Selen Balcı

Selen Balcı

Drama - Oyun Eğitmeni
1994 yılında Rize/Fındıklı’da doğdum. Kendimi farkettiğim, yapabileceklerimi düşünmeye başladığım çocukluk yıllarımda yoğun şekilde resim, voleybol ve tiyatroyla ilgilendim. Aynanın karşısında bir gazeteyi okuyarak spiker olduğumu hayal ettiğim, pastel boyayla babamın portresini çizdiğim, evdekilerin uykusu gelip beni evi çağırdığı zamana kadar futbol ve voleybol oynadığım, okul çıkışlarımı oyun sahnelemekle geçirdiğim enerji dolu yılların ardından Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümündeki lisans eğitimim için 2012 yılında İstanbul’daki hayatıma adım attım. 

Çocuk yanım beni hiç bırakmadı. Bu süre içinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda Gönüllü Destek Öğretmen, Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda kısmi zamanlı Asistan Öğretmen, Koç Üniversitesi Yaz Araştırma Programı Psikoloji Bölümü’nde Asistan Araştırmacı ve Laz Enstitüsü’nde Lazca Öğretmeni olarak görev yaptım. Lazca çocuk kitapları serisi kapsamında Pollyanna’yı Lazca’ya çevirdim. Lisans eğitimimin son yılında Açı Okulları ve İstanbul Erkek Lisesi’nde stajımı tamamladım. 

Yaratıcı Drama Eğitimi, Çocuklar için Felsefe (P4C) Paylaşımı, “Öğrenmeyi Öğrenmek” İkinci Dil Konferansı gibi çeşitli eğitimlere katılarak çocuklarla olan bağımı daha etkili hale getirmek için yeni yollar arıyorum. Halen Fide Okulları’nda İngilizce Öğretmeni ve Laz Enstitüsü’nde Lazca Eğitmeni olarak çalışıyorum.