Orçun Günkut Kaya

Orçun Günkut Kaya

Drama - Oyun ve Ritim Eğitmeni
1983 yılında Ankara’da doğdum. 1999 yılın ’da Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları gençlik oluşumuna girdim. Çeşitli ülkelerde ve şehirlerde sahne aldım. 2004 yılında Sakarya üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girdim. 2010 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi pedagojik formasyon programını aldım. Çocuklara olan inancım beni onlarla çalışmaya yöneltti. Çeşitli okullarda halk oyunları ve müzik öğretmeni olarak çalıştıktan sonra Çağdaş Drama Derneği’nde yaratıcı drama eğitimi alarak gönüllü projelerde çocuklar ve yetişkinlerle yaratıcı drama atölyeleri yapmaya başladım.

George Bernard Shaw’ ın söylediği ‘’ Yaşlandığımız İçin Oyun Oynamayı Bırakmayız, Oyun Oynamayı Bıraktığımız İçin Yaşlanırız’’ sözünden hareketle hem çocuklar ile hem yetişkinler ile eğlenerek öğrenme yolunu seçtim. Eğitimde yaratıcı drama üzerine olan projelerde çalışmalara devam etmekteyim.

Halen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nda Ulusal Hakemlik yapmakta ve Ankara Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak çalışmaya devam etmekteyim. Ayrıca Lösev’in çeşitli projelerinde de gönüllü olarak yer almaktayım…