İTALYA TOSKANA ÇADIRLI ÇOCUK KAMPI

TOSKANA

31 Ağustos – 4 Eylül 2018 3-12 YAŞ

Oyun Kampta ailesi olarak çocuklarımız için düzenlediğimiz kampların bir de yurtdışında, başka hayat pratikleriyle, bildiğimizin biraz daha dışına çıkarak deneyimlenmesi için çalışmalar yaptık.
İlk yurtdışı kampımızı bize çok uzak olmayan, aynı denizi paylaştığımız, müziklerini, yemeklerini, yüksek sesle muhabbet edişlerini sevdiğimiz İtalya’ da yapacağız.

İtalya haritasının ortasında yer alan Toskana bölgesi; başkenti Floransa’nın sanat ve tarih dolu her köşesi, çevre illeri, kırsal alanları, doğal parkları, su kaynakları, verimli arazileri, üzüm bağları, yerel  peynir- zeytin-şarap üreticileri ve saymakla bitmeyecek güzellikleri ile artık bize daha yakın.
Doğal hayatın gerçekten doğal olmak için çok zor koşullara bağlanmadığı, her günün rutininde,  her insanın hayatında, evinde, bahçesinde, sofrasında doğal güzelliklerin olduğu, başka türlüsünün bilinmediği yavaş yaşanan, keyif alınan bir yer Toskana.
‎  ‎
Oyun arkadaşımız Piano Piano Toscana‘nın kurucuları Iacopo Benini ve Gülşen Laleoğlu’nun kurduğu ekipte İtalya’ da ulaşmak isteyeceğiniz her alandan uzmanlar var.

Oyun Kampta ve Piano Piano Toscana ekipleri olarak bir araya geldik,  yollar gittik, mekanlar gezdik, yemek tadımları yaptık ve sonunda sizler için en güzel programı oluşturduk.

BİZİ KİM GEZDİRECEK?

Piano Piano Kurucu “Iacopo”

Doğma büyüme Floransa’lı olan Iacopo üniversiteyi bitirdikten sonra 10 yıl boyunca farklı ülkelerde yaşayıp sonunda tekrar Toskana’ya döndü ve tüm deneyimini Piano Piano Toscana’ya kattı. Toskana’yı avucunun içi gibi biliyor ve bizler icin en güzel yerlerini seçiyor.  İtalyanca, İngilizce, Portekizce ve  İspanyolca’yı ana dili gibi konuşup biri Türkçe birşey söylediğinde kedi gibi bakıyor.

Onun kedi gibi baktığı yerde devreye eşi Gülşen  giriyor. Çocuklarımızın kamp boyunca her gün birkaç kelime İtalyanca’ya aşina olmasını istediğimizden ve Toskana’yı en iyi Toskanalılar bilir diye inandığımızdan ekibimizde Gülşen dışında Türkçe konuşan olmayacak. Fakat italyanca – ingilizce – türkçe  çeviri ihtiyacınızda her zaman yanınızda olacak.

Piano Piano Kurucu “Gülşen”

Ayrıca ekibimizde,

Sanat Eğitmeni “UGO”

Toskana’nın başkenti Floransa’da sanat ve tarih dolu turları, tiyatroyu, müziği ve operayı en iyi o biliyor.  İtalyanca, Fransızca ve ingilizce konuşuyor ayrıca sürekli yanında taşıdığı minik bir Türkçe sözlüğü var. ‎

Permakültür ve sürdürülebilirlik projeleri eğitmenimiz “Roberto”

Bu verimli topraklar için sürdürülebilirlik projeleri yapıyor, bal ve şarap üretiyor.

Tadım turlarının rotalarını belirleyen kişi yine Roby. İtalyanca, ingilizce, Fransızca konuşuyor, bunların yanında yeryüzündeki her dili ve her canlıyı anlayabildiğini düşünüyoruz.

Yeme-içme  ve geleneksel İtalyan ürünleri ile ilgili her konudaki eğitmenimiz “EMILIANO”

İtalyanca ve İngilizce konuşuyor ama sağlığınıza dikkat etmek istiyorsanız Emiliano ile fazla konuşmamanızı öneririz🙊

Günün her saati elinde yiyecek birşeylerle görebileceğiniz Emiliano’ya ‘hayır artık yemek istemiyorum’ demek kolay değil.

Cebinde trüf yağı ile gezen bir adamdan bahsediyoruz😂

Oyun – müzik – hareket eğitmenimiz “VIOLETTA”

Violeta, gelişmiş el becerileri ile handcraft atölyelerinde harikalar yaratıyor. Permakulturden müziğe kamplarımızda her konuyla ilgili Violeta’nın yardımına basvuruyoruz. Oyun icat etme ve anında şarkı yazmak cok pratik becerileri var. Bir küçük sır; müthiş Fransız krepleri yapıyor!

İngilizce, italyanca, fransizca ve bulgarca konuşuyor.

Masal anlatıcısı “GIOVANNI”

Giovanni , ukulele çalar, çocuk şarkıları söyler, ateş topu çevirir, ipte yürür. Gündüz cambaz gece masal anlatıcısıdır. Trekkingler onunla bir baska keyifli gecer. İtalyanca, ingilizce, fransizca ve ispanyolca konuşur.

Kamp yeri sahibi “GUIDO” (Ingilizce ve İtalyanca)

Kamp yeri sahibi “VALERIA” (Italyanca ve İngilizce)

Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanacağı ile ilgili endişeleriniz olabilir, olmasın 🙂

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ?

Guido ve Valeria’nın kendi elleri ile insa ettikleri kamplarında bize sundukları 3 farklı çeşit çadırlarda konaklayacağız;

* YURTA adı verilen içinde çift kişilik ve tek  kişilik yataklar olan büyük çadır (3-7 kişilik) Bu çadır sadece bir tane olduğu için ilk kayıt yapan tarafından 4 gece 5 gün için toplam 180 euro çadır kullanım bedeli karşılığında rezerv edilmektedir.

YURTA ÇADIR GÖRSELİ

* ‎BELLTENT İçinde 1 çift kişilik dilenirse 1 tek kişilik yatak olan bu çadırdan sadece 3 adet olduğu için ilk kayıt yaptıranlar tarafından 4 gece 5 gün için toplam 120 euro çadır kullanım bedeli karşılığında rezerv edilmektedir.

Belltent Çadır Görseli

*ÇADIR ‎ Kendi kurduğunuz veya kamp sahibinin sizin için kuracağı, içinde çift kişilik havalı yer yatağı olan kamp çadırı

Tent Görseli

YEMEK

Valeria ve Guido’nun kendi üretimleri olan zeytinyağları ile pişirecekleri kendi bostanlarının sebzelerinden mi yoksa deneyeceğiniz yerel İtalyan lezzetlerinden mi bahsetsek bilemiyoruz. Ekmeklerimiz çok yıllık ekşi maya ile mayalanıp odun fırınında pişecek, marmelatlarımız kamp alanının ağaçlarındaki meyvelerden elde edilecek. Her öğün tepedeki büyük masada toplanıp hep beraber yiyeceğiz. Guido’nun ev yapımı şarabı her daim masada olacak. Şefin mutfağı dışında bir de misafirlerimiz kullanmak isterse diye açık bir mutfağımız mevcut. Dilediğinizi yapabilirsiniz.

ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİKLER

İtalyanca ve İtalyan kültürüne biraz daha yakından bakmak için müzikli oyun ve pizza yapımı atölyelerimiz olacak. Toscana’nın en sürprizli alanlarından birinde konaklıyor oluşumuzu fırsat bilerek hem trekking sonlarında ulaşacağımız derelerde hem de denizde yüzeceğiz. Yakınımızda ki ören yerlerini gezip, meşhur Pisa kulesinde o fotoğrafı da çekeceğiz.  Bir de çok önem verdiğimiz yavaş yaşam ve sürdürülebilirlik adına çocuklarımızı permakültür ile yakından tanıştırmak istiyoruz. Gerçek kompostlar görüp nasıl yapıldıklarını ve ne işe yaradıklarını görecekler. Bazı doğal temizlik ürünlerini nasıl elde edebilceklerini ve nasıl daha az kimyasal ile yaşayacağımızı konuşacağımız atölyelerimiz olacak.
Ayrıca Capoeira ile tanışıp gelecekte edinmek isteyecekleri beden ve zihin dostu hobilere bir yenisini ekleyeceğiz.

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

1. GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, PİSA KULESİ – CAMPO DEI MIRACOLİ ZİYARETİ VE KAMP ALANINA YERLEŞME

Pisa Havaalanında buluşuyor ve meşhur Pisa Kulesini görmeye gidiyoruz.
‎Kuleyi devrilmekten kurtardığımızı fotoğraflarla belgeleyip,  Campo dei Miracoli meydanını geziyor ve kamp alanımıza doğru yola çıkıyoruz.
‎1.5 saatlik yolculuğun ardından Valeria ve Guido’nun hazırladığı masada İtalyan lezzetlerine giriş yapıyoruz. Sonra çadırlara yerleşip dinleniyoruz.

2. GÜN: TANIŞMA ÇEMBERİ, PERMAKÜLTÜR ATÖLYESİ

-Kahvaltıdan sonra tanışma çemberi ve kamp alanını tanımak için kısa bir yürüyüş yapıyoruz.
-Öğlen yemeğini yedikten sonra ispanya asıllı olan ama İtalya’da da sıkça yapılan ‘siesta’ dinlenmesini yapıyoruz.
-Siestanın ardından permakültür atölyesi
-‎Aksam yemeği
-‎Kamp ateşi

3. GÜN: SAN GALGANO MANASTIRI, SIENA ŞEHİR ZİYARETİ 

-Kahvaltının ardından sandviçlerimizi ve çantalarımızı hazırlayıp bugünün macerasını başlatıyoruz!
-‎ilk durağımız Gotik mimarinin Toskana’daki en önemli eserlerinden San Galgano manastırı.
-‎Daha sonra Siena sehir merkezine gidiyoruz.
Bugün serbest zaman ile çocuklarımıza başka ülkelerde gezerken harita kullanımından, mimariden, sanattan, ayaküstü kahve içme kültüründen, başka bir para birimini kullanmaktan ve daha birçok şeyden bahsedeceğiz.
-Akşam toplaşıp kamp alanımıza dönüyoruz.

4. GÜN: PİZZA PİŞİRME, TREKKİNG VE YÜZME

-Her sabah olduğu gibi tepedeki büyük masada toplanıp kahvaltı yapıyoruz.
-‎Gerçek İtalyan pizzası pisiriyoruz!
-Sonra trekking ve yüzme var!
-Akşam yemeği için kamp alanına dönüyor ve sonra ateş başında italyan müziklerini dinliyoruz.

5. GÜN: DÖNÜŞ YOLU

-Kahvaltı yapıyor ve kamp alanından ayrılıp eve dönmek üzere Pisa Havalimanına gidiyoruz.

ÜCRETLENDİRME

Yetişkin

750Euro

Çocuk

700Euro

** Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir…

**Yetişkin ve çocuk fiyatlarına ek olarak seçtiğiniz çadırın kullanım bedeli olan Yurta 180 Euro , Belltent 120 Euro ve Tent 40 Euro olarak ücretlendirilecektir.

REZERVASYON VE ÖDEMELER

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 200 EURO kapora yatırılması gerekmektedir.

*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.

Fiyatlarımız “OYUN KAMPTA” etkinliğimize özel  4 gece 5 gün olarak çadırlı konaklamalarda tam pansiyon olarak hesaplanmıştır. Transferler Oyun Kampta’ya ait, Pisa’ya uçakla ulaşım katılımcılara aittir.

Her iki tarihteki kamplarımız için de Türkiye’den Pisa’ya  THY  10:40 uçuşu ile, Pisa’dan Türkiye’ye THY 13:25 uçağı ile dönüş yapılacaktır. Bu doğrultuda biletlerinizi temin edebilirsiniz..

REZERVASYON ve KAYIT

Rezervasyon ve sorularınız için

oyunkampta@gmail.com

Belma Atakan Obuter

+90 533 7495085

REZERVASYON ve KAYIT

Rezervasyon ve sorularınız için

oyunkampta@gmail.com

Belma Obuter

+90 533 7495085