PASTORAL VADİ’DE SANATLA TENEFFÜS KAMPI 5 GECE 6 GÜN

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği / Fethiye
REZERVASYON
Tarih
Konaklama
Paket
 • Çocuk Yaş Aralığı: 3-10
 • Kalan Kontenjan - Kişi
 • NOT: Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
TOPLAM 0.00 TL
Kamp Detayı
Nerede Konaklayacağız?
Öneriler
Eğitmenler
Fotoğraflar
Rezervasyon ve Ödemeler
Yardım
Neden Sanatla Teneffüs?
Çocuklarınızla ağustos böceklerinin seslerini dinleyerek uykuya dalacağınız, zamansız öten horozların sesleriyle güne merhaba diyeceğiniz, Kargı Nehri’nin serinliğinde kahvaltının yolunu tutacağınız bir aile tatili geçirmeye ne dersiniz?

Çocuklarınız için güzel bir şey yapın; Haydi zamanı yavaşlatın!

Doğanın akışı ve sakinliğine eşlik edecek keyifli sanat ve drama atölyelerimizi  çocuklarınız için hazırladık. Ama bu kampta çocuklarınıza eşlik edecek biri daha var. O da içinizdeki çocuk!

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği’ne ilk geldiğinizde biraz şaşıracaksınız, burası Yanıklar köylülerinin ve gönüllülerin ayakta tuttuğu ekolojik bir çiftlik… Aslında bizi burada en çok mutlu eden şey hiçlik… Lüks hayattan tamamen kendimizi arındıracağız bu kampımızla. Yemeklerimizi yedikten sonra çoluk çocuk tabaklarımızı kaldıracağız, komin yaşam kuralları ile günümüzde büyük kentlerde özlemini çektiğimiz imece usulü hayatın tadına varacağız.

Şimdiden söylüyoruz, sonra demedi demeyin. Kampımızda telefon yok, internet yok, tv yok, klima yok, kuyruk yok, sivrisinek yok…

Sakinlik var, huzur var. Su dağdan, yemek tarladan, yumurta tavuktan, tavuk yumurtadan, peynir keçiden, pizza kuzineden, çay sobadan, portakal suyu ağaçtan…

Hatçik ve Nurgül Abla’nın pişirdiği enfes yemekleri yedikten sonra dilerseniz kendinizi ödüllendirmek için közde kahve yapabilir, ya da çiftliğin hiç ilaç kullanılmayan, çökertme sistemi ile oluşturulmuş doğal havuzunda yüzerek serinleyebilirsiniz.

Siz bunları yaparken çocuklarınız da, eğitmenlerimizle beraber doğayı tanıyacak, doğa ile sanatı birleştirip iyice harmanlayabilecekleri oyunlar oynayacak…

AKIŞ
08:30 – 10:00 Kahvaltı
10:00 – 12:00 Sanatla Teneffüs Atölyeleri
13:00 – 14:00 Öğle Yemeği
14:00- 18:00 Serbest Zaman (Deniz, doğal havuz)
19:30 – 20:30 Akşam Yemeği
20:30 – 21:10 Masal Saati

* Serbest zamanlarda Günlüklü Plajı, Karaot Plajı'na gidebilir ya da Pastoral Vadi'nin doğal havuzunda serinleyebilirsiniz...
Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği Fethiye’nin Yanıklar Köyünde çam ormanlarıyla çevrili bir vadinin ortasında, Kargı Çayının yanı başında, 42 dönüm büyüklüğündeki zengin biyolojik çeşitliliğe sahip bir arazi üzerinde, ekolojik yöntemlerle sebze ve meyve yetiştiriyor. Aynı zamanda ekolojik mimari yaklaşımıyla tasarlanan taş, ahşap ve kerpiç evlerde yılın 12 ayı konuklarını ağırlıyor, ahşap ve kerpiç olmak üzere iki seminer salonu ile farklı inzivalara, eğitimlere, kamplara ve seminerlere ev sahipliği yapıyoruz.

Ekolojik prensiplere dayalı tarım turizmi modelini yaşama geçirmeyi amaçlanan çiftliğin kapılarını, kırsal yaşamı deneyimlemek isteyen herkese açıyor, köylü ve kentliyi, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen birey ve grupları bu amaçlar doğrultusunda buluşturuyor ve işbirliğine yönlendiriyor.

Çiftliğin yanında akan ve ona hayat veren Kargı çayı, Batı Toros’ların eteklerinden doğduktan sonra günlük ağaçlarının ve narenciye bahçelerinin arasından geçerek Yanıklar köyü sahilinde Akdeniz’e ulaşıyor. Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme alanı olan kumsalın hemen yanında ise, göçmen kuşların konakladığı Akgöl bulunuyor.

Pastoral Vadi; binlerce yıllık tarihsel süreç içinde birbirlerinden etkilenen Likya, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıklarına tanıklık eden eski kent yerleşimleri ile aynı coğrafyada yer alıyor. Barış ve dostluğun simgesi Kaya Köyü, bir doğa harikası olan Ölüdeniz, Saklıkent Kanyonu, Kelebekler Vadisi, Göcek, Fethiye Körfezinin koyları ve adaları; bu coğrafyayı süsleyen güzellikler.

Pastoral Vadi’deki konaklama seçimlerinde kişi/oda sayısına göre OYUN KAMPTA'nın yapılan rezervasyon üzerinden  yerleşim değişikliği yapma durumu vardır.

Evlerin Kontenjan Bilgileri aşağıdaki gibidir;

Taş 1 1 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Taş 2 1 odalı  maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Taş 3 2 odalı maximum 6 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Taş 4 2 odalı maximum 6 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.

Ağaç Çınar 2 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Günlük 2 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Söğüt 2 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Zeytin 2 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.

Ağaç Hayıt 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Mersin 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Defne 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Zakkum 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Süsen 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.

Bungalow 1 1 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyo içinde değildir. Yakınındaki ortak wc ve duş'larından yararlanılır.
Bungalow 2 1 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyo içinde değildir. Yakınındaki ortak wc ve duş'larından yararlanılır.
Bungalow 3 1 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyo içinde değildir. Yakınındaki ortak wc ve duş'larından yararlanılır.

Kendi Çadırı ile konaklama için yakınındaki ortak wc ve duş'larından yararlanır.


Taş Konaklar 
Yöresel mimarî ve malzemelerin kullanıldığı, alt katı tek odalı, üst katı iki odalı bağımsız evlerden oluşuyor. Her evin banyosu, mutfağı ve geniş bir terası bulunuyor. Yazın doğal serin ortam sağlayan taş evler, kışın kuzine soba ile ısıtılıyor.


Bungalov Evler
Pastoral Vadi’nin sınırını oluşturan Kargı Çayı’nın kenarında, yetişkin okaliptüs ağaçlarının gölgesindeki 4 yataklı, tuvalet ve banyosu ortak alanda bulunan bungalov evler ferah bir yaşam alanı sağlıyor.

Ağaç Evler
Pastoral Vadi’nin sınırını oluşturan Kargı Çayı’nın kenarında, yetişkin okaliptüs ağaçlarının gölgesindeki tek ve iki odalı ahşap evlerde banyo ve sundurmada küçük bir mutfak bulunuyor. Yazın doğal serin ortam sağlayan ahşap evler, kışın soba ile ısıtılıyor.

Tüm evlerden toplanan organik çöpler, kullanılan gri ve siyah atık sular ayrı yerlerde işlenerek doğaya geri kazandırılıyor.

Yemek

Pastoral Vadi’de tam pansiyona sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, çay, bitki çayı ve kahve, kek poğaça gibi ikramlar ve çiftlikte yetişen ürünler de dahil… Konuklara; odun ateşinde ve tandırda, yöresel ve geleneksel yöntemlerle hazırlanan, genelde Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan sağlıklı yemekler sunuluyor. Sebze ve meyvelerin besin değerlerinin korunarak ve doğal lezzetleriyle tüketilmesi, Pastoral Vadi’nin ekolojik yaşam ilkelerinden birisidir. Yemekler öncelikle çiftlikte ekolojik olarak üretilen ürünlerden yapılıyor. Çiftlikte yetiştirilemeyen ürünler ise, bölgede bulunan ve ekolojik tarım yapan komşulardan, organik veya iyi tarım yapan yerel üreticilerden alınıyor. Yemek hazırlama işlemi aynı zamanda bir atölya çalışması olduğundan, konukların yemek hazırlama çalışmalarına katılmasından,bilgi ve hünerlerini paylaşmasından büyük mutluluk duyuyor.

Ulaşım
Pastoral Vadi’nin bulunduğu Yanıklar Köyü, Dalaman – Fethiye devlet karayolu üzerinde ve Dalaman’a 40 km, Fethiye’ye 15 km mesafededir.
**Her katılımcı kendi olanakları Pastoral Vadi’ye ulaşacaktır.

Arabayla
Fethiye tarafından geliyorsanız;  Antalya – Muğla devlet karayolunda Fethiye’den sonra yaklaşık 15 km sonra Yanıklar köyünün tabelasını göreceksiniz. Yola devam edin, önce karşınıza Petline benzin istasyonu çıkar, ardından yaya köprüsü gelir, sağ şeride geçip yavaşlayın, yaklaşık 50 metre sonra ana yoldan ayrılıp sağınızdaki tali yola girin, evlerin arasında bir süre gidin sonra Kargı çayı solunuzda kalacak şekilde sağa sapın. Yol bir süre sonra dereden ayrılıp biraz yukarıda sulama kanalı ile buluşuyor. Sulama kanalının solundan yolu takip edin. Ana yoldan ayrıldıktan 3 km sonra yolun solunda “Pastoral Vadi” tabelasını göreceksiniz.

İzmir tarafından geliyorsanız; Muğla – Antalya devlet karayolunda Göcek ve İnlice köyünden sonra Katrancı Koyu levhasını geçip, yokuşu indiğinizde Yanıklar köyü tabelası,  Kargı Çayı ve üzerinden geçeceğiniz köprüyü görüyorsunuz. Köprüyü yaklaşık 100 metre geçince sağınızda yer alan Alperen marketin önüne park edip market sahibi Osman’dan “Pastoral Vadi”ye nasıl geleceğinizi soruyorsunuz.

Uçakla

En yakın Havalimanı: Dalaman. Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye giden Havaş servis otobüsüne binin, yaklaşık 40 dakika sonra Fethiye’ye gelmeden 15 km önce, Yanıklar Köyü’nde köprüyü geçince Alperen market önünde inin, market yanında taksi var, 3 km sonra Pastoral Vadidesiniz.

Otobüsle
En yakın otogar; Fethiye. Fethiye otogarında Muğla Makası’nı sorun, yaklaşık 50 metre, otogara en yakın büyük kavşak. Yanıklar Köyü minibüsleri bu kavşaktan geçiyor. Yanıklar Köyü son durak;  ya minibüs şoförüne söyleyin belli bir ücret karşılığı sizi “ Pastoral Vadi” ye atsın, ya da yolda bulduğunuz taksi ile gelin.
Uğur Kaya
Eğitmen Koordinatörü / Sanat Eğitmeni
Seren Köken
Beden ve Hareket Eğitmeni
Selen Balcı
Drama - Oyun Eğitmeni
Saadet Girit
Kamp Yürütücüsü / Sanat Eğitmeni
Nurcan S. Kaya
Koordinatör / Sanat Eğitmeni
Ece Obuter
Fikir Çocuğu
Belma Atakan
Oyun Kampta Kurucusu & Fikir Annesi
Ayşegül Kar
Kamp Yürütücüsü / Drama-Oyun Eğitmeni
Asude Gümüş
Drama - Oyun Eğitmeni
Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kamp ücretinin tamamının ya da kapora ücreti olan 1000 TL’yi yatırmanız gerekmektedir.

*Pandemi nedeniyle kampa katılım konusunda son 5 güne kadar iade hakkınız bakidir. 5 günden önce olan iptallerde sağlık raporu göstermek durumunda yine iadeler tarafınıza yapılacaktır.

**Ödemelerinizi yaparken  kamp PST ile başlayan kamp kodunu banka dekont açıklamasına yazmanız gerekmektedir.

*** Fiyatlarımıza %8 KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.

SİZİN İÇİN ALDIĞIMIZ COVİD-19 ÖNLEMLERİMİZ

 • Katılımcı kapasitemizi %50 ile sınırlandırdık
 • Kamp tesis girişlerimizde temasız ateş ölçümü uygulanacaktır.
 • Evlerde ve ortak alanlarda el antiseptiği bulundurulacaktır.
 • Mutfak ekibimiz maske takıyor olacaktır.
 • Yemekleri maske ve eldivenli bir personel size sunuyor olacaktır.
 • Transferlerde maske takma zorunluluğu olacaktır.
 • Transferlerde bir koltuk boş, bir koltuk dolu oturma düzeni sağlanacaktır.
 • Kamplarımızdaki oturma düzenimiz sosyal mesafe kuralları gereği düzenlenecektir.
 • Her atölye öncesi ve sonrasında çocukların elleri dezenfekte edilecektir.
 • Her atölye sonrasında kullanılan malzemeler dezenfekte edilecektir.
 • Çocuklar atölyelerde gruplara ayrılacaktır.
 • Kamp tesislerimizin hiçbirinde merkezi havalandırma sistemi bulunmamaktadır.

PASTORAL VADİ'YE GELİRKEN...

Pastoral Vadi 42 dönüm araziye kurulmuş bir çiftliktir. Bu çiftlik bir nevi babamızın çiftliğidir :) Çiftliğin sahibi Ahmet Kizen'dir. Ahmet abimiz mimar olarak İstanbul'da çalışırken hayallerinin peşinden giderek Türkiye'de ilk ekolojik yaşam çiftliğini kurmuştur. Çiftliğimizin Sorumlusu Nihat Mercan'dır. Nihat ile odalarınız konaklamalarınız ve konaklamaya ait tüm sorunlarınız ile ilgili sorunlarınızı çözebilirsiniz. Hatçik bizim deyimimizle mutfağın sultanıdır. Sadece yaptığı lezzetli yemekler değil sesi, neşesi ve şefkati ile gönüllerimizin gerçekten de sultanıdır. Ola ki bir yeriniz ağrısa hemen Hatçik'in bitkisel çözümleri ile yanınızda olduğunu hissedersiniz. 

Pastoral Vadi'de hava gündüzleri çok sıcak oluyor. Akşamları da limonata edasında. Ancak yanınıza yine de ihtimaller için bir sweatshirt getirmenizi önerebiliriz. Spor ayakkabıya pek ihtiyacınızın olmadığını düşünüyoruz. Siz ve çocuklarınız için kirletmekten endişe etmediğiniz kıyafetlerinizi yanınıza almanızı öneririz. Gündüzleri denize gittiğimiz için denizde çocuklarınız ve kendiniz için kullanabileceğiniz eşyalarınızı alabilirsiniz. 

Evlerinizde verandanız bulunmaktadır. (wc'siz bungalow hariç) Bu doğrultuda verandadaki masalarınız için renkli masa örtüsü yanınıza getirebilirsiniz dilerseniz... Hatta belki mum da alarak daha da mekanlaştırabilirsiniz evlerinizi :)

Pastoral Vadi'de alkollü ve alkolsüz içecek satışı bulunmamaktadır. Ancak odalarınızda mini buzdolaplarınız bulunduğu için dilerseniz yanınızda getirebilir ya da çok yakındaki marketten bu içecekleri alabilir ve evinizde saklayabilir dilediğinizce tüketebilirsiniz. Ayrıca Pastoral Vadi'deki üzümlerden her sene şarap üretimi olduğu için özel ev yapımı şaraplarından mutfak yetkilisine ileterek dilerseniz karafla satın alabilirsiniz...

Pandemi süresince ortak alandaki tuvaleti sadece çadır ve wc'siz bungalowlar'daki misafirlerimizin kullanmasını rica ederiz.
Yine pandemi süresince normalde odun sobasında kendimiz yaptığımız kahvelerimizi bu süreç için Oktay abi'miz ücretli olarak yapacak. Ama dilerseniz küçük bir kahve makinesi ve kahvenizi alarak evde kendiniz de keyfile yapabilirsiniz :)

Meyve ağaçlarından çocuklarınızla beraber dalından meyveleri toplama keyfini yaşamaktan çekinmeyin. Ahmet Abi ve bütün ekip bu sizin için bu meyveleri yetiştiriyor, gönül rahatlığı ile toplayıp yiyebilirsiniz ;)


Ayrıca aklınıza takılan tüm sorular için bizi 05337495085 nolu telefonumuzdan dilediğiniz arayabilirsiniz...

KAMP KAYIT SORUMLUSU
BELMA ATAKAN
05337495085
merhaba@oyunkampta.com
DİĞER KAMPLAR
Yeni
4 Gece
5 Gün
KARADENİZ DE BULUTLARA DOKUNAN ÇOCUKLAR
Yeni
3 Gece
4 Gün
YENİCE VADİ EKOLOJİK KAMP
Yeni
4 Gece
5 Gün
BOZBURUN KOCABAHÇE KAMPI
Yeni
4 Gece
5 Gün
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI FİNİKEDE
Yeni
3 Gece
4 Gün
VADİ ALAÇATI YAZ AİLE KAMPI