OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI PERİBACALARI KEŞFİNDE

WISH CAPPADOCIA OTEL
6-7-8 Ekim 2018
3-12 YAŞ
Bu kampın süresi dolmuştur.
Bu kamp için kontenjanımız dolmuştur..
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI PERİBACALARI KEŞFİNDE OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI PERİBACALARI KEŞFİNDE
(Henüz bu kampın yeni tarihi yayında değildir.)

Neden KAPADOKYA?

Dünya mirasından bir rüya olan Kapadokya’yı ve muhteşem güzellikteki peri bacalarını çocuklarınızla beraber keşfetmek ister misiniz? Acaba peri bacalarının içerisinde gerçekten de periler mi var? Kim bilir belki de bizim gezdiğimiz mağaraların birinde bu perilere denk gelebiliriz 🙂 Henüz raflarda yerini alan tazecik kitap “Peri Bacasının içinde ne var?” kitabının yazarı sevgili Dilge Güney ve masalları ile Kapadokya’da aile kampı yapmaya ne dersiniz?

 

BİZİ KİM GEZDİRECEK ?

Dilge GÜNEY Dilge GÜNEY
Dilge GÜNEY

1980 yılının Ekim ayında Balıkesir’de doğdu. Sekiz yaşında yazmaya başladı. Bundan öyle çok hoşlandı ki, sonraki üç yıl içinde otuz beş küçük hikaye yazdı.

1998 senesinde Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinden ve 2003 senesinde Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bütün bunlar olurken, yazdığı otuz beş hikayeyi unutmuştu.

2008 senesinde anne oldu. Oğluyla beraber çocukluğunu aramaya koyuldu. Yolda gördüklerini dikkatle izledi, duyduklarını can kulağıyla dinledi. Böylelikle otuz beş hikayeyi hatırladı ve yeniden çocukça hikayeler anlatmaya başladı.

2015 senesinde Nevzat Süer Sezgin’in çocuk edebiyatı atölyesinde eğitim aldı. Aynı yılın sonunda Muti’nin Maceraları” isimli ilk kitabı yayımlandı.  2016 senesinde Hayalbazlar Geçidi” isimli çocuk romanı; 2017 senesinde Annemin Çocukluğu Nerede?” ve 2018 senesinde Peribacasının İçinde Ne var?” isimli çocuk öykü kitapları yayımlandı.

İzmir’de yaşıyor. Kendisi aynı zamanda Patenya Kontesi olup ormanın kalbini dinlemekten, çocuklara hikayeler anlatmaktan ve tahmin edeceğiniz üzere hayal kurmaktan çok hoşlanıyor.

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

Konaklamamızı Kapadokya’nın ruhuna uygun olan mağara odalara sahip konaklama merkezlerinde yapacağız. Wish Cappadocia ve kendilerinin çözüm ortakları olan Saklı Konak Otel’de yapacağız. Bildiğiniz gibi Kapadokya’daki mağara odalara sahip konaklama merkezleri çok butik oldukları için oda sayıları oldukça az oluyor. Biz de bu yüzden iki çok samimi arkadaşlara ait ve birbirine yürüme mesafesinde olan bu iki otelin bize ev sahipliği yapmasını istedik. Wish Cappadocia’nın sahibi Önder Bey hazırladığımız bu programda her ayrıntı ile tek tek ilgilendi. Aynı inceliği yerel rehberimizin yanı sıra gezilerimizde bize eşlik ederek de gösterecek Yani Oyun Kampta’nın aradığı aile sıcaklığını hissettiği bir evi de artık ne mutlu ki Kapadokya’da!

 

Konaklama seçeneklerimiz çok sınırlı ve kayıt sırası ve aile kişi sayısına göre odalar temin edilecektir. Belki biliyorsunuz bazı odada manzara vardır, bazısında pencere yoktur, bazısı jakuzili bile olabilir. Bu konuda hep şunu derim ki; “Biz Oyun Kampta ailesi olarak bireysel değil komin bir hayat yaşayarak tatil yaparız. Ve odalarımızda sadece uyuyup, banyo yaparız. Bu yüzden de odadan çok dışardaki güzelliklere önem verin ve bize güvenin”

 

Konaklama sayısı sınırlı olduğu için odaları ve kişi sayılarını aşağıda belirtmek isterim;

YEMEK

Konaklamalarımız oda + kahvaltı+ akşam yemeği olarak yarım pansiyon olacaktır. Sabah kahvaltılarımızı otellerimizde alacağız. Akşam yemeklerinde ise hep beraber olabilmek adına ilk akşam Uç Hisar’daki 36 restaurant’tan en iyisi olarak seçilen Saklı Konak’ta yiyeceğiz. Son akşamımızda ise Önder Bey’in misafirperverliğinde Wish Cappadocia’nın enfes mutfağında lezzetli yemekler yiyeceğiz. 

 

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

Kapadokya’da yaşayan Önder Bey’in ve bizi masallarla buluşturacak eğitmenimiz sevgili Dilge Güney’in beraberce hazırladığı gün gün gezi planı aşağıdaki gibidir 😉

 

1. GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, OTELE YERLEŞME VE BİRİNCİ BÖLGE GEZİSİ

Buluşma noktamız KAYSERİ Havaalanı’dır. Öğlen saat 10:00 ila 11:00 saatleri arasına  kadar Kayseri Havaalanı’nda ekip olarak sizleri bekliyor olacağız. Kayseri ile konaklama merkezimizin arasında yaklaşık 50 dk kadar sürecek bir yolculuğumuz olacak. Sonrasında evimize varıp kısa bir dinlenme ve yerleşme molasından sonra masalsı kampımıza başlıyor olacağız. Çünkü ilk günden gezdiğimiz vadilerdeki mağaralardan bir tanesinde eğitmenimiz sevgili Dilge Güney; çocukları hayal tozlarıyla hayal yolculuğuna çıkaracağı özel bir oyun oynatacak…. Acıktığımızda ise öğle yemeği için mola vereceğiz.. İşte ilk günkü rotalarımız;

 

Paşabağ Vadisi : Kapadokya bölgesinde benzersiz olan mantar formundaki enteresan Peribacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisi aynı zamanda da Peribacası oluşumu ve gelişiminin de en iyi gözlenebildiği yerlerden birisidir. Ayrıca yürüyüş yolları da peribacalarının arasından geçtiği için burada yürüyüş yapmak da oldukça zevklidir.

 

Devrent Vadisi : Bundan 50 milyon yıl kadar önce Kapadokya bölgesi bir iç denizmiş. Çevredeki yanardağların faaliyete geçmesiyle bölgedeki yüksek ısıdan bu deniz kurumuş. Yanardağlardan püsküren lavlar tıpkı kocaman bir kasenin içini doldurur gibi denizin yerini doldurmuş. Milyonlarca yıl boyunca akarsular lavların soğumasıyla oluşan yumuşak kayayı aşındırarak derin vadiler oluşturmuş. Esen kuvvetli rüzgarlar ise peribacalarına bugünkü şeklini vermiş. Bölgedeki her vadinin kayaç yapısı ve rüzgarı alış açısı birbirinden farklı. Bu nedenle vadilerdeki peribacası oluşumuda farklılıklar gösteriyor. Devrent Vadisi bu anlamda çok farklı peribacası oluşumlarının gözlenebildiği özel bir vadi.

 

Avanos Çanak Çömlek Yapımı : Ürgüp, Göreme gibi Kapadokya’nın üç turistik merkezinden biri olan Avanos’un orta yerinden akan nice bilinmeyene sırdaş Kızılırmak, tüflü kızıl toprağını asırlardır bir hediye gibi geçtiği yerlere bırakırken, aslında bir sanatın doğmasına da vesile olmuş. Bu kırmızı toprak ve mil karışımıyla elde edilen seramik hamuruna Avanoslu sanatçıların el emeği göz nuru değmiş ve dünyada “Nevşehir Avanos çömlekleri” denilince akla gelen bir yer haline getirmiş. Özellikle çömlek atölyelerini izlemenin çocuklarımıza çok keyif vereceğini düşünüyoruz..

 

İlk günkü rotamızı tamamladıktan sonra, akşam yemeğimizi yiyor ve sonrasında dileyenler odalarında dinlenmeye çekilirken isteyenlerle Wish Cappadocia ‘nın muhteşem manzarasında oturup manzarayı soluyoruz…

 

2. GÜN: GÜNDÜZ İKİNCİ BÖLGE GEZİSİ AKŞAM KAPADOKYA MASALI 

 

Sabah kahvaltımızın ardından, saat 10:30 gibi ikinci günümüzün rotasına doğru yola çıkıyoruz.

 

Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya’da 36 yeraltı şehirlerinden en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu 1967 yılında turizme açılmış olup, 8 katlıdır. Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde bulunan, Derinkuyu Yeraltı Şehri, bölgede gezilebilir alanı en geniş olan yeraltı şehridir. Protohitit döneminden itibaren yapılandırıldığı düşünülen yeraltı şehirlerinden biri olan Derinkuyu’nun, günümüzde sekiz katı gezilebilmektedir.

 

Ihlara Vadisi Yürüyüşü: Bir yürüyüş parkuru olarak ele alıp vadiyi doya doya gezmek, tadını almak, buz gibi suyuyla Melendiz Çayı’nda mola vermek yaklaşık olarak 3-4 saatimizi burada geçireceğimiz anlamına geliyor. Vadi içerisinde çok sayıda kilise de yer almaktadır. Vaktimiz yettiğince doyasıya gezeceğimiz bir bölgedir..

 

Tüm bu güzellikleri gezdikten sonra yine konaklama merkezimize gidip biraz dinlenip, akşam yemeğimizi yiyor ve ardından Wish Cappadocia’nın terasında yakacağımız ateşin başında Peribacaları’nın efsane masal kahramanları olan perilerin kızı Gülperi ile insanların padişahının oğlu Revan’ı ve birbirlerine olan aşkını Dilge Güney’den dinleyeceğiz…

 

3. GÜN: BALON, GÜVERCİNLİK VADİSİ YÜRÜYÜŞÜ, OTELDEN AYRILMA VE DÖNÜŞ

 

3. ve son günümüzde isteyenlerle gün doğumunda buluşuyoruz. Çünkü Kapadokya’nın vazgeçilmez balon keyfinin tadına bakmak isteyenler aramızda olabilecektir. Siz hiç yukardayken pencere olmadan aşağıya ya da gökyüzüne baktınız mı? Ama eğer binmeyenler de varsa gün doğumunda bu eşsiz manzarayı kaçırmamalı diye düşünüyoruz. Ardından yine konaklama merkezimize giderek kahvaltımızı yapıyor ve iki gün boyunca bizi evimizde hissettiren otelimizde eşyalarımızı topladıktan sonra yine isteyenlerle Güvercinlik Vadisi yürüyüşü yapıyoruz. Saat 12:00 gibi otelimizden ayrılıyoruz.

 

Ve yine ayrılma vakti. Her kamp programı yazdığımda nedense bu bölüme gelmek beni biraz üzüyor. 3 günlük dostluklar normalde insanların önemsizleştirdiği bir cümle olsa bile benim için çok farklı anlam taşıyor. Çünkü ben de kızım Ece’de 3 günlük kamp dostlarımızın hayatımızdaki önemini hiç bir zaman unutamıyoruz. Çocuğun başrolde olduğu nice kamplarda ve seyahatlerde buluşmak ümidiyle Kayseri Havaalanı’nda ayrılıyoruz…

 

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır.

  • Balon etkinlikleri katılımcılara aittir.
  • Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

  • Yanınızda Müze Kart getirmenizi rica ederiz.
  • Buluşma saatimiz Kayseri Havaalanı’nda en geç saat 11:00’dedir. Dönüş için ise saat 16:00’da servislerimiz  Kayseri Havaalanı’na hareket edecektir.
  • İki servisimizde de iki rehberimiz bulunacaktır.
  • Yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları getirmenizi rica ederiz.

ÜCRETLENDİRME

Yetişkin
1200 TL
Çocuk
700 TL

** Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir…

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 750 TL yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.

Fiyatlarımız “OYUN KAMPTA” etkinliğimize özel  2 gece 3 gün olarak mağaralı butik otellerde yarım pansiyon olarak hesaplanmıştır. Öğle yemekleri ve Kayseri’ye ulaşım biletleri katılımcılara aittir.

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR