarda bulundukları sivil bir akademidir. Çalışmalara katılan santçılar genellikle belirli bir akademik ve sanatsal birikimi olan kişilerdir. Zaman zaman etkinliklere öğrenci olarak katılanlar da sanatsal alanda eğitim gören kişilerdir ve buradaki çalışmalarla sanatsal deneyimlerini, bilgilerini geliştirmektedirler.

Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisinde, Çalıştaylar, paneller, seminerler, sanatsal söyleşiler, kültür ve  sanat adına etkinlikler yapılmakta.  Sanatçılar başta olmak üzere birçok kişi Akademinin yaşatılması için özverili bir çalışma içinde. Bir yanda çalışan sanatçılar, diğer yanda sergilenen eserler , yeşillikler içinde oturup dinleniyorsunuz. Özgürce gezip dolaşıyorsunuz, sanatçıları izleyebiliyorsunuz.

(Muzaffer Özgen’in 2015 yılındaki yazısından..)

 

OYUN KAMPTA VE UKKSA

Eğitmenlerimiz ve sanatçılarımızdan sevgili Fırat Bingöl’ün de her sene uğrayıp sanatını özgürce doğada icra ettiği bu büyülü sanat akademisinde Oyun Kampta çocukları ile buluşuyoruz. Gerçek sanatçıların arasında, tam bir sanatçı duygusu ile çocukların ruhlarını sanat ile doyurmayı hedefliyoruz…

Bu kampta çocuklar saat 10:00 ila 15:00 arasında Ukksa’da Eğitmenimiz Fırat Bingöl ve ekibi ile sanata dokunurken biz aileler de  Datça’nın doğal güzelliklerini ve koylarını geziyor olacağız. Saat 15:00’de Ukksa Sanat Akademisi’nden çıkan çocuklar hangi koydaysak yanımıza gelecekler ve biraz da ailece denizde de zaman geçirebilecekler 🙂

 

AİLELER İLE DATÇA KOYLARI KEYFİ

  • Kargı Taş plaj koyu
  • Karaincir 
  • Palamutbükü
  • Hayıtbükü

 

 

 

 

BİZİ KİM GEZDİRECEK ?

Fırat Bingöl Fırat Bingöl
Fırat Bingöl Sanat Eğitmeni

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

Datça Yağhane Butik Otel

Ben eski reklamcı, yeni işletmeci Bahadır. Bizim için de bir tatille başlamıştı her şey; turizmci eşim Olesya ile Datça tatilimiz sona ererken ‘mekanım Datça olsun’ diyen Can Yücel’e hak verip, İstanbul’dan eşyalarımızı toplayıp, 365 gün güneşi görebileceğimiz bu yere gelerek hayallerimizi gerçekleştirdik.

 

Eski bir Rum köyü olan Eski Datça tüm yaz boyunca püfür püfür esen rüzgarı, eski taş evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, bahçelerde huzurla yatan kedi köpekleri, mor salkımları ve begonvilleriyle bizim bu dünyadaki cennetimiz.

 

Yerel motifler ve Eski Datça taş evlerinin doğal dokusunda restore ederek otel haline getirdiğimiz Datça’nın ilk zeytinyağı sıkılan ve sokağımıza da ismini veren yağhanesi; Datça Yağhane Butik Otel ise bizim dostlarımızı ağırladığımız evimiz.Bugun Eski Datça çarşı merkezinde 30 odası ile butik otelimiz de sizlere hizmet vermenin heyecanını yaşıyoruz.

 

Avlumuzdaki 600 yıllık zeytin ağacımızın etrafına kurduğumuz ELIA Gurme Rum Meyhanemiz de yıllardır araştırdığımız ve zevk alarak tükettiğimiz Yunan Mutfağı lezzetlerini taşıdık. Bademli girit kabağımızdan, cacikiye, Santorini favamızdan, skardaliamıza, topikten, ballı bademli saganakiye kadar sayamadığımız onlarca lezzeti sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Otelimiz girişinde kurduğumuz bizim en yeni heyecanımız Bistromuza ,otelimizde koşuşturup duran,bazen çiçekleri sulayıp bazen mutfaga yardım eden 4 yasındaki kızımız Mila’nın ismini verdik ve bizim çardığımız gibi MİMİ Bistro dedik. MİMİ BISTRO food&drink&art Datçadaki en güzel kahveyi,salatayı,sandvici ve meyve koktetyllerini bulacağınız bir mekan. Ayrıca tamamen el yapımı butik hediyelik eşyalara da buradan ulaşabilirsiniz.

 

Otelimiz, restoranımız, bistromuz ve barımız da her gün yeni dostluklar kurmanın heyecanını, paylaşmanın mutluluğunu ve işimizi aşkla yapmanın keyfini yaşadığımız Datça Yağhanemize sizi de bekliyoruz.

 

Bahadır İnciler
Datça Yağhane İşletmecisi

 

Yemek

Bu kampımızda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.  Çocuklarımız yemek saatinde Ukksa Sanat Merkezi’nde olacağı için yemeklerini orada yiyecekler. Ailelerimiz ise kendi imkanları ile öğlen gittiğimiz koylarda serbest zamanda istediklerini yiyebilecekler…

Not: Çocukların öğle yemeği ücrete dahildir.

 

Ulaşım

Datça’ya ulaşmak için Dalaman Havaalanı’nı kullanıyoruz. Dalaman’dan Datça’ya konaklama merkezimize transferimiz 10:30’da gerçekleşecektir. Bu yüzden herkesin en geç 10 civarında havaalanında olmasını rica ediyoruz.

Dönüş günü saat 15:00’de çocuklarımız UKKSA Sanat Akademisi’nden alıp ortalama 3 saatlik yolculuğumuzdan sonra Dalaman Havaalanı’na varıyoruz. Bu yüzden dönüş uçuş biletlerinizi 20:00 ve sonrasına almanızı rica ederiz

ÜCRETLENDİRME

1 Yetişkin 1 Çocuk
4500
1 Yetişkin 2 Çocuk
5800
2 Yetişkin 1 Çocuk
5500
2 Yetişkin 2 Çocuk
6500

** Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir…

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 750 TL yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler iade edilmemektedir.

**Kapora haricindeki kalan ödemenin kamp başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir.

*** Rezervasyon ve kayıt için 05337495085 ‘den Belma Atakan’a whatsapp ya da arayarak ulaşmanızı rica ederiz.

DATÇA YAGHANE BUTİK OTEL

Datça Mah. Yağhane Sok. No:4 48900 Datça/Muğla

0252 712 22 87

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR