OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞİRİNCE’DE STONEHAOUSE BYİPEK’TE

​ 4-12 yaş

Yeni tarih çok yakında açıklanacaktır. Ön kayıt için oyunkampta@gmail.com’a mail atmanızı rica ederiz.

Neden ŞİRİNCE?

Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı ve Selçuk’a 8 km uzaklıkta tarihi mimarisi başarıyla korunmuş turistik bir köydür. Biz Oyun Kampta ailesi olarak bilirsiniz ki, doğanın koynunda olan ve özellikle köyümüz bellediğimiz yerler çok severiz. Hele ki böyle güzel köylerde bize ev sahipliği yapan çiftlikler varsa bizden daha keyiflisi olamaz… Yeni evimiz Stonehouse byİpek !

Oyun Kampta’nın sevgili yol arkadaşı, çocuk edebiyat yazarı sevgili Dilge Güney ile yine bir arayıştayız. Bu sefer çocuklarımız annelerinin çocukluğunu arayacaklar. Bakalım çocuklarımız bizim çocukluğumuzu bulup bizimle yüzleştirebilecekler mi? Sevgili Dilge’nin “Annemin Çocukluğu Nerede?” kitabındaki hikaye kılavuzluğunda bizi ve çocuklarımızı gerçekten de çok etkileyecek muhteşem bir deneyim hepimizi bekliyor!

Dilge Güney Hakkında

1980 yılının Ekim ayında Balıkesir’de doğdu. Sekiz yaşında yazmaya başladı. Bundan öyle çok hoşlandı ki, sonraki üç yıl içinde otuz beş küçük hikaye yazdı.

1998 senesinde Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinden ve 2003 senesinde Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bütün bunlar olurken, yazdığı otuz beş hikayeyi unutmuştu.

2008 senesinde anne oldu. Oğluyla beraber çocukluğunu aramaya koyuldu. Yolda gördüklerini dikkatle izledi, duyduklarını can kulağıyla dinledi. Böylelikle otuz beş hikayeyi hatırladı ve yeniden çocukça hikayeler anlatmaya başladı.

2015 senesinde Nevzat Süer Sezgin’in çocuk edebiyatı atölyesinde eğitim aldı. Aynı yılın sonunda Muti’nin Maceraları” isimli ilk kitabı yayımlandı.  2016 senesinde Hayalbazlar Geçidi” isimli çocuk romanı; 2017 senesinde Annemin Çocukluğu Nerede?” ve 2018 senesinde Peribacasının İçinde Ne var?” isimli çocuk öykü kitapları yayımlandı.

İzmir’de yaşıyor. Kendisi aynı zamanda Patenya Kontesi olup ormanın kalbini dinlemekten, çocuklara hikayeler anlatmaktan ve tahmin edeceğiniz üzere hayal kurmaktan çok hoşlanıyor.

ETKİNLİKLERİMİZ

“Annemin Çocukluğu Nerede?” ile birlikte sihirli bir yolculuğa çıkacağız. Dilge Güney çocuklara ve ebeveynlerine bir yandan kitaptaki hikayeyi anlatırken bir yandan da yaratıcı okuma etkinlikleri yaptıracak. Cocukluğumuza uzanan bu yolculuk sırasında, hayal tozlarına bulanıp kalimba eşliğinde hayal yolculuguna çıkacağız, maskelerimizi takıp karnavalda dans edeceğiz, labirentin mitolojik hikayesi içerisinde kaybolacağız. Bütün bunlar günün sonunda çocukluğumuzla buluşabilmek için. Hem bir insanın çocukluğu kendisinden ne kadar uzağa gitmiş olabilir ki?

Bu arada gelirken yanınıza gizli iksir için ihtiyacınız olan bir çocukluk fotoğrafınızı, bir çocukluk eşyanızı (mümkünse oyuncak) ve hem kendiniz hem çocuğunuz için maskelerinizi almayı sakın unutmayın!

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ?

Konaklamamızı belki de her daim yaşamak üzere hayalini kurduğumuz çok keyifli bir çiftlikte yapacağız. Stonehouse Byİpek Organik yetişen zeytinleriyle, incir, şeftali, elma, kayısı, kiraz, cennet hurması gibi çeşitli meyve ağaçlarıyla, yaşamımızı sağlayan oksijeni bize bol miktarda sunan eşsiz güzellikteki çam ağaçlarıyla, ve içerisinde bulunan keçiler, oğlaklar, tavuklar, kazlar, ördekler, hindiler, tavşanlarıyla, şehir hayatının keşmekeşinden kaçıp kendinizi tamamen doğal yaşamın kollarında bulacağınız büyülü bir yerdir.

Sağıldıktan hemen sonra kahvaltı masasına konan sütün, tavuğun hemen altından alınmış yumurtanın, dalından toplanıp gözlerinizin önünde gerçek bir atın tarihi taş sıkma makinasını döndürerek çıkardığı organik ve taze zeytinyağının zenginlikleriyle hazırlanmış kahvaltı sofralarının sizin için artık hayalden ibaret olmayacağı bir yerdir..

YEMEK

Konaklamalarımız oda + kahvaltı+ öğle yemeği+akşam yemeği olarak tam pansiyon olacaktır. Çiftlik kahyasının sizlere hizmet etmekten, çiftlik aşçısının sizlere eşsiz yemekler sunmaktan ne kadar mutlu olduklarını göreceksiniz 🙂

GEZİ VE ETKİNLİK PLANIMIZ NEDİR?

1.GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, ÇİFTLİĞE YERLEŞME, ORMAN YÜRÜYÜŞÜ VE MATEMATİK KÖYÜ ZİYARETİ

Nihayet baharın müjdesi ve yazın coşkusu içimizi sarmaya devam ederken çiftliğimize kavuşuyoruz. Saatlerimiz 11:00’i göstermeden İzmir Adnan Menderes Havalanı’nda buluşuyoruz. Transfer araçlarımızla hemen çiftliğimizin yolunu tutuyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuk sonrasında artık bir rüyadayız… Çiftliğimize yerleşip, biraz keşfedip, öğle yemeklerimizi yedikten sonra orman yürüyüşüne çıkıyoruz.

İstikametimiz Matematik Köyü!.. Şirince Köyü’nün (İzmir – Selçuk) 1 km uzağında, dağ başında ve mutlak bir ıssızlık içinde, yemyeşil bir ortamda, 7’den 70’e herkesin (her köylünün!) her seviyede matematik yaptığı, öğrendiği, öğrettiği ve düşündüğü, Nesin Vakfı’na ait 30 dönümü zeytinlik olmak üzere toplam 55 dönümlük bir köy. Şatafattan ve gösterişten uzak, sade ve içten. Evler taş, çamur ve samandan…

Matematik Köyü ziyaretinden sonra tekrar çiftliğimiz Stonehouse byİpek’e akşam yemeğimizin lezzetine doyamamaya doğru yola çıkıyoruz 🙂

2.GÜN: YUMURTA TOPLAMA, ANNEMİN ÇOCUKLUĞU NEREDE ATÖLYESİ, ÇADIR ETRAFINDA ATEŞ KEYFİ

Günaydın! Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan? Bu devrin çocuklarını sanırım en zorlayan sorulardan biri de bu değil mi? Yazık ki çocuklarımız ancak süper marketlerdeki yumurtaları görmekte ve nasıl meydana geldiğini bile bilememekteler. O zaman bu sefer çocuklarımız kahvaltıda yiyecekleri yumurtaları taze taze tavukların altından kendileri toplasınlar mı? Kahvaltımızın ardından saat 11:00 ile 16:00 saatleri arasında Dilge Güney ile Annemin Çocukluğu Nerede Atölyesi’ni yapacağız… Atölye sonrası serbest zamanda dilersek leziz dondurmalardan yemeye ve közde kahve içmeye köye gidebilir, istersek de çiftliğimizin muhteşem odalarında dinlenebiliriz… Ve akşamında Happy Joy Kids’in rüya gibi çadırlarının ortasında kamp ateşimizi yakıp, masallar okuyoruz..

3.GÜN: ŞİRİNCE ÇARŞISINA ZİYARET, HAVAALANINA VARIŞ

Maalesef yine son günümüze geldik.. Sabah kahvaltımızın hemen ardından kalbimizi çiftliğimizde, doğasında, hayvanlarında bırakarak Şirince Çarşıya gidiyoruz. Şirince’nin içinde gezip tarihi klisesine de gittikten sonra yine transfer araçlarımızla havaalanına doğru yola koyuluyoruz. Kısa ama bizim için dostluk dolu şahane bir kampı daha ardımızda bırakmanın keyfi ile bir sonraki kampta yeniden buluşmayı dileyerek evlerimize dönüyoruz…

 

REZERVASYON VE ÖDEMELER

​Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için aile başına 500 TL kapora yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Mevsim koşullarına uygun kıyafetler rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

-Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

KONAKLAMA VE KATILIM ÜCRETLERİ

Fiyatlarımız “OYUN KAMPTA” etkinliğimize özel  2 gece 3 gün olarak Stonehouse Byİpek‘ de sabah öğen ve akşam yemeği yani tam pansiyon olarak hesaplanmıştır.

REZERVASYON ve KAYIT

Rezervasyon ve sorularınız için

oyunkampta@gmail.com

Belma Obuter

+90 533 7495085

ÜCRETLENDİRME

Yetişkin

900TL

Çocuk

500TL