EĞİTMENLERİMİZ

Fırat Bingöl

Sanat Öğretmeni
Fırat Bingöl Fırat Bingöl

Değerli ailelerimiz merhabalar…

 

Madem sizlerle ve çocuklarınızla köyümüz Pastoral Vadi’de doğadan esinlendiğimiz sanat aktiviteleri eşliğinde kamplar yapacağız o halde beni tanımanız gerekir… Ben kimim, bana ve bize ne kadar itimat edebilirsiniz? Kısaca bahsedelim mi?

 

Ben Fırat Bingöl 1981 Diyarbakır doğumluyum… 2004 yılında Dicle Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldum. 2001-2004 yılları arasında Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği ile Diyarbakır ve İstanbul’da sosyal dışlanmaya maruz kalmış çocuklarla, gönüllü gönüllü ve profesyonel olarak sanat atölyeleri yürüttüm. 2004’de Diyarbakır’da Çocuklar Aynı Çatı Altında Derneği’nde, sanat atölyeleri koordinatörlüğü yaptım. 2007’de Ulaşılabilir Yaşam Derneği Şizofreni Dostları Derneği’nin yürüttüğü Şizofrenler için Mesleki Rehabilitasyon Projesi’nde sanat eğitmeni olarak görev aldım. 2007-2008 yılları arasında Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde, Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği tarafından yürütülen sanat atölyeleri projesinde heykel atölyesi sanat eğitmenliğini yaptım. 2008’de 2. Sinop Bienali (Sinopale) Çocuklar için Yaratıcı Sanat Atölyesi’nde sanat eğitmenliği yaptım. 2009 yılında İstanbul Erkek Lisesi Eğitim Vakfı (İELEV) İlköğretim Okulu ve Vezneciler İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencilerinin birlikte katıldığı “Sosyal Sorumluluk – Sanat Atölyeleri Projesi”ni yürüttüm. 2011 Uluslararası Dersim İnsan Hakları Film Festivali’nde “Masallardan Film Yapmak Atölyesi” yürütücülüğünü yaptım. 2009-2012 İstanbul Erkek Lisesi Eğitim Vakfı (İELEV) İlköğretim Okulu’nda sanat eğitmeni olarak çalıştım. 2012’de Dalgın Sular’da (çizgi roman ve sosyal sorumluluk projesi) kurucu üye, çizer ve eğitmen olarak çalıştım. 2014’de İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali Atölye – Program Ekibi’nde yer aldım. 2013-2014 yılları arasında (TANDEM) Kültür Yöneticileri Değişimi Türkiye (TR) – Avrupa Birliği (AB) Aynen/Einen Hip Hop Projesini yürüttüm. 2015-2017 SKYGD kapsamında Suriyeli Mülteciler, kamplarda çocuklar ile sanat atölyelerini yürüttüm. 2017 yılında ayrıca SKYGD’nin yürüttüğü PeaceBeat Hip Hop Proje ekibinde yer aldım. 2013’den beri Yeni Okul’da Sanat Öğretmeni olarak çalışmaktayım.

 

Çalışmalarımda bireyin şehirle ilişkisi ve sıkışmışlığı, dilsizliğin sebep olduğu sıkıntıların bedene yansıması, anadile müdahelenin yarattığı sıkışmalar, üniformaya duyulan güvensizlik gibi konuları işlemekteyim. Resim, video ve fotoğraf alanlarındaki çalışmalarım İstanbul’da sürmektedir.

 

Sanatla kalmanız dileğiyle;

Fırat Bingöl

EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZