İTALYA TOSKANA KAMPI

TOSKANA
19-23 HAZİRAN 2019 / 26-30 HAZİRAN 2019
3-12 YAŞ
KAYIT OLUŞTUR
İTALYA TOSKANA KAMPI İTALYA TOSKANA KAMPI

19 HAZİRAN – 23 HAZİRAN 2019       3-12 YAŞ

26 HAZİRAN –  30 HAZİRAN 2019       3-12 YAŞ

Oyun Kampta ailesi olarak çocuklarımız için düzenlediğimiz kampların bir de yurtdışında, başka hayat pratikleriyle, bildiğimizin biraz daha dışına çıkarak deneyimlenmesi için çalışmalar yaptık.

İlk yurtdışı kampımızı bize çok uzak olmayan, aynı denizi paylaştığımız, müziklerini, yemeklerini, yüksek sesle muhabbet edişlerini sevdiğimiz İtalya’ da 2018 yazında yapmıştık. Çok keyifli geçince bu sene de tekrar gidelim istedik. 

 

İtalya haritasının ortasında yer alan Toskana bölgesi; başkenti Floransa’nın sanat ve tarih dolu her köşesi, çevre illeri, kırsal alanları, doğal parkları, su kaynakları, verimli arazileri, üzüm bağları, yerel  peynir- zeytin-şarap üreticileri ve saymakla bitmeyecek güzellikleri ile artık bize daha yakın.
Doğal hayatın gerçekten doğal olmak için çok zor koşullara bağlanmadığı, her günün rutininde,  her insanın hayatında, evinde, bahçesinde, sofrasında doğal güzelliklerin olduğu, başka türlüsünün bilinmediği yavaş yaşanan, keyif alınan bir yer Toskana.
‎  ‎

Oyun arkadaşımız Piano Piano Toscana‘nın kurucuları Iacopo Benini ve Gülşen Laleoğlu’nun kurduğu ekipte İtalya’ da ulaşmak isteyeceğiniz her alandan uzmanlar var.

 

Oyun Kampta ve Piano Piano Toscana ekipleri olarak bir araya geldik,  yollar gittik, mekanlar gezdik, yemek tadımları yaptık ve sonunda sizler için en güzel programı oluşturduk.

BİZİ KİM GEZDİRECEK ?

Lacopo Lacopo
Lacopo Piano Piano Kurucu “Iacopo”

Doğma büyüme Floransa’lı olan Iacopo üniversiteyi bitirdikten sonra 10 yıl boyunca farklı ülkelerde yaşayıp sonunda tekrar Toskana’ya döndü ve tüm deneyimini Piano Piano Toscana’ya kattı. Toskana’yı avucunun içi gibi biliyor ve bizler icin en güzel yerlerini seçiyor. İtalyanca, İngilizce, Portekizce ve İspanyolca’yı ana dili gibi konuşup biri Türkçe birşey söylediğinde kedi gibi bakıyor.

Onun kedi gibi baktığı yerde devreye eşi Gülşen giriyor. Çocuklarımızın kamp boyunca her gün birkaç kelime İtalyanca’ya aşina olmasını istediğimizden ve Toskana’yı en iyi Toskanalılar bilir diye inandığımızdan ekibimizde Gülşen dışında Türkçe konuşan olmayacak. Fakat italyanca – ingilizce – türkçe çeviri ihtiyacınızda her zaman yanınızda olacak.

Gülşen Gülşen
Gülşen Piano Piano Kurucu

Piano Piano Kurucu

UGO UGO
UGO Sanat Eğitmeni

Toskana’nın başkenti Floransa’da sanat ve tarih dolu turları, tiyatroyu, müziği ve operayı en iyi o biliyor. İtalyanca, Fransızca ve ingilizce konuşuyor ayrıca sürekli yanında taşıdığı minik bir Türkçe sözlüğü var. ‎

Roberto Roberto
Roberto Permakültür ve sürdürülebilirlik projeleri eğitmenimiz “Roberto”

Bu verimli topraklar için sürdürülebilirlik projeleri yapıyor, bal ve şarap üretiyor.

Tadım turlarının rotalarını belirleyen kişi yine Roby. İtalyanca, ingilizce, Fransızca konuşuyor, bunların yanında yeryüzündeki her dili ve her canlıyı anlayabildiğini düşünüyoruz.

EMILIANO EMILIANO
EMILIANO Yeme-içme ve geleneksel İtalyan ürünleri ile ilgili her konudaki eğitmenimiz

İtalyanca ve İngilizce konuşuyor ama sağlığınıza dikkat etmek istiyorsanız Emiliano ile fazla konuşmamanızı öneririz.

Günün her saati elinde yiyecek birşeylerle görebileceğiniz Emiliano’ya ‘hayır artık yemek istemiyorum’ demek kolay değil.

Cebinde trüf yağı ile gezen bir adamdan bahsediyoruz.

Violetta Violetta
Violetta Oyun – müzik – hareket eğitmenimiz

Violeta, gelişmiş el becerileri ile handcraft atölyelerinde harikalar yaratıyor. Permakulturden müziğe kamplarımızda her konuyla ilgili Violeta’nın yardımına basvuruyoruz. Oyun icat etme ve anında şarkı yazmak cok pratik becerileri var. Bir küçük sır; müthiş Fransız krepleri yapıyor!

İngilizce, italyanca, fransizca ve bulgarca konuşuyor.

Giovanni Giovanni
Giovanni Masal Anlatıcısı

Giovanni , ukulele çalar, çocuk şarkıları söyler, ateş topu çevirir, ipte yürür. Gündüz cambaz gece masal anlatıcısıdır. Trekkingler onunla bir baska keyifli gecer. İtalyanca, ingilizce, fransizca ve ispanyolca konuşur.

YEMEK

Anna ve Mauro’nun kendi üretimleri olan zeytinyağları ile pişirecekleri kendi bostanlarının sebzelerinden mi yoksa deneyeceğiniz yerel İtalyan lezzetlerinden mi bahsetsek bilemiyoruz. Ekmeklerimiz çok yıllık ekşi maya ile mayalanıp odun fırınında pişecek, marmelatlarımız kamp alanının ağaçlarındaki meyvelerden elde edilecek. Her öğün büyük masada toplanıp hep beraber yiyeceğiz. 

 

ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİKLER

 İtalyanca ve İtalyan kültürüne biraz daha yakından bakmak için müzikli oyun ve pizza yapımı atölyelerimiz olacak. Aralara serpiştirilmiş mini İtalyanca derslerimiz var. Toscana’nın en sürprizli alanlarından birinde konaklıyor oluşumuzu fırsat bilerek hem trekking sonlarında ulaşacağımız derelerde yüzeceğiz  Bir de çok önem verdiğimiz yavaş yaşam ve sürdürülebilirlik adına çocuklarımızı permakültür ile yakından tanıştırmak istiyoruz. Gerçek kompostlar görüp nasıl yapıldıklarını ve ne işe yaradıklarını görecekler. Bazı doğal temizlik ürünlerini nasıl elde edebilceklerini ve nasıl daha az kimyasal ile yaşayacağımızı konuşacağımız atölyelerimiz olacak. Bu sene çok heyecanlandığımız çamurlu bir atölyemiz var.

Ayrıca Capoeira ile tanışıp gelecekte edinmek isteyecekleri beden ve zihin dostu hobilere bir yenisini ekleyeceğiz.

 

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

Ordan oraya koşturmayan, kimseyi bunaltmayan gerçekçi bir program hazırlamak istedik.

1. GÜN : BOLOGNA HAVAALANIDA BULUŞMA, EVE VARIŞ -YERLEŞME

Havaalanında buluşup 1.5 saatlik yolculuğun ardından Anna ve Mauro’nun hazırladığı masada İtalyan lezzetlerine giriş yapıyoruz.

2. GÜN: TANIŞMA ÇEMBERİ, PERMAKÜLTÜR ATÖLYESİ

-Kahvaltıdan sonra tanışma çemberi ve kamp alanını tanımak için kısa bir yürüyüş yapıyoruz.

-Öğlen yemeğini yedikten sonra ispanya asıllı olan ama İtalya’da da sıkça yapılan ‘siesta’ dinlenmesini yapıyoruz.

-Siestanın ardından permakültür atölyesi

-Aksam yemeği

-Kamp ateşi

3. GÜN: DOĞA , DOĞA VE DAHA ÇOK DOĞA!

-Kahvaltının ardından sandviçlerimizi ve çantalarımızı hazırlayıp bugünün macerasını başlatıyoruz!

-Trekking 

-Yolda toplamamız gereken yapraklar ve otlar olabilir. Çünkü öğleden sonra doğal yapılar atölyesinde çamura karıştırıp yapımızı sağlamlaştırmaya yarayacaklar!

– Akşam yemeği ve kamp ateşi

(Giovanni sirk kurup ateş çubuğunu çevirirken yan tarafa mini disco kurabiliriz 🙂

4. GÜN: PİZZA PİŞİRME, FLORANSA da SERBEST ZAMAN

-Her sabah olduğu gibi büyük masada toplanıp kahvaltı yapıyoruz.

-Sonra güzel şehir Floransa’ya gidiyoruz.

Bugün serbest zaman ile çocuklarımıza başka ülkelerde gezerken harita kullanımından, mimariden, sanattan, ayaküstü kahve içme kültüründen, başka bir para birimini kullanmaktan ve daha birçok şeyden bahsedeceğiz.

-Akşam yemeği için kamp alanına dönüyor ve gerçek İtalyan pizzası pisiriyoruz! Sonra ateş başında italyan müziklerini dinliyoruz.

5. GÜN: DÖNÜŞ YOLU

-Kahvaltı yapıyor ve kamp alanından ayrılıp eve dönmek üzere Bologna Havalimanına gidiyoruz.

ÜCRETLENDİRME

Yetişkin (Early Bird İndirimli (Kayıt yaptıran ilk 8 kişi Early Bird indiriminden faydalanabilecektir)
900 Euro
Çocuk Early Bird İndirimli (Kayıt yaptıran ilk 8 kişi Early Bird indiriminden faydalanabilecektir)
900 Euro
Yetişkin
1100 Euro
Çocuk
1100 Euro

** Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir…

**Yetişkin ve çocuk fiyatlarına ek olarak seçtiğiniz çadırın kullanım bedeli olan Yurta 180 Euro , Belltent 120 Euro ve Tent 40 Euro olarak ücretlendirilecektir.

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kişi başı 200 EURO kapora yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.

Fiyatlarımız “OYUN KAMPTA” etkinliğimize özel  4 gece 5 gün olarak taş ev konaklamalarda tam pansiyon olarak hesaplanmıştır. Transferler Oyun Kampta’ya ait, Bologna’ya uçakla ulaşım katılımcılara aittir.

Her iki tarihteki kamplarımız için de Türkiye’den Bologna’ya  THY  veya Pegasus uçuşları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bu doğrultuda biletlerinizi temin edebilirsiniz.

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR