Emre Keleş

Emre Keleş

Sanat Eğitmeni

1989 Gaziantep doğumluyum.

İlköğretim ve ortaöğretimi Gaziantep’te tamamlarken lisans eğitimimi İstanbul da Marmara üniversitesi Atatürk eğitim fakültesi resim-iş öğretmenliği bölümünde tamamladım.

Üniversitede resim eğitimimin yanında anasanat olarak fotoğraf eğitimi aldım.

Üniversiteden mezun olduktan sonra bana yaşam enerjisi veren çocuklarla çalışmaya kara verdim ve milli eğitim bakanlığında görsel sanatlar öğretmeni olarak görev aldım.

Çocuklara verilen eğitimin dört duvar arasına sıkıştırılması durumuna karşı oldum ve çocuklara eğitimin yaparak -yaşayarak, doğayla iç içe verilmesi gerektiğini savundum.

Bu düşünceler içindeyken karşıma oyun kampta ekibinin çıkması, hayalimdeki eğitim sistemini uygulamaları beni çok etkiledi. Bu toplulukla karşılaşmam, istediğim eğitim sisteminin uygulanış biçimini görmek ve içinde olmak kendimi geliştirmem için fırsat yarattı.

Bu kampta uygulanan etkinlikler çocukların hayal gücünü kısıtlamayan, çocukların doğadan elde ettiği materyallerle yaratıcılığını arttıran ve çocuklar akranlarıyla etkileşim halinde olarak sosyalleşen yardımlaşan nesilleri görmek oyun kampta ekibi ile çalışmakla ne kadar doğru karar verdiğimi gösteriyor.