OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE

Mardin
11-12-13 Ekim 2019; 22-23-24 Kasım 2019
3-12 Yaş
Bu kampın süresi dolmuştur.
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE

ÇOCUK VE MARDİN

Çocuklarımızla birlikte kadim topraklara, Mardin’e,  Şahmaran’ın izini sürmeye gidiyoruz. Siz çocuklarınıza masal anlatmışsınızdır belki ama hiç masal yaşatabildiniz mi? Tarihin hayat bulduğu, taşın dile geldiği mezopotamya’nın  kalbi Mardin çocuklarınızı bekliyor.

Sokaklarında koşabilecekleri, damlarından gökyüzündeki yıldızları seyredebilecekleri, masallarla uyuyacakları, Şahmaran’la tanışabilecekleri bir yolculuk bu sizleri çağırdığımız..

Çağrımız çocuklarınızın Pers İmparatorluğu’nun en büyük krallarından Daryus’un şehrinde yaşayan çocuklarla antik kentin içinde birlikte oyunlar oynayabilmesi için…

 

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ETKİNLİKLERİMİZ

11-12-13 Ekim 2019

22-23-24 Kasım 2019

Tacettin Usta ile çocuklara Masal dinletisi…

Dara Antik Kenti’ndeki çocuklar ile çocuklarımızın kaynaşmasını sağlayacak Oyun Kampta eğitmenleri ile kaynaştırma atölyeleri ve yine Mardin Müzesi’nde eğitmenlerimiz eşliğinde çocuklarımız için sanat atölyelerimiz, Zahit Mungan ile uçurtma atölyelerimiz olacaktır.

 

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

Banu Çizmeci’nin hazırladığı gün gün gezi planımız aşağıdaki gibidir;

 

1.GÜN 

Buluşma noktamız Mardin ya da Diyarbakır olarak değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni uçuş saatleri, destinasyona göre değişen fiyat ve uçuş planıdır. Bu yüzden uçuşlarınızı almadan önce bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz. Buluşmamızı tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde servis araçlarımıza binip Kasımiye Medresesi’ne doğru yol alıyoruz. Burada tanışma çemberimizi gerçekleştirip tarihi bilgilerimizi aldıktan sonra  Kadim Süryani Ortodoks cemaatine mensup olan Deyrulzafaran Manastırı’na gideceğiz, manastırda Süryani Rehberlerimizden Süryaniler ve Manastır hakkında bilgilerimizi aldıktan sonra öğle yemeği molası ve ardından otele yerleşme. Öğleden sonra ilk atölyemiz olan Ebuburak-Tacettin Usta ile Şahmaran Masalı’nı dinliyoruz. Çocuklar masalda iken aileler rehber eşliğinde Tarihi Mardin sokaklarını keşfediyor. Daha sonra otelemize dönüyoruz ve kısa bir dinlenmenin ardından yöresel lezzetleri tadacağımız akşam yemeğimize geçiyoruz. Yemekten sonra dinlenme…

 

2.GÜN: ÇOCUKLARA MÜZEDE ATÖLYE, YETİŞKİNLERE REHBER EŞLİĞİNDE MARDİN ŞEHİR TURU

Sabah konaklama merkezimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Mardin Müzesi’nde eğitmenlerimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz Sanat Atölyesini için Mardin sokaklarından çoçuklarımızla müzeye yürüyoruz.

Çocuklarımız bu atölyedeyken isteyen ailelerimiz rehberimiz eşliğinde Mardin şehir turu  yapacaktır. (Klise, Medrese ,Cami, Abbara’lar (geçit),  Revaklı Çarşı, Telkari İşçiliği yapılan dükkanlar, Murathan Mungan’ın doğup büyüdüğü konağın karşısındaki çay bahçesinde  çay molası ). Öğle yemeğimizde meşhur Mardin kebabını yiyoruz. Öğleden sonraki atölye buluşmamız Zahit Mungan ile, kendisi uçurtma konusunda dünya çapında etkinliklere katılan ve yaptığı üç boyutlu uçurtmalarla büyük beğeni kazanan biridir ve çocuklarımız Zahit Mungan ile uçurtma atölyesinde. Aileler bu esnada yine şehri keşfetmeye devam ediyor. Akşam yine konaklama merkezimize dönüp yemeklerimizi yiyoruz sonrasında otelin bahçesinde sohbet ve dinlenme..

 

3.GÜN: DARA ANTİK KENT VE ZİNDAN

Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyoruz.  Mardin’in Dara Antik Kentine gidiyoruz. Orda çocuklarımız köy çocuklarıyla kaynaşıp eğitmenlerimizle birlikte oyun oynarken anne-babalar da Sarnıç ve Nekropol alanını geziyor olacaklardır. Sonrasında meşhur köy kahvesinde Dara ayranı ve gözleme ile öğle yemeğimizi yiyor olacağız. Uçuş saatlerine göre 14.00’a kadar serbest zaman ve havaalanına transfer ile kampımızı tamamlıyoruz.

BİZİ KİM GEZDİRECEK ?

Banu Çizmeci Banu Çizmeci
Banu Çizmeci Beden ve Farkındalık Eğitmeni

Gezgin ruhum sayesinde yeni yerler görmenin, kültürleri tanımanın, insanların yaşamına dokunup hikayelerini dinlemenin peşindeyim. Bu sebeple hem eğitmen olmam, hem anne olmam, hem de yeni yerler keşfedip deneyim kazanma merakım sayesinde oyunkampta ailesindeyim.

Nurcan Kaya Nurcan Kaya
Nurcan Kaya Sanat Eğitmeni

www.instagram.com/nurcansylr

Fırat Bingöl Fırat Bingöl
Fırat Bingöl Sanat Eğitmeni

www.instagram.com/firatbingo

www.instagram.com/aysegullkar

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

MARİDİN OTEL

Otelimiz medeniyetlerin beşiği mezopotamya’ya hakim Mardin Merkezde bulunan konukseverlik anıtıdır. Maridin Otel mimari yapısı restore edilerek günümüze taşınmıştır. Mezopotamya Ovası’na hâkim, muhteşem manzaralı Kral , Suit  ve Standart odalarıyla misafirlerine konforlu ve kaliteli konaklama hizmeti veriyor.

www.maridin.com

ÖNEMLİ NOTLAR

•1. ve 3.gün koşullara göre yer değiştirebilir.

•Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır. Gidiş – Dönüş bilet alımları için tarafımızca irtibata geçmeden bilet alınmaması rica olunur. Banu Çizmeci 05321301503

•Mevsim koşullarına uygun kıyafetler  rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

-Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

ÜCRETLENDİRME

1 Yetişkin
1400 TL
1 Çocuk
1200 TL

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 750 TL kapora yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.

*Kapora haricindeki kalan ödemenin kamp başlangıç tarihinden 14 gün öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir.

 

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR