Seçil Temuçin

Kamp Yürütücüsü / Okul Öncesi Öğretmeni

1997 doğumluyum.

Ben ortaokulu çağlarımdan itibaren Okul Öncesi Öğretmeni olmak istediğimi söylerdim ve lisede Çocuk Gelişimi bölümü okuyarak hayallerime adım attım.

Lisans eğitimim 2015 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde başladı ardından Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden Yan Dal programına başladım. Üniversite sürecim boyunca alanımda uzmanlaşmak adına araştırmalar yaptım ve eğitimlere katıldım. Üniversitem bünyesinde arkadaşlarım ile ÇocukÇa (Çocuk Çalışmaları) adında bir kulüp kurarak birçok organizasyon düzenledik. Benim için eğitmenlik dünyaya çocuğun gözü ile bakarak onlar ile her gün yeni şeyler öğrenmektir ve okul öncesi öğretmeni olmak dokunabildiğin her çocuğa hayatı deneyimleme sürecinde eşlik etmek ve içindeki potansiyelini ortaya çıkarabilmesi adına ona imkanlar ve çevre yaratmaktır.

Drama ve oyunun çocuk eğitiminde çok önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum bu sebeple İstanbul Drama Akademisi bünyesinde Yaratıcı Drama Eğitmenliği eğitimi aldım. Çocuk kitaplarının bir öğretmenin sağ kolu olduğu görüşündeyim bu sebeple de çocuk kitapları ile drama atölyeleri üzerine çalışmalar yapıyorum.

Doğaya olan ilgimi eğitmenliğime taşıyarak Orman Okulu Eğitimen Eğitimi aldım. Şu anda ormanlık alanlarda çocuk atölyeleri düzenliyorum.