TOSCANO ZEYTİNYAĞI VE ŞARAP KAMPI

İtalya - Toskana
8-11 Kasım
Yetişkin
Bu kampın süresi dolmuştur.
TOSCANO ZEYTİNYAĞI VE ŞARAP KAMPI TOSCANO ZEYTİNYAĞI VE ŞARAP KAMPI

Çok uzatmayacağız lafı, perşembeyi pazara bağlayıp Floransa’ya gelin, zeytini beraber toplayıp değirmene götürelim. İtalyan zeytinyağının yapılışını izleyip ilk damlaların tadına beraber bakalım. Toskana’nın iki özel şarap üreticisinin bağlarını gezip , şaraplarını tadalım, hikayelerini onlardan dinleyelim. Sonbaharın renklerini daha iyi görebilmek için Fiesole tepelerinde ormanda yürüyelim. Güzel bir İtalyan sonbaharı ekleyin anılarınıza.

Konaklama ve Program

Floransa’nın merkezinde değil yeşilinde uyuyacağız, bu mahalleye bir göz atın Google’dan : Fiesole
Çift kişilik yatak veya tek kişilik yatak seçenekleri mevcut, ayrıca yalnız veya paylaşımlı oda seçebilirsiniz. Biletlerinizi Bologna Havalimanına ulaşacak şekilde alırsanız biz sizi orada karşılayıp 1.5 saatlik bir yolculuktan sonra Floransa’ya ulaştıracağız.

1. Gün
Floransa’ya varış , dinlenme, Welcome Aperitivo ile italyan lezzetlerine giriş

2.Gün

İtalyanların yüksek sesle konuşup ayaküstü kahvelerini içtikleri bir bara gidip fırından yeni çıkmış çıtır kruvasanlar ile kahvaltı yapıp kahvelerimizi içiyoruz.
Fiesole tepelerinde güzel bir sonbahar yürüyüşü ve ardından ilk üreticimizin çiftliğine varış.
Çiftliğin sahipleri aşırı sempatik çift bizi koca çiftliğin bağlarında, zeytinliklerinde, değirmeninde gezdirip nasıl çalıştıklarını anlatıyorlar (ingilizce anlatıyor olacaklar ve bu sırada biz size Türkçe çeviri yapacağız)
Ardından kendi üretimleri olan 5 farklı şarabın tadımı, organik peynirler, prosciutto, italyan ekmekleri, Zeytinyağı tadımı, likör tadımı derken sohbeti uzattıkça uzatacağız Toskana bağlarına karşı.

Akşam pizza !

3. Gün
Kahvaltıdan sonra kısa bir yürüyüş ve diğer çiftliği ziyaret edip bağları ve zeytinliği görecek önce karşılaştırmalı zeytinyağı tadımı ardından finger food-şarap tadımı yapacağız.
Sonra Floransa merkezde görmeniz gereken önerilerimiz ile birlikte sizi şehir merkezine bırakacağız. Dilediğiniz müze, mağaza, dondurmacı, restaurant, sokak…. Akşam istediğiniz saatte buluşabiliriz.

4. Gün
kahvaltı ve havaalanında gidiş

Her iki üreticimiz de Türkiye’ye gönderim yapabiliyor. Zeytinyağı, şarap , likör, Zeytinyağından üretilmiş kozmetik ürünlerinden satın alıp yanınızda götürebilir veya kargolamalarını isteyebilirsiniz.

Dahil Olanlar:
-Bologna Havaalanı /Floransa çift yön ulaşım ve İtalya içi transferler
– 3 Gece Konaklama
-3 Kahvaltı 
-Sertifikalı organik üretim yapan 2 farklı çiftlik turu / şarap ve zeytinyağı tadımı / tadım boyunca ikram edilecek finger food, öğle yemekleri vs.
– 1 Welcome Aperitivo
– Akşam Yemeği

Dahil Olmayanlar:
– uçak biletleri ve vize işlemleri
-3. gün Floransa’da geçirilecek serbest zaman dahilinde yapılan harcamalar ve bu süre içerisindeki akşam yemeği

 

BİZİ KİM GEZDİRECEK ?

Gülşen Laleoğlu Gülşen Laleoğlu
Gülşen Laleoğlu Piano Piano Toscana

Kurucu

Piano Piano Toscana Kurucu

Giovanni Giovanni
Giovanni Eğitmen

Giovanni , ukulele çalar, çocuk şarkıları söyler, ateş topu çevirir, ipte yürür. Gündüz cambaz gece masal anlatıcısıdır. Trekkingler onunla bir baska keyifli gecer. İtalyanca, ingilizce, fransizca ve ispanyolca konuşur.

Iacopo Iacopo
Iacopo Eğitmen

Doğma büyüme Floransa’lı olan Iacopo üniversiteyi bitirdikten sonra 10 yıl boyunca farklı ülkelerde yaşayıp sonunda tekrar Toskana’ya döndü ve tüm deneyimini Piano Piano Toscana’ya kattı. Toskana’yı avucunun içi gibi biliyor ve bizler icin en güzel yerlerini seçiyor. İtalyanca, İngilizce, Portekizce ve İspanyolca’yı ana dili gibi konuşup biri Türkçe birşey söylediğinde kedi gibi bakıyor.

Onun kedi gibi baktığı yerde devreye eşi Gülşen giriyor. Çocuklarımızın kamp boyunca her gün birkaç kelime İtalyanca’ya aşina olmasını istediğimizden ve Toskana’yı en iyi Toskanalılar bilir diye inandığımızdan ekibimizde Gülşen dışında Türkçe konuşan olmayacak. Fakat italyanca – ingilizce – türkçe çeviri ihtiyacınızda her zaman yanınızda olacak.

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

Konaklama ve Program

Floransa’nın merkezinde değil yeşilinde uyuyacağız, bu mahalleye bir göz atın Google’dan : Fiesole
Çift kişilik yatak veya tek kişilik yatak seçenekleri mevcut, ayrıca yalnız veya paylaşımlı oda seçebilirsiniz. Biletlerinizi Bologna Havalimanına ulaşacak şekilde alırsanız biz sizi orada karşılayıp 1.5 saatlik bir yolculuktan sonra Floransa’ya ulaştıracağız.

ÜCRETLENDİRME

Tek kişilik oda (kişi başı)
600 EURO
Çift kişilik oda (kişi başı)
500 EURO

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 200 EURO kapora yatırılması gerekmektedir.

Gezinin  başlangıç tarihinden iki hafta öncesine kadar yapılan iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler iade edilmemektedir.

Türkiye’den Bologna’ya  THY  veya Pegasus ile seyahat edebilirsiniz ,  biletlerinizi temin ettikten sonra bize haber vermeniz durumunda havaalanından evimize transferinizi sağlayacağız.

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR