Gülberk Benan Özan

Oyun Kampta Eğitim Danışmanı, Gemi Psikoloji Kurucu Ortağı, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Aile Danışmanı

Gemi Psikoloji kurucu ortaklarından G. Benan Özan, 2013 yılında tamamladığı Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi lisans eğitiminin ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Yüksek Lisans Programından 2017 senesinde mezun olmuştur.

 

Uzmanlık alanı çocuk odaklı aile danışmanlığı olan G. Benan Özan özel eğitim alanında 2 yıl süre ile otizm spektrum bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme güçlüğü, özel yeteneklilik alanlarında erken müdahale ve gelişimsel destek programları yürütmüştür. 2015-2018 yılları arasında İstanbul Medipol Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde hem program başkanı hem de öğretim görevlisi olarak ve Medipol Mega Hastaneler Kompleksi Çocuk Gelişimi Değerlendirme, İzlem ve Erken Müdahale Ünitesi’nde çocuk gelişimi uzmanı olarak bilimsel araştırmalarını ve klinik uygulamalarını sürdürmüştür. 2018-2021 yılları arasında İstanbul’da bulunan vakıf üniversitelerinin Çocuk Gelişimi lisans programlarında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak alanı ile ilgili çeşitli dersler vermiş ve klinik çalışmalarına kuruculuğunu üstlendiği GeMİ-De Çocuk Gelişimi Merkezi’nde devam etmiştir.

Şu an; klinik çalışmalarına Gemi Psikoloji bünyesinde devam etmektedir. Eş zamanlı olarak Oyun Kampta bünyesinde eğitmenlere yönelik yıllık hizmet içi eğitim programı yürütmekte ve kamp katılımı ile ebeveyn-çocuk atölyeleri düzenlemektedir.