DOĞU EKSPRESİ İLE MASAL ŞEHİR KARSA YOLCULUK

Kars
6 Mart - 10 Mart 2019
3-12 Yaş
Bu kampın süresi dolmuştur.
Bu kamp için kontenjanımız dolmuştur..
DOĞU EKSPRESİ İLE MASAL ŞEHİR KARSA YOLCULUK DOĞU EKSPRESİ İLE MASAL ŞEHİR KARSA YOLCULUK

 

Hadi hazırlanın! Harika bir masal daha yaşamak için yeniden Kars’a gidiyoruz..

Doğu Ekspresi’nin vagonlarında yolculuk ederek, kar kaplı dağlardan tepelerden geçerek Kars’a varıp, buz tutmuş Çıldır Gölü’nde kızaklarla kayacağımız, Sarıkamış’ta kayak yapacağımız, Boğatepe Köyü’nü gezeceğimiz, köylülerin kendi elleri ile yapacakları köy tavuğu yiyeceğimiz, Ani Harabeleri’ni gezeceğimiz, kaz etinin tadına doyabileceğimiz masalsı kampımıza çocuklarınız ve içinizdeki çocuğu alıp siz de gelir misiniz?

BİZİ KİM GEZDİRECEK ?

Nurcan Kaya Nurcan Kaya
Nurcan Kaya Sanat Eğitmeni

1988 Adana doğumluyum.

Resim yapmaya çok küçük yaşlarda başladım. O yaşlarda sadece beni oyalayan hobimin ilerde mesleğim olacağını düşünmezdim.

İlk olarak güzel sanatlar bölümünden habersiz resim dersi almaya başladım. Daha sonra kendime hedef koydum ve bu yeteneğimi hayatımı kazanmak için kullanmaya karar verdim.

Hedefim İstanbul’da bir okul kazanmaktı. Marmara Üniversitesi Resim – İş Öğretmenliği bölümünü kazandım.

Öğretmenliğin yanı sıra 2.sınıfta seçtiğimiz anasanat dalım da benim için çok önemliydi. Grafik anasanat dalını seçtim ve tasarıma olan merakımı 3 yıl boyunca aldığım anasanat derslerimle pekiştirdim.

Mezun olduktan sonra sanat yönetmeni olarak ilerlemeye karar verdiğim kariyerimde, öğretmen kimliğimi daha çok çocuklara destek konusunda kullandım. Çeşitli gönüllü projelerde yer aldım.

Zaman geçtikçe çocuklara olan sevgim, ilgim sayesinde çocuk çalışmalarını arttırdım.

Ekip arkadaşlarımla birlikte alternatif sanatı kullanarak, çocuk haklarıyla özdeşleşmiş çalışmalarımızı oyun kamptada da uyguluyoruz.

www.instagram.com/huseynkorkma

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

 

6-10 Mart Kars Kampı (Uçak ile gidiş, tren ile dönüş)

 

Profesyonel Turist Rehberimiz Endamic Tourd’dan Alp’in hazırladığı gün gün gezi planımız aşağıdaki gibidir;

1.GÜN (6 Mart) : KARS’A VARIŞ VE ANİ HARABELERİ ZİYARETİ

Buluşma noktamız Kars havaalanı… Gelen misafirlerimiz tek tek gezimiz boyunca transferlerimizi yapacak olan Sevdekar Abimiz tarafından karşılanacak. Sonra otele yerleşiyor ve öğle yemeğine gidiyoruz. Yemekten sonra Kars’ın 45 km. kadar doğusunda, Ermenistan sınırında olan binlerce yıllık geçmişi bulunan kilise, vs. den oluşan harabeler yani Ani Harabeleri’ni ziyaret ile başlıyoruz. Ani’nin hem tarihini öğrenecek hem de hazine kutusu drama oyununu oynayarak çocuklarımız için burayı ve tarihini akılda kalıcı tutacağız..

 

Buluşma noktamız Ankara Doğu Ekspres Garı. Saat 18:00’de Ankara’dan hareketle Kars’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 24 Saat 58 dakika boyunca karlı dağların manzarasını hafızamıza kazıyarak ve çocuklarımızla oyunlar oynayarak bu değişik yolculuğumuzun tadına varıyoruz…

2.GÜN (7 Mart) : SARIKAMIŞ KAYAK KEYFİ

 

Sabah kahvaltımızın ardından çocuklarımızın hayalini kurduğu karın keyfini sürmeye Sarıkamış’a gidiyoruz. Mükemmel kar, sakin pistler ve teleskiler, güzel doğa ve mutheşem kristal karda kayak & snowboard keyfini Sarıkamış’da yaşıyoruz. Çocuklarımız için bir saatlik ilk kayak dersi Eğitmenimiz Tuncay Kaya tarafından verilecek ve Oyun Kampta ailesinin hediyesi olacak  🙂

 

Ortalama saat 19:00 sularında Kars Tren Garı’ndan bizi karşılayacak olan araçlarımıza binerek önce akşam yemeğimizi yiyoruz ardından Kars Kalesi eteklerinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Ve bir sonraki günümüze hazırlanmak üzere dinleniyoruz.

