OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE

Mardin
19-20-21 Ekim 2018 / 16-17-18 Kasım 2018
3-12 Yaş
KAYIT OLUŞTUR
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE

ÇOCUK VE MARDİN

Çocuklarımızla birlikte kadim topraklara Mardin’e Şahmaran’ın izini sürmeye gidiyoruz. Siz çocuklarınıza masal anlatmışsınızdır belki ama hiç masal yaşatabildiniz mi? Tarihin hayat bulduğu, taşın dile geldiği Mezapotamya’nın kalbi Mardin çocuklarınızı bekliyor.

Sokaklarında koşabilecekleri, damlarından gökyüzüne uçurtma uçurabilecekleri, Masallarla uyuyacakları, Şahmaran’la tanışabilecekleri bir yolculuk bu sizleri çağırdığımız..

Çağrımız çocuklarınızın Pers İmparatorluğu’nun en büyük krallarından daryusun şehrinde yaşayan çocuklarla antik kentin içinde birlikte oyunlar oynayabilmesi için…

 

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ETKİNLİKLERİMİZ

Tacettin Toparlı (Ebuburak) ile Şahmaran Masal dinletisi ve Camaltı Atölyesi

Fırat Bingöl ve Uğur Kaya ile Dara Antik Kenti’ndeki çocuklar ile çocuklarımızın kaynaşmasını sağlayacak sanat atölyeleri

23 Nisan Uçurtma Şenliği Festivali coşkusu (Nisan Kampı)

Mardin Bienal Ziyareti (Mayıs Kampı)

 

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

Banu Çizmeci’nin hazırladığı gün gün gezi planımız aşağıdaki gibidir;

 

  1. GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, DARA ANTİK KENTİ, MİDYAT

Buluşma noktamız Mardin havaalanıdır. Sabahın erken saatlerinde ekip olarak Mardin Havaalanı’nda sizleri bekliyor olacağız. Mardin’de öğle yemeği molamızı verdikten sonra Dara Antik Kenti’ne ulaşacağız ve eğitmenlerimiz Fırat Bingöl ve Uğur Kaya eşliğinde çocuklarımız Dara Antik Kenti çocukları ile kaynaşabilecekleri sanat atölyelerini yapacaklar. Bu farkındalığı deneyimledikten sonra Midyat’a geçerek masal şehrin nefesini içimize çekmeye devam ediyoruz. Akşam konaklama yapacağımız otelimize geri dönüyor ve yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrasında küçükleri uyutmak, büyükleri uyandırmak için masal anlatıcımız Ebuburak (Tacettin Toparlı ) ile yıldızların altında konaklama merkezimizin damında buluşuyoruz.

 

  1. GÜN: ÇOCUKLARA CAMALTI ATÖLYESİ, YETİŞKİNLERE REHBER EŞLİĞİNDE MARDİN ŞEHİR TURU

Sabah konaklama merkezimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Mardin Müzesi’nde Camaltı Şahmaran Atölyesi için Ebuburak ile tekrar buluşuyoruz. Çocuklarımız bu atölyedeyken isteyen ailelerimiz rehberimiz eşliğinde Mardin şehir turu yapacaktır. (Klise, Medrese ,Cami, Abbara’lar (geçit), Revaklı Çarşı, Telkari İşçiliği yapılan dükkanlar, Murathan Mungan’ın doğup büyüdüğü konağın karşısındaki çay bahçesinde çay molası ) Akşam yemeklerimizi yedikten sonra gece Eski Mardin damlarından uçurulan dilek feneri gösterisine katılıyoruz. (Dilek Fenerleri Nisan Kampı’nda geçerlidir.)

 

  1. GÜN: UÇURTMA FESTİVALİ (Nisan Kampı) Bienal Ziyareti (Mayıs Kampı) VE DÖNÜŞ

Nisan Kampı : Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyoruz. Mardin 1. Cadde’de gerçekleşecek olan Uçurtma Festivali kortejini izliyoruz. Eski Mardin’de meşhur Mardin Kebabı (fıstıklı, cevizli,sade) öğle yemeği molası veriyoruz. Bir uçurtma bir umut diyerek Mardin damlarından uçurtmalarımızı uçurup tüm iyi niyetlerimizi gökyüzüne ulaştırdıktan sonra dönüş için yola koyuluyoruz.

Mayıs Kampı : Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyoruz. Kuratörlüğünü Fırat Arpoğlu, Nazlı Gürlek, ve Derya Yücel’in üstlendiği  “Sözden Öte” teması altında bakış, beden ve sınırlar kavramlarını ele alan çalışmaların yer aldığı Uluslararası 4. Mardin Bienali’ni sanat eğitmenlerimiz Fırat Bingöl ve Uğur Kaya eşliğinde geziyoruz. Ardından eski Mardin’de meşhur Mardin Kebabı (fıstıklı, cevizli,sade) öğle yemeğimizi de yedikten sonra havaalanından başka bir kampta tekrar buluşabilme dileğiyle ayrılıyoruz… 

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır. Gidiş – Dönüş bilet alımları için tarafımızca irtibata geçmeden bilet alınmaması rica olunur.
  • Mevsim koşullarına uygun kıyafetler rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.
  • Nisan ayı kampımız için tüm kontenjanımız dolmuş bulunmaktadır.

-Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

ÜCRETLENDİRME

Yetişkin
1200 TL
Çocuk
850 TL

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kişi başı katılımcı sayısı olarak (çocuk ya da yetişkin farketmiyor) 200’er TL kapora yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR