EĞİTMENLERİMİZ

Gülşen Laleoğlu Benini

Piano Piano Toscana İş Ortağı
Gülşen Laleoğlu Benini Gülşen Laleoğlu Benini

1987 yılında Diyarbakır’da doğdum.

Çocukluk yazlarımı ziraat mühendisi olan babamın çiftliğinde geçirirken sonrasında devam ettirmek istediğim hayatın şemasını kafamda bir yere çizmiştim. Doğadan ayrılmayacaktım, bitki ve hayvanlarla yaşayacak, kendi üretimimi yapacaktım.

Üniversitede Tıbbi ve Aromatik Bitkiler bölümünü bitirdikten  sonra Veterinerlik bölümüne başladım ve ardından Profesyonel Aşçılık eğitimi aldım.

Bu uzun eğitim dönemi boyunca para kazanmak için sertifika alıp pilates eğitmenliği yaptım.

Nihayet hayallerimdeki doğaya dönüş  planı tüm bu donanımla  birleşip hayata geçebilirdi.

Fakat yine para kazanmak gerekiyordu ve tüm bu bilgi birikimini kolayca paraya çevirebilirdim , öyle de yaptım.

Yemek stilisti olarak büyük markaların reklam çekimlerinde, yemek kitaplarının hazırlanış sürecinde, yemek dergilerinde çalıştım.

Tüm bunlar olurken sayısız uçak bileti aldım, her fırsatta  gezdim, geri döndüm çalıştım.

Gezerken aşık olmak planlarıma dahil değildi ama planların dışına çıkmak durumu hep hayatımdaydı.

Iacopo ile tanıştım, birlikte gezmeye devam ettik. Sonra oğlumuz Zeno doğdu ve İtalya’da yerleşik hayata geçtik. Doğanın bir parçası olduğumuzu her an hissettiğimiz Floransa’nın güneyinde,  sürdürülebilirliğe ve başka bir dünyanın mümkün olduğuna dair inancını yitirmeyen dostlarımızla birlikte yaşıyoruz.

İçinde bütün hayallerimizi barındıran biricik projemiz  Piano Piano Toscana  ile çok güzel bir ekip kurduk. Çocuklarla kamp kurup, gönüllülerle zeytin hasadı yapıyoruz. Türkiye’den misafirlerimizle Oyun Kampta ailesi ile işbirliği içerisinde eğlenceli çocuk ve  aile kampları düzenliyoruz. Ormanda mantar toplayıp, bitkilerden şifalı kremler yapıyoruz. Doğal boyama atölyeleri, yoga ashramları, italyan lezzetlerine yolculuk gibi bizi huzurlu hissettiren heryerde ve herşeydeyiz. Buraya gelmek ve bizimle bu güzellikleri paylaşmak isteyen herkese kapımız açık, bekliyoruz.

 

EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZