Çocukla Tatil Bizim İçin Ne Demek Yayınlanma Tarihi: 09.07.2022
“Ben demedim kalbim dedi” yazısıdır

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ÇOCUKLA TATİL BİZİM İÇİN NE DEMEK?

Geçenlerde bir instagram hesabına denk geldik ekip arkadaşlarımızla bu sefer biraz içimiz burkuldu…  Size de bahsetmek istedik en azından bizi tercih ederken bizi ve bu konuya yaklaşımımızı bilin istiyoruz.. 

Bildiğiniz gibi 2014 senesinde Oyun Kampta’yı kurduk o seneden beri sayısız kamp yaptık.. Türkiye’de başka bu şekilde bir konsept yoktu bu yüzden çıkmadığımız Tv ya da gazete kalmamıştı.. Biz kimseyi çağırmadık yanlış anlaşılma olmasın ilgiye biz de şaşkındık.. Sonra zaman geçti sayısız firma, öğretmen, kişi bize kamp yapmaya gelip ertesi gün bu kamplardan açtı.. Biz sevindik açıkçası çünkü konunun özü ÇOCUK olunca doğaya tüm özleri ile dönecekler diye sevindik.. Buraya kadar her şey harikaydı ..

Ama artık bu fikrin kirletildiğini hissetmeye başladık ve inanın çok ama çok üzgünüz..

Çocukla tatil “ÇOCUĞU BAŞINDAN ATMAK DEĞİLDİR” onunla anı biriktirmektir!.. Siz tatilinizi kafanız rahat yaparken biz çocuklarla ilgileniyoruz diyen yapılandırılmış yaklaşım biçimi ile bu işin ticari tutumu bizi ciddi yaralıyor yüreğimizden.. 

Çocukla tatil “ÇOCUĞUN İLE ANI BİRİKTİRMEKTİR” Serbest zamanda çocuğunuzun sizinle kumdan kale yapması, sizinle ellerinin boya olması, onun yaptığı herhangi bir sanat eserindeki hayal dünyasını keşfetmek ya da bir masalda çocuklarımızla buluşmak, beraber aile çocuk top oynamak, ip atlamak.. Bunlar değil miydi eskilerimizde bizim çocukluğumuzda olanlar?.. Biz değil miydik bunun özlemini çeken? 

Çocuğunuzla beraber ama sabahtan akşama kadar yanında olmadan kendin bağımsız tatil yaparsan birlikte nasıl anı biriktirebilirsin ki? Zaten ülkemizde ekmek aslanın midesinde çok çalışıyoruz ve gereken ilgimizi çocuklarımıza sunamıyoruz kabul edelim değil mi?

Özellikle 0-12 yaş çocuğun annesinin babasının karşılıksız sevgisinden beslendiğini düşünürsek ve yine de çocuğunuzla beraber tatil yapmak isteyip alın eğitmenler tüm gün sizin olsun çocuklar diyorsanız biz o noktada yokuz!.. Ticari kaygılar uğruna doğru olarak bildiğimiz çocuk yaklaşımı bakış açımızdan çıkamayacağız.

Biz bir hayal ile başladık o hayal biz de ölümsüz!.. 

Şefkatle;

Oyun Kampta Ailesi
SON EKLENEN YAZILAR
Üniformasız, Logosuz Ekip
Üniformasız, Logosuz Ekip
Onları tüm kalabalığın içerisinde gözlerind...
Çocukla Tatil Bizim İçin Ne Demek
Çocukla Tatil Bizim İçin Ne Demek
“Ben demedim kalbim dedi” yazısıdır~~~~~~~~...
Kamplarımızdaki Çocuk Yaş Aralığı Neden 3- 10 Yaş
Kamplarımızdaki Çocuk Yaş Aralığı Neden 3- 10 Yaş
Bu kampları yaklaşık 8 sene önce çocuğum İs...