Seren Köken

Kamp Yürütücüsü / Beden ve Hareket Eğitmeni

1990 Sakarya doğumluyum. İlkokul ve lise dönemimi Rize’de tamamladım.

Karadeniz’in temiz havası, mavi-yeşil renkleri, patika yolları ve bin bir çeşit güzelliği beni her daim sporun içinde yaşattı. Çocukluğumdan beri spor yapmak benim için eğlence ile beraber oyun, arkadaşlık, sağlıklı yaşam, özgüven insan iletişimi, takım oyuncusu olmayı vb. birçok şeyi öğretti.

Küçükken sokaklarda arkadaşlarımla oyun kurup, annemin geç oldu artık eve gel cümlesini duyana kadar oynardım. Şimdi birçok çocuğun aslında o büyük büyük hayal dünyalarına girip onlarla bildiğim oyunları oynamak ve onlara öğretmek için; 2010 yılında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulun’ da dört yıllık lisans eğitimimi tamamladım. Uzun yıllar spora voleybol ile devam ettim. İstanbul’da, Sinop’ ta, Kastamonu’da, Trabzon’da ki kulüplerde yer aldım.

2014 senesinde özel bir okulda beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak işe başladım. Bu süreç boyunca çeşitli yardım kuruluşlarında ve gönüllülük esas getiren projelerde yer alarak eğitimim üzerine aldığım sertifikalar doğrultusunda dersler verdim.

Beden eğitimi ve spor bir oyun olarak hayatın en güzel sergilenebileceği sahnelerden birisidir. Beden eğitimi öğretmeni de bu oyunun dramaturgudur.

Oyun kampta’da ben, takım arkadaşlarım ve bize katılmak isteyenlerin sahnesidir. Bizler bu sahnede çocuk haklarıyla özdeşleşmiş çalışmalarımızı ve doğadan aldığımız sanatı tüm enerjimiz ile paylaşıyoruz.