OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE

Mardin
12-13-14 Nisan 2019
3-12 Yaş
KAYIT OLUŞTUR
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE

ÇOCUK VE MARDİN

Çocuklarımızla birlikte kadim topraklara, Mardin’e,  Şahmaran’ın izini sürmeye gidiyoruz. Siz çocuklarınıza masal anlatmışsınızdır belki ama hiç masal yaşatabildiniz mi? Tarihin hayat bulduğu, taşın dile geldiği mezopotamya’nın  kalbi Mardin çocuklarınızı bekliyor.

Sokaklarında koşabilecekleri, damlarından gökyüzündeki yıldızları seyredebilecekleri, masallarla uyuyacakları, Şahmaran’la tanışabilecekleri bir yolculuk bu sizleri çağırdığımız..

Çağrımız çocuklarınızın Pers İmparatorluğu’nun en büyük krallarından Daryus’un şehrinde yaşayan çocuklarla antik kentin içinde birlikte oyunlar oynayabilmesi için…

 

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ETKİNLİKLERİMİZ

12-13-14 Nisan 2019

Tacettin Usta ile  Masal dinletisi,

Dara Antik Kenti’ndeki çocuklar ile çocuklarımızın kaynaşmasını sağlayacak Oyun Kampta eğitmenleri ile sanat atölyeleri ve yine Mardin Müzesi’nde eğitmenlerimiz eşliğinde çocuklarımız için sanat atölyelerimiz olacaktır.

 

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

Banu Çizmeci’nin hazırladığı gün gün gezi planımız aşağıdaki gibidir;

 

1.GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, DARA ANTİK KENTİ

Buluşma noktamız Mardin ya da Diyarbakır olarak değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni uçuş saatleri, destinasyona göre değişen fiyat ve uçuş planıdır. Bu yüzden uçuşlarınızı almadan önce bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz. Buluşmamızı tamamladıktan sonra Kadim Süryani Ortodoks cemaatine mensup olan Deyrulzafaran Manastırına gideceğiz, manastırda Süryani Rehberlerimizden Süryaniler ve Manastır hakkında bilgilerimizi aldıktan sonra Dara Antik Kenti’ne ulaşacağız ve eğitmenlerimiz eşliğinde  çocuklarımızın Dara Antik Kenti çocukları ile kaynaşabilecekleri sanat atölyelerini yaparken ailelerimiz rehberimiz eşliğinde Antik Şehri gezebilecekler.Bu farkındalığı deneyimledikten sonra akşam konaklama yapacağımız otelimize geri dönüyor ve yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrasında  küçükleri uyutmak, büyükleri uyandırmak için masal anlatıcımız Ebuburak -Tacettin Usta ile buluşuyoruz.

 

2.GÜN: ÇOCUKLARA MÜZEDE ATÖLYE, YETİŞKİNLERE REHBER EŞLİĞİNDE MARDİN ŞEHİR TURU

Sabah konaklama merkezimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Mardin Müzesi’nde eğitmenlerimiz eşliğinde Sanat Atölyesi için tekrar buluşuyoruz. Çocuklarımız bu atölyedeyken isteyen ailelerimiz rehberimiz eşliğinde Mardin şehir turu  yapacaktır. (Klise, Medrese ,Cami, Abbara’lar (geçit),  Revaklı Çarşı, Telkari İşçiliği yapılan dükkanlar, Murathan Mungan’ın doğup büyüdüğü konağın karşısındaki çay bahçesinde  çay molası ) Akşam yine konaklama merkezimize dönüp yemeklerimizi yiyip biraz dinlendikten sonra gece Mardin damlarından dilek fenerlerimizi uçuruyoruz. 

 

3.GÜN: SAVUR, PERİLİ BAHÇE, KILLIT KÖYÜ VE DÖNÜŞ

Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyoruz.  Mardin’in Savur İlçesine doğru yol alıyoruz, ilkbaharın bütün tonlarını görebileceğimiz ağaçların arasından Kıllıt (Elbeğendi) Köyüne varıyoruz. Burası terkedilmiş bir Süryani Köyü. Mimarisi ve üç farklı hıristiyanlık mezhebini (katolik, ortodoks, protestan) barındırması açısından dikkat çekici olan kiliselerini görme şansını elde edeceğiz. Ardından Savur ilçesindeki turumuzu tamamladıktan sonra Perili Bahçe’de öğle yemeğimizi alıyoruz.  Ve yavaş yavaş dönüş yolu hazırlıklarına istemesekte koyuluyoruz.. .Ama bu bir veda değil, bunu artık çok iyi biliyoruz 🙂

BİZİ KİM GEZDİRECEK ?

Banu Çizmeci Banu Çizmeci
Banu Çizmeci Beden ve Farkındalık Eğitmeni

Gezgin ruhum sayesinde yeni yerler görmenin, kültürleri tanımanın, insanların yaşamına dokunup hikayelerini dinlemenin peşindeyim. Bu sebeple hem eğitmen olmam, hem anne olmam, hem de yeni yerler keşfedip deneyim kazanma merakım sayesinde oyunkampta ailesindeyim.

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

MARİDİN OTEL

Otelimiz medeniyetlerin beşiği mezopotamya’ya hakim Mardin Merkezde bulunan konukseverlik anıtıdır. Maridin Otel mimari yapısı restore edilerek günümüze taşınmıştır. Mezopotamya Ovası’na hâkim, muhteşem manzaralı Kral , Suit  ve Standart odalarıyla misafirlerine konforlu ve kaliteli konaklama hizmeti veriyor.

www.maridin.com

ÖNEMLİ NOTLAR

•1. ve 3.gün koşullara göre yer değiştirebilir.

•Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır. Gidiş – Dönüş bilet alımları için tarafımızca irtibata geçmeden bilet alınmaması rica olunur. Banu Çizmeci 05321301503

•Mevsim koşullarına uygun kıyafetler  rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

-Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

ÜCRETLENDİRME

1 Yetişkin
1350 TL
1 Çocuk
1150 TL

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 750 TL kapora yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.

*Kapora haricindeki kalan ödemenin kamp başlangıç tarihinden 14 gün öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir.

 

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR