OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI PERİBACALARI KEŞFİNDE

Gül Konakları
26-27-28 Ekim 2019 & 16-17-18 Kasım 2019
4-10 YAŞ
KAYIT OLUŞTUR
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI PERİBACALARI KEŞFİNDE OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI PERİBACALARI KEŞFİNDE

 

Neden KAPADOKYA?

Dünya mirasından bir rüya olan Kapadokya’yı ve muhteşem güzellikteki peri bacalarını çocuklarınızla beraber keşfetmek ister misiniz? Acaba peri bacalarının içerisinde gerçekten de periler mi var? Kim bilir belki de bizim gezdiğimiz mağaraların birinde bu perilere denk gelebiliriz 🙂

Peri bacalarını sanatla içiçe atölyelerimizle keşfetmeye ne dersiniz?

Hadi o zaman çocuklarımızla  keşfe çıkalım!

BİZİ KİM GEZDİRECEK ?

Nurcan Kaya Nurcan Kaya
Nurcan Kaya Sanat Eğitmeni

Uğur Kaya Uğur Kaya
Uğur Kaya Sanat Eğitmeni

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

GÜL KONAKLARI

Konaklamamızı Kapadokya’nın ruhuna uygun olan mağara odalara sahip konaklama merkezlerinde yapacağız

Ülkemizdeki Kültür Turizmi için önemli bir yeri olan Kapadokya her yönü ile pek çok özelliği içinde barındırmaktadır. Bu özellikler peribacaları, yer altı şehirleri, kiliseler, açık hava müzeleri ve doğal güzelliği ile sınırlı değildir. 
Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa (Sinasos) kasabası, bölgede bulunan eski yerleşim yerlerinden olan bir Rum köyüdür. 1923’de imzalanan Lozan Antlaşması ile Rumlar köyden taşınmış geride bir çok mimari eser bırakmışlar dır. Bu tarihi mimari eserlerden biriside Gül Konakları – Sinasos’tur. 
Gül Konakları – Sinasos 19. yüzyılın ortalarına doğru bölgenin taşından ve kaya oyularak 4000 m2‘lik bir alana inşa edilen üç Rum konağından oluşmaktadır. Konaklarımızın renovasyonu Eylül 1998’de başlayıp Haziran 2002’de tamamlanmış olup yapılan renovasyonda binanın özgün mimari karakterinin bozulmamasına özen gösterilmiş ve bütün odalarımız farklı dekore edilmiştir.

 

*Konaklama seçeneklerimiz çok sınırlı ve kayıt sırası ve aile kişi sayısına göre odalar temin edilecektir.

 

YEMEK

Konaklamalarımız oda + kahvaltı+ akşam yemeği olarak yarım pansiyon olacaktır. Sabah kahvaltılarımızı otellerimizde alacağız. Akşam yemeklerinde otelde yöresel yemekler ikram edilecektir.

Öğle yemekleri ve ilk gün kahvaltı ekstradır, günlük turumuza göre daha önceden ayarlanmış mekanlarda hep birlikte yemeklerimizi yiyor olacağız yine.

 

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

Gün gün gezi planı aşağıdaki gibidir 😉

 

1. GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, OTELE YERLEŞME VE BİRİNCİ BÖLGE GEZİSİ

Buluşma noktamız KAYSERİ Havaalanı’dır. Öğlen saat 09.00-10.00 saatleri arasına  kadar Kayseri Havaalanı’nda ekip olarak sizleri bekliyor olacağız. Kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimize doğru yola çıkacağız. Kayseri ile konaklama merkezimizin arasında yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuğumuz olacak. Sonrasında evimize varıp kısa bir dinlenme/yerleşmeden sonra masalsı kampımıza başlıyor olacağız

İşte ilk günkü rotalarımız;

1. GÜN

Devrent Vadisi : Bundan 50 milyon yıl kadar önce Kapadokya bölgesi bir iç denizmiş. Çevredeki yanardağların faaliyete geçmesiyle bölgedeki yüksek ısıdan bu deniz kurumuş. Yanardağlardan püsküren lavlar tıpkı kocaman bir kasenin içini doldurur gibi denizin yerini doldurmuş. Milyonlarca yıl boyunca akarsular lavların soğumasıyla oluşan yumuşak kayayı aşındırarak derin vadiler oluşturmuş. Esen kuvvetli rüzgarlar ise peribacalarına bugünkü şeklini vermiş. Bölgedeki her vadinin kayaç yapısı ve rüzgarı alış açısı birbirinden farklı. Bu nedenle vadilerdeki peribacası oluşumuda farklılıklar gösteriyor. Devrent Vadisi bu anlamda çok farklı peribacası oluşumlarının gözlenebildiği özel bir vadi.

Paşabağ Vadisi : Kapadokya bölgesinde benzersiz olan mantar formundaki enteresan Peribacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisi aynı zamanda da Peribacası oluşumu ve gelişiminin de en iyi gözlenebildiği yerlerden birisidir. Ayrıca yürüyüş yolları da peribacalarının arasından geçtiği için burada yürüyüş yapmak da oldukça zevklidir.

Avanos Çanak Çömlek Yapımı : Ürgüp, Göreme gibi Kapadokya’nın üç turistik merkezinden biri olan Avanos’un orta yerinden akan nice bilinmeyene sırdaş Kızılırmak, tüflü kızıl toprağını asırlardır bir hediye gibi geçtiği yerlere bırakırken, aslında bir sanatın doğmasına da vesile olmuş. Bu kırmızı toprak ve mil karışımıyla elde edilen seramik hamuruna Avanoslu sanatçıların el emeği göz nuru değmiş ve dünyada “Nevşehir Avanos çömlekleri” denilince akla gelen bir yer haline getirmiş. Özellikle çömlek atölyelerini izlemenin çocuklarımıza çok keyif vereceğini düşünüyoruz..

Göreme Açık Hava Müzesi :  Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya’nın şirin beldesi Göreme’nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi’dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak kurdurulmuş. Hıristiyanlık düşüncesine bir çok yenilik getiren Aziz Basil’in fikirleri ilk olarak burada öğretilmeye başlanmış. Bölgedeki manastır hayatı 1000 yıl kadar sürmüş.

İlk günkü rotamızı tamamladıktan sonra, akşam yemeğimizi yiyor ve sonrasında 20.30’da çocuklarla masal çemberimiz olacaktır.

 

2. GÜN

Ayvalı Köyü : Ayvalı köyü, Ürgüp ilçesinin 10 km güneydoğusunda olup Kuzeyinde Mustafapaşa (Sinasos), güneyinde Mazı, doğusunda Cemil Köyü ve batısında Bahçeli köyleri ile komşudur. Nüfusu yaklaşık 1200 kişi civarındadır.

Sabah kahvaltımızın ardından, saat 9.30 – 11:00 çocuklarla sanat atölyemiz olacaktır.

11:00’da gezimize başlayacağız…

Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya’da 36 yeraltı şehirlerinden en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu 1967 yılında turizme açılmış olup, 8 katlıdır. Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde bulunan, Derinkuyu Yeraltı Şehri, bölgede gezilebilir alanı en geniş olan yeraltı şehridir. Protohitit döneminden itibaren yapılandırıldığı düşünülen yeraltı şehirlerinden biri olan Derinkuyu’nun, günümüzde sekiz katı gezilebilmektedir.

Ihlara Vadisi Yürüyüşü: Bir yürüyüş parkuru olarak ele alıp vadiyi doya doya gezmek, tadını almak, buz gibi suyuyla Melendiz Çayı’nda mola vermek yaklaşık olarak 3-4 saatimizi burada geçireceğimiz anlamına geliyor. Vadi içerisinde çok sayıda kilise de yer almaktadır. Vaktimiz yettiğince doyasıya gezeceğimiz bir bölgedir..

Akşam yemeğimizi yedikten sonra 20.30’da çocuklarla masal çemberimiz olacaktır.

 

3. GÜN: 

3. ve son günümüzde isteyenlerle gün doğumunda buluşuyoruz. Çünkü Kapadokya’nın vazgeçilmez balon keyfinin tadına bakmak isteyenler aramızda olabilecektir. Siz hiç yukardayken pencere olmadan aşağıya ya da gökyüzüne baktınız mı? Ama eğer binmeyenler de varsa gün doğumunda bu eşsiz manzarayı kaçırmamalı diye düşünüyoruz. Ardından yine konaklama merkezimize giderek kahvaltımızı yapıyor ve iki gün boyunca bizi evimizde hissettiren otelimizde eşyalarımızı topladıktan sonra aracımıza binip Kızılçukur’a gidip Direkli Kilise’yi görüyoruz.

Kızılçukur: Kızıl Vadi, Çavuşin Köyü ile Ortahisar arasında yer alıyor. Bu iki bölge arasında bulunan Meskendir Vadisi’ni dik şekilde kesen bir vadi olan Kızıl Vadi’nin paralellerinde iki vadi daha yer alıyor. Yaklaşık olarak 1,5 km uzunluğunda olan vadinin sahip olduğu kızıl renkteki tüf kayalar ile manzara boyut atlıyor ve size farklı dünyaların kapılarını aralıyor. Yürüyüş parkurları ve manzara eşliğinde en huzur verici tatillerinizden birine hazır olun.

 

Ve yine ayrılma vakti. Her kamp programı yazdığımda nedense bu bölüme gelmek beni biraz üzüyor. 3 günlük dostluklar normalde insanların önemsizleştirdiği bir cümle olsa bile benim için çok farklı anlam taşıyor. Çünkü ben de kızım Ece’de 3 günlük kamp dostlarımızın hayatımızdaki önemini hiç bir zaman unutamıyoruz. Çocuğun başrolde olduğu nice kamplarda ve seyahatlerde buluşmak ümidiyle Kayseri Havaalanı’nda ayrılıyoruz…

 

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır.

  • Etkinliklerimiz günün koşullarına ve akışına göre yer değiştirebilir.
  • Balon etkinlikleri katılımcılara aittir.
  • Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

  • Yanınızda Müze Kart getirmenizi rica ederiz.
  • Buluşma saatimiz Kayseri Havaalanı’nda en geç saat 09:00’dadır. Dönüş için ise saat 13:00’da servislerimiz  Kayseri Havaalanı’na hareket edecektir.
  • Yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları getirmenizi rica ederiz.
  • Müze giriş ücretleri kişiye aittir.

ÜCRETLENDİRME

Yetişkin
1200 TL
Çocuk
1000 TL

** Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir…

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 750 TL yatırılması gerekmektedir.

*Kapora haricindeki kalan ödemenin kamp başlangıç tarihinden 2 hafta öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.

Fiyatlarımız “OYUN KAMPTA” etkinliğimize özel  2 gece 3 gün olarak mağaralı butik otellerde yarım pansiyon olarak hesaplanmıştır. Öğle yemekleri ve Kayseri’ye ulaşım biletleri katılımcılara aittir.

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR