Şilan Ağdede

Şilan Ağdede

Müzik - Ritim Eğitmeni
1993 Adana doğumluyum. Müzik eğitimine 2004 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı gitar bölümü öğrencisi olarak başladım. Ortaokul, lise ve lisans derecelerini bu kurumda tamamladıktan sonra aynı üniversitenin pedagojik formasyon programına kayıt oldum. Formasyon eğitimimi tamamladıktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi gitar bölümü programına kabul aldım. Halen bu kurumda son sınıf yüksek lisans öğrencisi olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. Eğitim hayatım boyunca yurt içi ve yurt dışında pek çok ustalık sınıfına aktif olarak katılıp konserler verdim. 

Lisans üstü çalışmalarımın yanında birçok orff eğitimi semineri ve atölyelerine katıldım, müzikte orff yaklaşımına olan ilgim bana çocuklarla birlikte üretme ve keşfetme alanı yarattı, bu süre içerisinde okul öncesi çocuklarla çalışma fırsatı buldum. Bu çalışmalarımla beraber gönüllü projelerde yer aldım, küçüklerle çalışmak ve yeteneklerinin şekillenmesinde katkıda bulunmak, onlara dokunmak beni hep mutlu etti.

Halen gitar-piyano ve ukulele dersleri vermekte, okul öncesi çocuklarla orff yaklaşımı ile ilgili çalışmalar yapmaktayım.