Fatma Serpil Demirer

El Sanatları Uzmanı / Seramik Tasarımcı

Merhaba,

El sanatları mezunuyum. Şu ana kadar eğitim ve öğretim yıllarım boyunca, el sanatlarının bütün dallarında çeşitli eğitimler ve projelerde yer aldım.

2005 – 2014 yıllarında;

Mardin-Nusaybin, Halk Eğitim Merkezi (Halı Kilim Tasarımı ve Desinatörlük Eğitimi), Gelişim Merkezi (Takı tasarımı, El İşleri Geliştirme ve Teknoloji Tasarım Atölyeleri) ve Kaymakamlığa bağlı olarak da Çocuk Okuma Odası, Takı Tasarım Eğitimi ve Sodes Destek Projesi kapsamında Çocuklara Yönelik Ahşap Kurs Eğitimi projelerinde yer aldım.

2014 – 2015 yıllarında;

Gençlik Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezinde ebru, ahşap ve seramik boyama eğitimi verdim.

2015-2019 yıllarında;

Mardin Müzesinde; El Sanatları Uzmanı ve Seramik Tasarımcı olarak, Mardin Uluslararası Uçurtma Festivalleri kortej kıyafetleri tasarımı ve hazırlanması, uçurtma şenliklerine uçurtma yapım atölyeleri, kortej geçiş maketlerinin tasarlanması atölyeleri, eğitim salonunda çocuk oyunları, sikke basma, ebru atölyesi, kök boya baskı atölyeleri ve seramik tasarım atölyesinde tasarım ve çalışmalar yürüttüm.

2019’dan beri ise;

Sır’ül Seramik Atölyesinde, seramik tasarımı faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Atölyemizde eğitim çalışmalarımız devam ediyor.

Seramiklerde Mardin ve Mezopotamya medeniyetlerinin eser ve motiflerini tekrar yaşatarak, bölgeye ait eserler ve ürünlerin tasarım ve geliştirme çalışmalarına devam etmekteyiz. Bölge taş ve mimari dokuları esas ilham ve üretim kaynağımız…

Sevgiler 🙂