OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARANIN İZİNDE MARDİN 2 GECE 3 GÜN (Ara Tatil)

Mardin
REZERVASYON
Tarih
Konaklama
Paket
  • Çocuk Yaş Aralığı: 4-11
  • Kalan Kontenjan - Kişi
  • NOT: Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
TOPLAM 0.00 TL
Kamp Detayı
Nerede Konaklayacağız?
Öneriler
Eğitmenler
Fotoğraflar
Rezervasyon ve Ödemeler
Yardım
ÇOCUK VE MARDİN

Çocuklarımızla birlikte kadim topraklara, Mardin’e,  Şahmaran’ın izini sürmeye gidiyoruz. Siz çocuklarınıza masal anlatmışsınızdır belki ama hiç masal yaşatabildiniz mi? Tarihin hayat bulduğu, taşın dile geldiği Mezopotamya’nın  kalbi Mardin çocuklarınızı bekliyor.

Sokaklarında koşabilecekleri, damlarından gökyüzündeki yıldızları seyredebilecekleri, masallarla uyuyacakları, Şahmaran’la tanışabilecekleri bir yolculuk bu sizleri çağırdığımız..

Çağrımız çocuklarınızın Pers İmparatorluğu’nun en büyük krallarından Daryus’un şehrinde yaşayan çocuklarla antik kentin içinde birlikte oyunlar oynayabilmesi için…


ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ETKİNLİKLERİMİZ

Siru-l Seramik atölyesinde usta eğitmenler eşliğinde Serpil Demirer ve Zübeyde Teker Akbaş ile seramik atölyesi. Mezopotamya motiflerinin yer aldığı seramikleri yapacağız ve oyunkampta anısı olarak evlerimize götüreceğiz.
Mardin Çocuk Kütüphanesinde eğitmen Ezgi Tek ile kil tablet atölyesi yapacağız.
Dara Antik Kenti’ndeki çocuklar ile çocuklarımızın kaynaşmasını sağlayacak Oyun Kampta eğitmenleri ile kaynaştırma atölyeleri ve yine Mardin Müzesi’nde eğitmenlerimiz eşliğinde çocuklarımız için müze ziyareti olacaktır.

GEZİ PLANIMIZ NEDİR?

1.GÜN KAVUŞMA / TANIŞMA

Buluşma noktamız Mardin ya da Diyarbakır olarak değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni uçuş saatleri, destinasyona göre değişen fiyat ve uçuş planıdır. Bu yüzden uçuşlarınızı almadan önce bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz. Buluşmamızı tamamladıktan sonra rehberimiz eşliğinde servis araçlarımıza binip öğle yemeği için meşhur Mardin kebabını yemeğe gidiyoruz, yemek sonrası otelimizin bulunduğu Eski Mardin’e çıkıyoruz, otele yerleştikten sonra ilk atölyemiz olan Sir-ul Seramik için  eski Mardin konaklarında Serpil Demirer ve Zübeyde Akbaş ile birlikte olacağız. Çocuklar atölyede iken aileler rehber eşliğinde Tarihi Mardin sokaklarını keşfediyor. Daha sonra otelemize dönüyoruz ve kısa bir dinlenmenin ardından yöresel lezzetleri tadacağımız akşam yemeğimize geçiyoruz. Akşam yemeği Mardin’in en iyi restoranlarında Leyli Muse Mutfak’ta Yemekten sonra dinlenme…


2.GÜN: MARDİN MÜZESİ GEZİSİ VE KİLDEN TABLET ATÖLYESİ


Sabah konaklama merkezimizde yapacağımız kahvaltımızın ardından Mardin Müzesi’nde eğitmenlerimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz Müze ziyareti ve gezisi için Mardin sokaklarından çoçuklarımızla müzeye yürüyoruz. Çocuklarımız müzedeyken isteyen ailelerimiz rehberimiz eşliğinde Mardin şehir turu  yapacaktır. (Klise, Medrese ,Cami, Abbara’lar (geçit),  Revaklı Çarşı, Telkari İşçiliği yapılan dükkanlar, Murathan Mungan’ın doğup büyüdüğü konağın karşısındaki çay bahçesinde  çay molası ). Öğle yemeğimizde meşhur Mardin kebabını yiyoruz. Öğleden sonraki atölye buluşmamız Ezgi Tek ile çocuk kütüphanesinde kil-tablet atölyesinde olacaklar. Aileler bu esnada yine şehri keşfetmeye devam ediyor. Akşam yine konaklama merkezimize dönüp yemeklerimizi yiyoruz sonrasında otelin bahçesinde sohbet ve dinlenme..


