ON İKİ ADALARIN EN GÜZELLERİ KOS, KALYMNOS VE NSIYROS KEŞİF YAZ KAMPI

Yunanistan - Kos Adası - Royal Bay Hotel
REZERVASYON
Tarih
Konaklama
Paket
  • Çocuk Yaş Aralığı: 3-11
  • Kalan Kontenjan - Kişi
  • NOT: Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
TOPLAM 0.00 TL
Kamp Detayı
Nerede Konaklayacağız?
Öneriler
Eğitmenler
Fotoğraflar
Rezervasyon ve Ödemeler
Yardım
ÖNEMLİ NOT: Sistemsel olarak TL olarak gördüğünüz rakamlar EURO'dur. 


Oniki Adaların En Güzelleri KosKalymnos ve Nsiyros’u OYUN KAMPTA ile çocuklarımızla keşfetmeye hazır mısınız?


Program Süresi: 5 Gün 4 Gece
Hareket Yeri: Bodrum Limanı
Ulaşım Tipi/Süresi: Feribot ile 45 Dakika
Konaklama Konsepti: Oda + Kahvaltı Öğle ve Akşam yemekleri için öneriler programda tarafınıza sunulmuştur.
Otel Kategorisi: 4 Yıldızlı Royal Bay Hotel
Türkçe Rehberlik & Ada Turları: Dahil


KOS VİZE İŞLEMLERİ

Kos Adası’na (Yunanistan’a) giriş yapabilmeniz için geçerli bir Pasaport ve Schengen Vizeniz ya da Kapı Vize'niz 
olması gerekmektedir. 

(2022 Yunan Adaları Kapı Vizesi uygulaması başvuruları henüz açılmadı. Ferbotlar açıldığında sizinle irtibata geçilecek ve tarafımızca kapı vizesi başvurularınız yapılacaktır.)

Yeşil Pasaport sahiplerinden vize istenmemektedir.

Pasaportsuz ve vizesiz olarak kesinlikle Kos Adası’na giriş yapamazsınız.

Pasaportunda KKTC mühürü olan kişiler Kos Adası’na kesinlikle giriş yapamaz.PROGRAM AKIŞI

Bodrum Kale Liman’dan 09.30 Feribot’u ile Kos Adasına geçiş yaklaşık 50 dk'lık yolculuğumuzda ilk önce tabi her zamanki gibi tanışma çemberimizi yapıyoruz.. 

1 Gün:

Saat 11:00’de limandan hareket edecek otobüsümüze bagajlarımız yerleştirdikten sonra Rehberimiz ile Ada turuna çıkıyoruz.

Ada merkezinde görülecek yerler;

"Rodos Şövalyelerinin inşaa ettiği, 700 yıllık tarihiyle halen ayakta duran Naretzia (Şövalyeler Kalesi)"
"Mimarisi ile göz büyüleyen İtalyan Hükümet Saray’ı (Plazzo Del Governo)"
"Antik Dönemin Pazar yeri tarihi Agora Kalıntıları"
"Hipokrat’ın 2400 yıl önce gölgesinde öğrencilerine ders anlattığı rivayet edilen Ada’nın ikonik sembolü:Hipokrat Ağacı"
"Göz alıcı mimarisi ve Ada’nın en önemli meydanlarından Lonca meydanında konumlanan 300 yıllık Gazi Hasan Paşa Camii"
"Osmanlı Hamamları"
"Özgürlük Meydanı (Eleftherias)"
"İtalyan Arkeoloji Müzesi Binası"
"Tarihi Belediye Pazar Yeri Binası & Baharat Çarşısı"
"Ada merkezinin kalbi Özgürlük Meydanı’nın biblosu, Osmanlı’dan Miras: Defterderpaşa Camii"
"Bizans Mimarisi ile inşaa edilmiş, mavi kubbeleri ile tam bir Yunan Adası İkonu; Agia Paraskevi Kilisesi"
"Eski Şehir Çarşısı ve Taş Evler"
"Marina Bölgesi"

Yürüyüşümüz sonrası acıkan karnımızı doyurmak için Ada merkezinde ekonomik ve lezzetli öğle yemeği yiyoruz.. (Yunanlı'ların Gyros diye adlandırdıkları sebzeli ve soslu meşhur tavuk döneri - ortalama kişi başı 3 euro)

Bu gezimizin ardından  ikinci durağımız, Ada’nın en yüksek noktası olan Dikeos Dağı eteklerinde yaklaşık 700 metre rakımda konumlanan, Ada’nın meşhur Dağ Köyü ZİA! Yemyeşil ormanlar arasında konumlanmış bu köy; tertemiz havasıyla, geleneksel mimarisiyle, butik tavernaları, kiliseleri ve küçük alışveriş dükkanları ile keşfi seven turistler için önemli bir ziyaret noktası haline gelmiş özellikle efsanevi günbatımı manzarası için dahi, akşamları organize edilen turlar ile Ada’nın her yerinden onbinlerce turisti bu köye getiriyor. 

Köy, sunduğu Üç Adalar (Kalymnos, Pserimos, Plati) ve Türkiye Bodrum (Akyarlar Kıyıları) manzarası ile çok meşhur. Bu manzara nefesinizi kesecek! Zia Köyünde 1 saat yetişkinler için rehberimiz ile köy içi gezimiz ve serbest zamanımız var. Aynı süreç içerisinde çocuklarımız da eğitmenlerimizle Oyun Kampta Atölyeler'inde keyifle vakit geçiriyor olacak. Yetişkinlerimiz köyün sokaklarında geziyor, tarihi Ortadoks Manastırını geziyor, Harika manzarayı bol bol fotoğraflıyor ve eşsiz manzaraya karşı Yunan’ların meşhur soğuk kahvesi Frappe içiyor. Köyde hediyelik ve doğal ürünler alışverişi yapabileceğiniz çok güzel dükkanlar bulunuyor...

Zia köyü ziyaretimiz ardından, dağ yolundan enfes manzaralar eşliğinde anayola doğru iniyoruz. Yol üzerinde, bir diğer güzel köy olan Asomatos köyünün içinden geçiyor, bu köyü ve meşhur Asomatos Manastırı'nı da panoramik olarak görüyor ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Yaklaşık 15 dk’lık bir otobüs yolculuğu ardından ikinci durağımız tarihi zeytinyağı fabrikası. Kos Ada’sının enfes zeytin ve zeytinyağı ürünlerini tadıyor ve üretim tekniği ve tarihi hakkında bilgi alıyoruz. Dileyen
misafirlerimiz zeytin ve zeytinyağ ürünlerini uygun fiyata buradan alabilir. Sonrasında, gezimize devam ediyor ve üçüncü durağımız olan, meşhur ve 3 kuşaklık tarihi ile
enfes bir bağ evini ziyaret ediyoruz. Burada adaya özgü üzüm ve şarap üretimi yapılıyor, Ada’nın geleneksel lezzetlerini, çeşitli üzümlerden yapılmış kaliteli şarapları tadabilir, Yunan’ların meşhur ev şarabını deneyebilir ve uygun fiyatlarla kaliteli ürünler satın alabileceğiniz bir yer. Burası hem adaya özgü şarap üretimi
hakkında bilgi alacağımız, tadım yapabileceğimiz, bağ evinin ilgi çekici mimarisini ve çevresini gezip fotoğraflayabileceğimiz güzel bir ziyaret noktası.

Bağ evi ziyareti ardından, konaklama merkezimize doğru otobüsümüz ile yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dk'lık yolculuk sonrasında konaklama yapacağımız eski bir balıkçı  kasabası Kefalos'a varıyoruz.

Konaklama merkezimizde  çocuklarımız  1 saat kadar dinlendikten sonra yine Oyun Kampta Atölye'leri içine eğitmenlerimizle buluşuyor olacak. Ve sonrasında dileyenlerle akşam yemeğimiz için Kefelos'ta meşhur Karami Koyu'nda bir tavernada akşam yemeğine çıkıyoruz (Zengin porsiyonlu mezeler ortalam 4 ile 8 euro arası, ana yemekler (balık, kalamar, karides vs.. ) 8 ila 16 euro arasında Ouzo Rakı 20'lik şişe 8 - 12 euro, şişe bira 4 euro civarı herkes kendi bütçesine göre alabilir )


2 Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından çocuklarımızla saat 10:00'da eğitmenlerimiz atölye için buluşuyor olacak. Ardında bizi bekleyen otobüsümüz ile yine harika keşiflere doğru yolculuğa çıkıyoruz..

İl önce yol üzerinde Kastri Adası ve St. Nikolas Manastırı'nı fotoğraflamak için kısaca duraklıyoruz. Sonrasında, geri dönüş yolumuzun üzerinde konumlanan; Adaya ve bölgeye özgü meşhur Kefalos THYME (Kekik) balının yaklaşık 120 yıllık hikayesini dinliyor ve kuşaktan kuşağa aktarılan bu özel formulü deneyimleme fırsatına ve üretim tekniklerini görme şansına sahip oluyoruz. Bölgeye özgü üretilen balları ve ilgili ürünleri tadabilir dilerseniz satın alabilirsiniz.

Dünya’nın ilk Modern Hastanesi: Asklepion & Hipokrat Enstitüsü

Modern Tıbbın Babası Hipokrat’ın 2400 sene önce kurduğu  ilk Tıp öğretilerini verip doktorlar yetiştirdiği ve bilimsel temeller ile hastalarını tedavi ettiği; Dünya Tarihinin ilk modern hastanesi olan Antik Asklepion bölgesine gidiyoruz.

Asklepion bölgesine yakın konumdaki Hipokrat Enstitüsüne giriyor ve Hipokrat’ın o dönemde kullandığıhasta tedavi yöntemlerini, adaya özgü endemik bitkiler ve ilaç tariflerini,  hasta tedavisinde kullanılan tıbbi aletleri, Hipokrat kütüphanesini ve çok önemli bilgileri yerinde canlı canlı öğreniyor ve gözlemliyor oluyoruz. Bu deneyim bize ve çocuklarımıza  müthiş bir farkındalık kazandıracak ve Dünya’nın ilk şifa merkezinin bize verdiği enerjiyi tüm hücrelerimizde hissedeceğiz..

Kefalos

Ada’nın merkezinden 42km güneybatısında konumlanan;
Ada’nın en özel, en güzel plajlarına,
Ada’nın Antik dönem başkentine,
Agios Stefanos Antik Hristiyan Bazilikasına,
Milyonlarca turistin her yıl akın ettiği plaj ve koylara,
Ada’nın en çok resmedilen Kastri Adasına ve üzerindeki mavi kubbeli St Nicolas Manastırına,
Beyaz ve mavi badanalı taş evleri, arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla, nefes kesici manzaralarıyla Kefalos Köy’üne (Kefalos Old Village),
Kefalos Windsurf (Rüzgar Sörfü) ve Kitesurf (Uçurtma Sörfü) plajlarına,
Tüm bu güzelliklere ev sahipliği yapan; tarihi, plajları, köy merkezi ve doğal güzellikleri ile ünlü KEFALOS Kasabası turumuzun ilk durağı.

Eski bir yel değirmeninin restore edilerek Müze ve Restaurant’a dönüştüğü meşhur MYLOTOPI  ilk durağımız. Mylotopi'de panaromik bir restaurant'da öğle yemeğimizi yiyeceğiz (ortalama kişi başı 7 ila 14 euro arasıdır), sonrasındaki serbest zamanda müzeyi ziyaret edebilir, manzaranın keyfini çıkarabilir veya Kefalos Köyü'nün dar sokaklarını fotoğraflamaya ve keşfetmeye çıkabilir. Eğitmenlerimiz ise çocuklarımızla bu süreç içerisinde Oyun Kampta Atölye'sinde keyifli zaman geçiriyor olacak. 

Ardından bu çok tatlı köy’den ayrılıyor ve Kefalos’un sahil kısmı olan Kamari Koyuna doğru devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ada’nın en güzel plajlarından biri olan Kamari Koyu'nda denize sıfır oturacağımız taverna’da bir şeyler içip anın ve manzaranın tadını çıkarabilir.  Kefalos’un ve Ada’nın güney kıyılarına bakan Kamari Koyu; bir tarafta Datça kıyılarını bir tarafta Nsiyros Volkanik Adası'nın manzarasını sunar gözlerinizin önüne, deniz kristal berraklığında ve çarşaf gibidir, burada huzuru yaşayacağınıza eminiz! 

Ve artık otele dönme zamanı.. Çünkü bu gece dileyen kampçılarımızla rehberimizin akşam organize edeceği geleneksek Sirtaki Gecesi için bir tavernaya gideceğiz..  (Ekstra ortalama kişi başı 50 euro civarındadır. Fiyata yol, limitsiz alkollü - alkolsüz içecekleriniz dahildir. Çocuk menüsü fiyatı ortalama 15 euro civarındadır.  )


3 Gün

Sabah erkenden saat 07:00 'de kahvaltımızı yapıyoruz. Ve bu sabah atölye konaklama merkezinde yapmıyoruz. Çünkü saat 8 gibi otelden çıkıyoruz. Ve Nsiyros Adası'na gitmek için feribota biniyoruz.

Nsiyros Adası: Feribot ile Kos Adası Hareketli Nsiyros Volkanik Adası Turu; Siz hiç halen aktif ve ayaklarınızın altında fokur fokur kaynayan bir Volkanik Kraterin üzerinde yürüdünüz mü? Bu eşsiz deneyimi çocuklarınız ile yaşamak için işte fırsat! Alternatif eğitim de işte tam bu deneyim halinde öğrenim değil mi zaten?

Avrupa’nın en büyük aktif Volkan’ı: Nsiyros Stefanos Krateri!

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından, özel araçlar ile Nsiyros Adası feribotumuzun kalkacağı limana transfer oluyor ve feribot ile yaklaşık 50 dk’lık bir yolculuk ile Nsiyros (İncirli) Adasına varıyoruz.

Nsiyros Geleneksel Köyleri ve Aktif Volkanik Krater Yürüyüşü Deneyimi: Antik dönem ve Ortaçağlardan süre gelen Ada tarihi, sanat eseri niteliğinde taş evleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları, tarihi kaya manastırları, ada geneline yayılan zeytin ve incir ağaçları ve Volkanik Krateri ile geleneksel ve bakir bir Yunan Adası deneyimleyeceksiniz.

Nsiyros’a varış ardından özel otobüsler ile Ada’nın köylerini geziyor ve Avrupa’nın en büyük aktif Volkanı olan Stefanos Kraterinin üzerine çıkıyoruz. Fokur fokur kaynayan lav seslerini kulağınızda, keskin kükürt kokusunu da burnunuzda hissedeceğiniz bu yürüyüş ve müthiş deneyimi hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Rehberimizin anlatımları ile bilgi topluyoruz, Volkan müzesine giriyor ve gezimizi tamamlayıp Mandraki merkez liman bölgesine geri dönüyoruz. Merkez limanda ailelere öğle yemeği yemeleri için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, feribot ile tekrar Kos Adasına dönüş yapıyor ve limandan konaklama merkezimize geri dönüyoruz.

Konaklama merkezimizde çocuklarımız biraz dinlendikten sonra eğitmenlerlerimizle atölye için buluşuyor. Dileyenlerle atölye sonrasında rehberimizin tavsiyesi ile akşam yemeği için buluşuyoruz. Meşhur Camel Restaurant'a gidiyoruz. (Ortalama kişi başı 15-20 euro arasında içki ve ana yemek dahildir)


4 Gün

Kalymnos Adası

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından, özel otobüslerimiz ile Kalymnos Adası'na hareket edecek feribotumuza bineceğimiz limana transfer oluyoruz.
Ardından yaklaşık 35 dk’lık bir yolculukla Kalymnos Adası'na varıyoruz.

Peki nasıl bir Ada bu Kalymnos? Süngerden mi Kayadan mı? ☺

Kalymnos Oniki Adaların, alternatif coğrafi özellikleri ve güzellikleri ile kendine has deneyimler barındıran özgün adalarından biridir. Tarihte, usta dalgıçları ve yetenekli denizci insanları ile Süngercilikte ününü tüm Dünya’ya duyuran Kalymnos Adası: 2000’li yılların başından itibaren de coğrafyasında barındırdığı yüksek, dik ve kaliteli
kireç taşı kayalıkları ile Kaya Tırmanışı alanında Dünya’nın en önemli destinasyonu haline gelmiştir. Yani, Kalymnos’un heybetli ve ulaşılması zor dağ ve kayalıkları artık sadece keçiler ve doğal yetişen kekik, adaçayı gibi aromatik bitkilere ait değil, tüm dünyadan gelen Kaya Tırmanışçıları için de, 3500
üzerinde tırmanma rotası ile bir tırmanış tapınağı niteliğinde!

Neler yapacağız Kalymnos’da?

Ada merkezinde, yüzlerce yıldır ayakta duran her biri tarihi taş evlerle ve binalarla çevrili Pothia bölgesinigezeceğiz ve güzel sokaklarda fotoğraflar çekileceğiz! Panoramik yürüyüşümüz ardından; Ada’nın tarihten beri en önemli geçim kaynağı olmuş denizlere ve denizciliğe ithafen açılmış Kalymnos Denizcilik Müzesi, Ada’nın antik tarihine ışık tutan Arkeoloji Müzesi ve Dünya’nın en meşhur ve yetenekli süngercilerini daha iyi anlamak için bir Sünger Fabrikası ziyaret programımızda olacak. Ardından, özel otobüsümüz ile Ada’nın güney kıyılarında konumlanan Massouri kasabasına doğru hareket edeceğiz, burada Kalymnos Adasının ötesinde sadece birkaç mil mesafede konumlanan Telendos Adası’nın muhteşem manzarasını doyasıya izleyeceğimiz bir tavernada yemek molası vereceğiz (ortalama kişi başı 10-15 euro)  akabinde
Kalymnos’un dünyaca meşhur kayalıklarını ve tırmanışçıları gözlemleyeceğimiz noktaya 15 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşacağız (isteyenlerle). Massouri kasabasındaki programımız ardından, Kalymnos merkez bölgesine geri dönüp öğleden sonra hareket edecek feribotumuz ile Kos Adasına yani konaklama merkezimize geri döneceğiz. 

Otelimizde biraz dinlendikten sonra çocuklarımızla eğitmenlerimiz 1 saatlik atölye yapacaklar ardından  veda çemberimiz için tüm kampçılar buluşuyoruz olacağız. Veda çemberi sonrası isteyenlerle yine bir tavernaya gidiyor olacağız.  (Ortalama kişi başı 15-20 euro arasında içki ve ana yemek dahildir)

5 Gün

Kos Adası'ndaki son günümüzde tüm gün serbest zaman, otel’den check-out 12.00’dır. Saat 12:00'de otobüsümüz ile Ada merkezin'e geçiyoruz. Burada  alışveriş yapabilir gönlünüzce Ada’nın keyfini çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğinizi dilediğiniz yerde yiyebilirsiniz.. (Yunanlı'ların Gyros diye adlandırdıkları sebzeli ve soslu meşhur tavuk döneri - ortalama kişi başı 3 euro

Bodrum’a geri dönüş feribotları öğleden sonra 17.00’da hareket etmektedir. Geri dönüş biletleri rehberimiz tarafından dağıtılacaktır. 


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

Gidiş Dönüş Feribot Biletleri (Bodrum – Kos – Bodrum)
4 Gece Otel Konaklama (4* Otel)
Açık Büfe Sabah Kahvaltıları
Programda Belirtilen, ilk iki gün boyunca Otobüs ile gerçekleşen Türkçe Rehberli Kos Adası Turları
3 Gün Nsiyros Adası Turu (Liman Transfer, Feribot, Otobüs ile Ada Turu, Türkçe Rehberlik)
4 Gün Kalymnos Adası Turu (Liman Transfer, Feribot, Otobüs ile Ada Turu, Türkçe Rehberlik)
Şehir Merkezi Yürüyüş Turu; Türkçe Rehberli (Tarihi Kos Eski Şehir/Old Town Bölgesi)
Liman Vergileri
Program Boyunca Tur Operatörü/Rehber Refakati
Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

Yurtdışı Çıkış Harcı: 50 TL (Limanda Alınabilir)
Müze vb. Giriş Ücretleri (1-6 eur arası, İsteğe bağlı giriş)
Yunanistan Konaklama Vergisi (Gecelik Kişi Başı 1.5 Eur) Kanunen Resepsiyonda Ödenir.
Tüm Özel Harcamalar (Öğle ve Akşam Yemekleri vb.)


OYUN KAMPTA'nın  ayrıca organize edeceği; Katılımın isteğe bağlı gerçekleşeceği organizasyonlar:
Taverna Gecesi'li akşam yemeği organizasyonları (ortalama fiyat kişi başı 50 euro)
Konaklamamızı Kefalos Kamari Koyu'unda denize sıfır konumda, havuzlu  ve bol çim alanlı Ada'nın en sakin yerinde ve ünlü oteli Royal Bay Hotel'de yapıyoruz.
Ayşegül Kar
Kamp Yürütücüsü / Oyun - Oyunlaştırma Grup Sorumlusu / Drama-Oyun Eğitmeni
-Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kamp ücretinin tamamının ya da kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir. Sistemsel olarak TL olarak gördüğünüz rakamlar Euro'dur. 

-1 Nisan itibariyle Bodrum - Kos Adası feribotu açılacağı öngörülmektedir. Eğer aksi bir durum ile karşılaşılırsa kaporalarınız 

-Kamp tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılması düşünülen iptallerde alınan ön ödeme tutarının tamamı iade edilir.

-30 gün içinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

-Faturalar kamp bitiminde fatura kesim günü euro kuru baz alınarak TL olarak tarafınıza kesilecektir.

**Ödemelerinizi yaparken tarafınıza gönderilen kamp kodunu banka dekont açıklamasına yazmanız gerekmektedir.

* Fiyatlarımıza %8 KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
Kos Adası’na (Yunanistan’a) giriş yapabilmeniz için geçerli bir Pasaport ve Schengen Vizeniz ya da Kapı Vize'niz 
olması gerekmektedir. 

(2022 Yunan Adaları Kapı Vizesi uygulaması başvuruları henüz açılmadı. Ferbotlar açıldığında sizinle irtibata geçilecektir.)

Yeşil Pasaport sahiplerinden vize istenmemektedir.

Pasaportsuz ve vizesiz olarak kesinlikle Kos Adası’na giriş yapamazsınız.

Pasaportunda KKTC mühürü olan kişiler Kos Adası’na kesinlikle giriş yapamaz.
KAMP KAYIT SORUMLUSU

Belma Atakan - Defne Obuter - Ayşegül Kar
0216 599 07 70
merhaba@oyunkampta.com
DİĞER KAMPLAR
Yeni
4 Gece
5 Gün
BOZBURUN KOCABAHÇE YAZ AİLE KAMPLARI 4 GECE 5 GÜN
Yeni
5 Gece
6 Gün
PASTORAL VADİ’DE SANATLA TENEFFÜS YAZ KAMPLARI 5 GECE 6 GÜN
Yeni
4 Gece
5 Gün
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI FİNİKE TURKUAZ KÖY YAZ AİLE KAMPLARI 4 GECE 5 GÜN
Yeni
4 Gece
5 Gün
DATÇA SU SPORLARI, SANAT, OYUN VE DOĞA KAMPI (7- 12 YAŞ)
Yeni
2 Gece
3 Gün
KAZ DAĞLARI TEMMUZ BAYRAM YAZ KAMPLARI (2 GECE 3 GÜN)
Yeni
4 Gece
5 Gün
OYUNKAMPTA İLE KAÇKARLARIN ETEKLERİ FIRTINA VADİSİ VE YAYLALARI
Yeni
4 Gece
5 Gün
KAŞ LİKYA DOĞA - DENİZ - MACERA KAMPI (8-12 YAŞ)