Şevval Toparlak

Anaokulu Öğretmeni / Drama - Oyun Eğitmeni

Merhabalar

1996 yılına Ordu’da doğdum. Eğitim hayatım Ordu’da başladı ve daha sonra İstanbul ile devam etti. İstanbul üniversitesi Sosyal Hizmet bölümü mezunuyum. Aynı üniversitenin çocuk gelişimi eğitimine halen devam etmekteyim. Okul zamanı yürüttüğüm bir proje ile çocukların dünyasında olmam gerektiğini anladım. 2015- 2018 yılları arasında dezavantajlı çocuklarla Okul Sosyal Hizmeti uygulayarak atölyeler düzenlediğimiz Çocuk Modu projesinde organizatör ve gönüllü olarak yer aldım. Bu proje kapsamında çocuklarla yaratıcı drama atölyeleri düzenledim. Daha sonra drama alanında eğitimler alıp sertifikalarımı tamamladım.

Şu anda da Rüzgar Gülü Atölyesinde çocuklarla drama atölyeleri yapıyorum. Gönüllü olarak çocuk yuvalarında çalıştım. Stajımı Üsküdar Hasan Tan Çocuk Yuvasında gerçekleştirdim. Çocuklarla iç içe geçtiğim bu dünyada onların dilinden bir şeyler yazabilmek için “Çoçuklar için yazmak” isimli eğitim aldım. Bunlar sonucunda fark ettim ki çocukların dünyasından hayata bakmak ve onlarla hayatı anlamak benim bu hayat yolculuğumdaki en önemli adımım. Bu adımları büyüterek Oyun Kampta ailesine dahil oldum.

Hem çocuk hakları özdeşleşmiş eğitimi hem sanatı, doğayı ve oyunu birleştiren bu ekibin içinde yolu yarılamış gibi hissediyorum. Aynı zamanda özel bir anaokulunda üç yıldır anaokul öğretmenliği yapıyorum. Son üç yıldır beden farkındalığı ve hareket üzerine eğitim alıyorum.