3.GÜN: DARA ANTİK KENT VE ZİNDAN

Sabah kahvaltımızın ardından, otelimizden ayrılıyoruz.  Mardin’in Dara Antik Kentine gidiyoruz. Orda çocuklarımız köy çocuklarıyla kaynaşıp eğitmenlerimizle birlikte oyun oynarken anne-babalar da Sarnıç ve Nekropol alanını geziyor olacaklardır. Sonrasında meşhur köy kahvesinde Dara ayranı ve gözleme ile öğle yemeğimizi yiyor olacağız. Uçuş saatlerine göre 12.00’a kadar serbest zaman ve havaalanına transfer ile kampımızı tamamlıyoruz.

KAYA NİNOVA OTEL

Otelimiz Sırtını Mardin Kalesine dayamış, Mezopotamya Ovasının engin güzelliğine hakim, sağ tarafında Ulu Cami, sol tarafında Mar Hırmıs Kilisesi, terasında yıldızların bir el uzatımı kadar yakın olduğu, iç mekanlarında tarihi, konfor ile buluşturan, bir tarafı tarihi sokaklar, bir tarafı birinci caddenin ihtişamı üzerinde kurulan, antik telkâri gümüş ve alışveriş mekanları, tarihi mekanlara yürüme mesafesinde, geçmişi geleceğe taşıyan Kaya Ninova mezopotamya’yı en güzel yerden seyreder.


Fiyatlarımız “OYUN KAMPTA” etkinliğimize özel 2 gece 3 gün için  KAYA NİNOVA  OTEL’de konaklama, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği, seyahat sigortası,  MARDİN seyahat rehberliği, tüm transferler ve çocuklara özel etkinlikler dahil olarak hesaplanmıştır.

Fiyata dahil olmayan sadece uçak biletiniz ve kişisel harcamalarınızdır.


ÖNEMLİ NOTLAR

- 1. ve 3. gün koşullara göre yer değiştirebilir.
- Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır. Gidiş – Dönüş bilet alımları için tarafımızca irtibata geçmeden bilet alınmaması rica olunur İrtibat kurulacak kişi : Banu Çizmeci 05321301503
- Mevsim koşullarına uygun kıyafetler  rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

Ayşegül Kar
Kamp Yürütücüsü / Oyun - Oyunlaştırma Grup Sorumlusu / Drama-Oyun Eğitmeni
-Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kamp ücretinin tamamının ya da kapora ücretini yatırmanız gerekmektedir. 
-Kamp tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılması düşünülen iptallerde alınan ön ödeme tutarının tamamı iade edilir.
-30 gün içinde yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

**Ödemelerinizi yaparken tarafınıza gönderilen kamp kodunu banka dekont açıklamasına yazmanız gerekmektedir.

* Fiyatlarımıza %8 KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
ÖNEMLİ NOTLAR

- 1. ve 3. gün koşullara göre yer değiştirebilir.
- Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır. Gidiş – Dönüş bilet alımları için tarafımızca irtibata geçmeden bilet alınmaması rica olunur İrtibat kurulacak kişi : Banu Çizmeci 05321301503
- Mevsim koşullarına uygun kıyafetler  rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

KAMP KAYIT SORUMLUSU
Cemre Ünsal
0216 599 07 70
merhaba@oyunkampta.com
DİĞER KAMPLAR
Yeni
2 Gece
3 Gün
KAZ DAĞLARI SONBAHAR AİLE KAMPLARI (KASIM ARA TATİL 2 GECE 3 GÜN)
Yeni
3 Gece
4 Gün
GÖBEKLİTEPE OYUN PARKI ve NEMRUT OYUNBAZ DAĞI KAMPLARI
Yeni
4 Gece
5 Gün
DATÇA ZEYTİN HASATI - BALCILIK - KARİA YÜRÜYÜŞÜ - ALAVARA GÜN BATIMI KAMPI