3.GÜN (8 Mart) : ÇILDIR GÖLÜ’NDE KIZAK, BOĞATEPE KÖYÜ ZİYARETİ, PEYNİR MÜZESİ

Sabah kahvaltımızın ardından, yetişkinlerimiz ve çocuklarımızla beraber Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Burada tanışma çemberimizi yapıyor ve donmuş gölün üzerinde “don” oyunu oynuyoruz 🙂

Çıldır Gölü Kars-Ardahan sınırları içerisinde yer alıyor ve bu bölgede kışları çok soğuk geçtiği için kasım ayından itibaren donmaya başlayıp nisan ayında çözülüyor. Bu süre zarfında buz tabakasının kalınlığı yaklaşık 1 metre kadar oluyor. İşte biz de bu gölde atlı kızaklara binerek unutulmaz anılarımızı cebimizde biriktireceğiz…

Sonrasında acıkan karnımızı doyurabilmek için Boğatepe Köyü’ne gidecek ve köylülerin yetiştirip, pişirdiği en lezzetli tavuklardan yiyecek ve köyü gezeceğiz. Yemekler yine Selvinaz Teyze’mizden…

Boğatepe Köyü Kars gravyer peynirinin doğduğu bir yöre. 1910 yılında İsviçre’li bir peynir üreticisi olan David Moser bu köye geliyor ve geniş otlakları ile bu yöreye aşık oluyor. Köyde kurduğu bir zavotta tam yağlı inek sütünden gruyere stili peynirin yapımını başlatıyor. Halk ismi ile gravyer olarak geçen Kars Gravyeri zamanla meşhur oluyor. İşte bu eski zavot binasının içi bugün Zavot Eko Müzesi ismi ile bir Peynir Müzesi. Biz de çocuklarımızla peynir müzesini gezeceğiz… 

 

4.GÜN ( 9 Mart) : KARS’TAN ANKARA’YA DOĞU EKSPRESİ YOLCUĞU BAŞLIYOR

24 Saat 58 dakika boyunca (yolculuk rötar ile 30 saate çıkabiliyor) karlı dağların manzarasını hafızamıza kazıyarak ve çocuklarımızla şarkılar söyleyip, dans edip, eğlenerek bu değişik yolculuğumuzun tadına varıyoruz…

5. GÜN (10 Mart) : ANKARA’YA VARIŞ

Ve dönüş. Nedense her kampın son gününü yazarken, daha yaşamamış olmama rağmen boğazım düğümleniyor. Hüzünlü oluyorum. Birbirini tanımayan onca insan olarak çıktığımız yolculuğumuzda biriktirdiğimiz anılarla ve dostluklarımızla artık eve dönme vaktimiz…. Ankara’ya sabah saatlerinde vardıktan sonra dileyenler uçak, dileyenler hızlı tren ile dönebilirler… 

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Uçak biletlerinizi ne kadar önceden alırsanız o kadar hesaplı olacaktır.
  • Mevsim koşullarına uygun kıyafetler rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

-Bu etkinlik Endamic Tours tarafından TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir. Ayrıca yine kendileri tarafından rehberlik hizmetimiz alınacaktır.

ÜCRETLENDİRME

Yetişkin
2350 TL
Çocuk
1900 TL

Fiyatlarımız “OYUN KAMPTA” etkinliğimize özel 4 gece 5 gün full pansiyon olarak hesaplanmıştır. Sadece tek yön uçak biletleri katılımcılara aittir.

 

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 750 TL kapora yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 45 gün ile 1 ay öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 1 ay içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir. Kapora haricindeki kalan ödeme kampın başlangıcından 14 gün öncesine kadar Oyun Kampta’ya ödenmesi gerekmektedir.

KONAKLAMA VE KATILIM ÜCRETLERİ

Fiyatlarımız “OYUN KAMPTA” etkinliğimize özel 4 gece 5 gün full pansiyon olarak hesaplanmıştır. Sadece tek yön uçak biletleri katılımcılara aittir. 

Fiyata dahil olanlar:

  • Tren ücreti
  • 2 öğün öğle yemeği (tren hariç)
  • 3 öğün akşam yemeği
  • 3 gece otel konaklaması
  • Kars’taki transferler
  • Rehberlik Hizmeti
  • Sarıkamış’ta çocuklar için bir saatlik özel kayak dersi
  • Oyun Kampta Eğitmenleri ile yapılan etkinlikler

 

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR