KAÇKARLARA SEVDALI YETİŞKİNLER

Çamlıhemşin Rize
KAÇKARLARA SEVDALI YETİŞKİNLER KAÇKARLARA SEVDALI YETİŞKİNLER

Kaçkar bahara uyanmaya başlamışsa, Toşi Dağ Evi’nin sobası hiç sönmüyorsa hadi hayata daha da sıkı bağlanmak için kısa bir kaçamak yapalım ve bu sefer yetişkinler olarak doğa ananın koynuna sığınalım…

 

BİZİ KİM GEZDİRECEK ?

Muco TÜRKYILMAZ Muco TÜRKYILMAZ
Muco TÜRKYILMAZ

Gezimizin Rehberi MUCO TÜRKYILMAZ. Kaçkar dağlarının eteklerinde yaşayan Hemşinli bir köyün çocuğu…  1974 doğumlu Muco Rehber babasının yıllarca Avrupa’da çalışıp biriktirdiği parasıyla satın alıp onardığı Kaçkarlar Çat Vadisi’ndeki TOŞİ pansiyonda 16 yaşından bu yana rehberlik yapmakta ayrıca ailesi ile birlikte bu pansiyonu işletmektedir. Muco Rehber der ki;

Bu zamana kadar binlerce doğasever dostumuz oldu bu vadide. Yaylaları, zirveleri, buzul gölleri keşfettik, şelalelerde yüzdük. Tulum eşliğinde horon oynadık, soba başında muhlama pişirdik. Siz de gelin katılın… Katılın ki sayımız artsın. Sayımız artsın ki doğa çocuklarımıza kalabilsin!!

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

YEMEK

TOŞİ Pansiyon’un ortaklarından Hemşin’li Bennur ablamızın birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olarak yiyoruz.  Öğlenleri gezerken beğendiğimiz ve yemek yemek istediğimiz yerlerde dilerseniz değişik lezzetleri kendi bütçenizle kucaklayabiliriz…

 

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

Muço Rehber’imizin hazırladığı gün gün gezi planımız aşağıdaki gibidir;

 

1. GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, ÇİNÇİVA, ZİLKALE

Buluşma noktamız Trabzon Havaalanı’dır. Öğlen saat 10:00’ a kadar Trabzon Havaalanı’nda ekip olarak sizleri bekliyor olacağız. Yol üzerinde öğle yemeği (kuru fasulye) için mola veriyoruz. Pansiyonumuza varmadan önce Fırtına Vadisi’nde Çinçiva’da bir kahve içiyoruz ve 14. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen bölgedeki 3 önemli kaleden biri olan  Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Ardından konaklama merkezimizin bulunduğu Çat Köyü’ne varıp, Toşi Pansiyon’a yerleşiyoruz ve akşam yemeğimizi yiyor, sonrasında da ilk gün tanışmamızı ve sohbet keyfimizi yapıyoruz.

 

2. GÜN: ELEVİT YAYLASI, ÇAT VADİSİ’NDE ORMAN YÜRÜYÜŞÜ

Sabah 9.00 civarında yapacağımız kahvaltımızın ardından, araçlarla Elevit yaylasına çıkıyoruz… Her yer yeşil, her yer mavi, her yer doğal… 1884 m rakımda bulunan bu güzel yaylamıza yapacağımız ziyaretimizin ardından yine araçlarımızla Çat Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. 1600m rakımdan 1270 m rakıma hayatınızda görebileceğiniz en güzel parkurdan ve muhteşem güzellikteki gizli ormandan iniş yapacağız. Baharın tazecik nefesini ciğerlerimize dolduracağız..

 

Akşam yemeğinin ardından, neredeyse hiç sönmeyecek çoban ateşimizin başında ve Hemşin yöresine ait tulum eşliğinde, durmadan akıp giden Fırtına Deresi’ne karşı gecemiz devam edecek.

 

3. GÜN:

Her ne kadar bahar aylarında olsak da gelin örtüsü gibi üzerine bürünen kar bu memleketten uzun süre ayrılmak istemiyor. İşte biz de bu güzellikleri keşfedebilmek ve harika güzellikteki iki yaylayı görebilmek için 2000 m – 2500 m rakıma çıkıp Gito ve Badara Yaylalarına gidiyoruz. Manzara muhteşem, oraya vardığınızda kendinizi doğaya bırakın, zaten her şey kendiliğinden gelişir… Sonrasında tekrar konaklama merkezimize dönerek, biraz dinlenip akşam yemeği eşliğinde çoban ateşimiz ve tulumumuzun keyfini çıkaracağız.

 

4. GÜN:

Artık yavaş yavaş  Kaçkarlar’dan ayrılma vakti maalesef yaklaşıyor. Sabah yapacağımız kahvaltı sonrasında ilk önce halay çeken ağaçları görmek için şimşir ormanlarını ardından da  Kaçkar Dağları milli parkı içinde tabiat güzelliği tartışılmaz olan Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz ve eşsiz görüntüsünü hafızalarımıza kazıyoruz. Burada biraz zaman geçirip gezdikten sonra dönüş yoluna koyuluyoruz üzerinde Çinçiva’da kahve molamızı veriyoruz ve  Trabzon Havaalanı’na doğru yolumuza devam ediyoruz. Trabzon Havaalanı’nın karşındaki eski ama ünlü olan kasaba uğrayıp lezzetli Akçaabat Köfte ve kuzu kaburga vb… yedikten sonra artık evlerimize dönmek üzere çoook mutlu ama ayrılacak olmanın hüznü ile vedalaşarak grubumuzdan ayrılıyoruz…

 

Önemli Not : Dönüş biletlerinizin saat 21:00’den sonra olması gerekmektedir.

 

ÜCRETLENDİRME

Yetişkin
1100 TL

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Gerekli Malzemeler:
  1. Polar
  2. Mont
  3. Gorateks bot
  4. Tozluk
  5. Eldiven
  6. Termal Çorap en az 4 adet
  7. Kafa Lambası
  8. İki çift bot olan getirebilir
  9. En az iki pantolon
  10. Güneş Gözlüğü
  11. Termos

  Getirilecek kıyafetler su geçirmez (gorateks) olmalıdır.

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
  Toşi Pansiyonda YP konaklama
  Transferler ve Rehberlik
  Seyahat Sigortası


  ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

  Trabzona gidiş – dönüş uçak biletleri (Gidiş biletleri sabah 10:00a kadar orada olacak şekilde – Dönüş 22.00 den sonra ayarlanmalıdır)
  Öğlen Yemekleri
  Yemeklerde alınan ekstra içecekler

  Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

  ** Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir…

DİĞER KAMPLAR