PASTORAL VADİ’DE SANATLA TENEFFÜS KAMPI – 6 Gece 7 Gün

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği
5 TEMMUZ - 8 AĞUSTOS 2020
Yaş Grubu: 3-10
KAYIT OLUŞTUR
PASTORAL VADİ’DE SANATLA TENEFFÜS KAMPI – 6 Gece 7 Gün PASTORAL VADİ’DE SANATLA TENEFFÜS KAMPI – 6 Gece 7 Gün

5 Temmuz – 11 Temmuz  (Tüm konaklama seçenekleri müsaittir)

12 Temmuz – 18 Temmuz (Tüm konaklama seçenekleri müsaittir)

19 Temmuz – 25 Temmuz (Tüm konaklama seçenekleri müsaittir)

26 Temmuz – 1 Ağustos (Tüm konaklama seçenekleri müsaittir)

2 Ağustos – 8 Ağustos (Tüm konaklama seçenekleri müsaittir)

 

Neden Sanatla Teneffüs?

Çocuklarınızla ağustos böceklerinin seslerini dinleyerek uykuya dalacağınız, zamansız öten horozların sesleriyle güne merhaba diyeceğiniz, Kargı Nehri’nin serinliğinde kahvaltının yolunu tutacağınız bir aile tatili geçirmeye ne dersiniz??

 

Çocuklarınız için güzel bir şey yapın; Haydi zamanı yavaşlatın!

 

Doğanın akışı ve sakinliğine eşlik edecek keyifli sanat ve drama atölyelerimizi  çocuklarınız için hazırladık. Ama bu kampta çocuklarınıza eşlik edecek biri daha var. O da içinizdeki çocuk!

 

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği’ne ilk geldiğinizde biraz şaşıracaksınız, burası Yanıklar köylülerinin ve gönüllülerin ayakta tuttuğu ekolojik bir çiftlik… Aslında bizi burada en çok mutlu eden şey hiçlik… Lüks hayattan tamamen kendimizi arındıracağız bu kampımızla. Yemeklerimizi yedikten sonra çoluk çocuk tabaklarımızı kaldıracağız, komin yaşam kuralları ile günümüzde büyük kentlerde özlemini çektiğimiz imece usulü hayatın tadına varacağız.

 

Şimdiden söylüyoruz, sonra demedi demeyin. Kampımızda telefon yok, internet yok, tv yok, klima yok, kuyruk yok, sivrisinek yok…

Sakinlik var, huzur var. Su dağdan, yemek tarladan, yumurta tavuktan, tavuk yumurtadan, peynir keçiden, pizza kuzineden, çay sobadan, portakal suyu ağaçtan…

 

Hatçik ve Nurgül Abla’nın pişirdiği enfes yemekleri yedikten sonra dilerseniz kendinizi ödüllendirmek için közde kahve yapabilir, ya da çiftliğin hiç ilaç kullanılmayan, çökertme sistemi ile oluşturulmuş doğal havuzunda yüzerek serinleyebilirsiniz.

 

Siz bunları yaparken çocuklarınız da, eğitmenlerimizle beraber doğayı tanıyacak, doğa ile sanatı birleştirip iyice harmanlayabilecekleri oyunlar oynayacak…

 

AKIŞ

08:30 – 10:00 Kahvaltı

10:00 – 12:00 Sanatla Teneffüs Atölyeleri

13:00 – 14:00 Öğle Yemeği

14:00- 18:00 Serbest Zaman (Deniz, doğal havuz)

19:30 – 20:30 Akşam Yemeği

20:30 – 21:10 Masal Saati

 

**Serbest zamanlarda Günlüklü Plajı’nda bulunan Bay Beach’e gidecek ücretsiz bir servisimiz olacaktır.​ “Bay Beach” giriş ve şezlong ücretleri katılımcılar tarafından ekstra olacak şekilde plaj görevlilerine ödenecektir.

 

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği Fethiye’nin Yanıklar Köyünde çam ormanlarıyla çevrili bir vadinin ortasında, Kargı Çayının yanı başında, 42 dönüm büyüklüğündeki zengin biyolojik çeşitliliğe sahip bir arazi üzerinde, ekolojik yöntemlerle sebze ve meyve yetiştiriyor. Aynı zamanda ekolojik mimari yaklaşımıyla tasarlanan taş, ahşap ve kerpiç evlerde yılın 12 ayı konuklarını ağırlıyor, ahşap ve kerpiç olmak üzere iki seminer salonu ile farklı inzivalara, eğitimlere, kamplara ve seminerlere ev sahipliği yapıyoruz.

 

Ekolojik prensiplere dayalı tarım turizmi modelini yaşama geçirmeyi amaçlanan çiftliğin kapılarını, kırsal yaşamı deneyimlemek isteyen herkese açıyor, köylü ve kentliyi, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen birey ve grupları bu amaçlar doğrultusunda buluşturuyor ve işbirliğine yönlendiriyor.

 

Çiftliğin yanında akan ve ona hayat veren Kargı çayı, Batı Toros’ların eteklerinden doğduktan sonra günlük ağaçlarının ve narenciye bahçelerinin arasından geçerek Yanıklar köyü sahilinde Akdeniz’e ulaşıyor. Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme alanı olan kumsalın hemen yanında ise, göçmen kuşların konakladığı Akgöl bulunuyor.

 

Pastoral Vadi; binlerce yıllık tarihsel süreç içinde birbirlerinden etkilenen Likya, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıklarına tanıklık eden eski kent yerleşimleri ile aynı coğrafyada yer alıyor. Barış ve dostluğun simgesi Kaya Köyü, bir doğa harikası olan Ölüdeniz, Saklıkent Kanyonu, Kelebekler Vadisi, Göcek, Fethiye Körfezinin koyları ve adaları; bu coğrafyayı süsleyen güzellikler.

 

NEREDE KONAKLAYACAĞIZ ?

Pastoral Vadi’deki konaklamalar kişi / oda sayısına göre OYUN KAMPTA tarafından yapılmaktadır. 

Yemek

Pastoral Vadi’de tam pansiyona sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, çay, bitki çayı ve kahve, kek poğaça gibi ikramlar ve çiftlikte yetişen ürünler de dahil… Konuklara; odun ateşinde ve tandırda, yöresel ve geleneksel yöntemlerle hazırlanan, genelde Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan sağlıklı yemekler sunuluyor. Sebze ve meyvelerin besin değerlerinin korunarak ve doğal lezzetleriyle tüketilmesi, Pastoral Vadi’nin ekolojik yaşam ilkelerinden birisidir. Yemekler öncelikle çiftlikte ekolojik olarak üretilen ürünlerden yapılıyor. Çiftlikte yetiştirilemeyen ürünler ise, bölgede bulunan ve ekolojik tarım yapan komşulardan, organik veya iyi tarım yapan yerel üreticilerden alınıyor. Yemek hazırlama işlemi aynı zamanda bir atölya çalışması olduğundan, konukların yemek hazırlama çalışmalarına katılmasından,bilgi ve hünerlerini paylaşmasından büyük mutluluk duyuyor.

 

Ulaşım

Pastoral Vadi’nin bulunduğu Yanıklar Köyü, Dalaman – Fethiye devlet karayolu üzerinde ve Dalaman’a 40 km, Fethiye’ye 15 km mesafededir.

**Her katılımcı kendi olanakları Pastoral Vadi’ye ulaşacaktır.

 

Arabayla

Fethiye tarafından geliyorsanız;  Antalya – Muğla devlet karayolunda Fethiye’den sonra yaklaşık 15 km sonra Yanıklar köyünün tabelasını göreceksiniz. Yola devam edin, önce karşınıza Petline benzin istasyonu çıkar, ardından yaya köprüsü gelir, sağ şeride geçip yavaşlayın, yaklaşık 50 metre sonra ana yoldan ayrılıp sağınızdaki tali yola girin, evlerin arasında bir süre gidin sonra Kargı çayı solunuzda kalacak şekilde sağa sapın. Yol bir süre sonra dereden ayrılıp biraz yukarıda sulama kanalı ile buluşuyor. Sulama kanalının solundan yolu takip edin. Ana yoldan ayrıldıktan 3 km sonra yolun solunda “Pastoral Vadi” tabelasını göreceksiniz.

 

İzmir tarafından geliyorsanız; Muğla – Antalya devlet karayolunda Göcek ve İnlice köyünden sonra Katrancı Koyu levhasını geçip, yokuşu indiğinizde Yanıklar köyü tabelası,  Kargı Çayı ve üzerinden geçeceğiniz köprüyü görüyorsunuz. Köprüyü yaklaşık 100 metre geçince sağınızda yer alan Alperen marketin önüne park edip market sahibi Osman’dan “Pastoral Vadi”ye nasıl geleceğinizi soruyorsunuz.

Uçakla

En yakın Havalimanı: Dalaman. Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye giden Havaş servis otobüsüne binin, yaklaşık 40 dakika sonra Fethiye’ye gelmeden 15 km önce, Yanıklar Köyü’nde köprüyü geçince Alperen market önünde inin, market yanında taksi var, 3 km sonra Pastoral Vadidesiniz.

 

Otobüsle

En yakın otogar; Fethiye. Fethiye otogarında Muğla Makası’nı sorun, yaklaşık 50 metre, otogara en yakın büyük kavşak. Yanıklar Köyü minibüsleri bu kavşaktan geçiyor. Yanıklar Köyü son durak;  ya minibüs şoförüne söyleyin belli bir ücret karşılığı sizi “ Pastoral Vadi” ye atsın, ya da yolda bulduğunuz taksi ile gelin.

 

ÜCRETLENDİRME

1 yetişkin + 1 çocuk / Paylaşımlı konaklama (2+1 evlerde, banyoyu bir başka ebeveyn ve çocukla paylaşarak) ​
4000 TL
1 yetişkin + 2 çocuk / Paylaşımlı konaklama (2+1 evlerde, banyoyu bir başka ebeveyn ve çocukla paylaşarak) ​
4500 TL
1 yetişkin + 1 çocuk / Paylaşımsız konaklama (tek odalı evlerde)
4400 TL
1 yetişkin + 2 çocuk / Paylaşımsız konaklama (tek odalı evlerde)
4900 TL
2 yetişkin + 1 çocuk / Paylaşımsız konaklama (tek odalı evlerde)
5850 TL
2 yetişkin + 2 çocuk / Paylaşımsız konaklama (tek odalı evlerde)
6950 TL
1 yetişkin + 1 çocuk / Paylaşımsız konaklama (tek odalı 4 yataklı yeni yapı bungalov evler, tuvalet banyo kullanımı ortak alandadır) ​
3200 TL
1 yetişkin + 2 çocuk / Paylaşımsız konaklama (tek odalı 4 yataklı yeni yapı bungalov evler, tuvalet banyo kullanımı ortak alandadır) ​
4200 TL
2 yetişkin + 1 çocuk / Paylaşımsız konaklama (tek odalı 4 yataklı yeni yapı bungalov evler, tuvalet banyo kullanımı ortak alandadır) ​
4400 TL
2 yetişkin + 2 çocuk / Paylaşımsız konaklama (tek odalı 4 yataklı yeni yapı bungalov evler, tuvalet banyo kullanımı ortak alandadır) ​
5400 TL
1 yetişkin + 1 Çocuk / Kendi Çadırı ile konaklama
2400 TL
1 Yetişkin + 2 Çocuk / Kendi Çadırı ile konaklama
2700 TL
2 Yetişkin + 1 Çocuk / Kendi Çadırı ile konaklama
2900 TL
2 Yetişkin + 2 Çocuk / Kendi Çadırı ile konaklama
3500 TL

** Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir…

 

REZERVASYON VE ÖDEMELER​

*Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 1000 TL kapora ücretinin yatırılması gerekmektedir.

**Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler iade edilmemektedir.

***Kapora haricindeki kalan ödemenin kamp başlangıç tarihinden 15 gün öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir.

**** Kapora ve kalan ödemelerinizi yaparken banka dekont açıklamasına aşağıdaki tarihlerden katılacağınız kampın yanındaki kamp referans kodunu yazmanızı rica ederiz.

 

 

KAMP REFERANS KODLARI

5 Temmuz – 11 Temmuz  PST.20.01

12 Temmuz – 18 Temmuz PST.20.02

19 Temmuz – 25 Temmuz PST.20.03

26 Temmuz – 1 Ağustos PST.20.04

2 Ağustos – 8 Ağustos PST.20.05

 

YAPI KREDİ BANKASI HESAP NUMARASI

BELMA ATAKAN

IBAN : TR780006701000000058361266

SWIFT Kodu (EUR, USD) : YAPITRISXXX

SWIFT Kodu (Diğer Döviz Cinsleri) : YAPITRISFEX

 

KAMP KAYIT SORUMLUSU

Ayşegül Kar

0532 340 44 61

merhaba@oyunkampta.com

KAYIT FORMU
,

DİĞER KAMPLAR