OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI PERİBACALARI KEŞFİNDE

Kapadokya
REZERVASYON
Tarih
Konaklama
Yetişkin
Çocuk
  • Çocuk Yaş Aralığı: 4-10
  • Kalan Kontenjan - Kişi
  • NOT: Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
TOPLAM 0.00 TL
Kamp Detayı
Nerede Konaklayacağız?
Öneriler
Eğitmenler
Fotoğraflar
Rezervasyon ve Ödemeler
Yardım
GEZİ PLANIMIZ NEDİR?
Gün gün gezi planı aşağıdaki gibidir 

 
1. GÜN : HAVAALANINA VARIŞ, BULUŞMA VE BİRİNCİ BÖLGE GEZİSİ
Buluşma noktamız KAYSERİ Havaalanı’dır.Kayseri Havaalanı’nda ekip olarak sizinle orada buluşacağız.
  • Buluşma saatimiz Kayseri Havaalanı’nda en geç saat 10.15’tedir. Dönüş için ise saat 15:30’da servislerimiz  Kayseri Havaalanı’na hareket edecektir.
 Kayseri ile 1.bölge gezi merkezimizin arasında yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuğumuz olacak. Kapadokya’ya ulaştıktan sonra masalsı kampımıza başlıyor olacağız

İşte ilk günkü rotalarımız;

Devrent Vadisi : Gez gez bitmez, efsanesi tükenmez Kapadokya’nın büyüleyen köşelerinden biri Devrent Vadisi. Vadiyi diğer Kapadokya vadileri gibi yürüyerek değil, hayal kurarak keşfediyorsunuz desek abartmış olmayacağız, çünkü Avanos Devrent Vadisi’nin bir adı da ‘Hayal Vadisi’. İçinde kiliseler, Roma mezarları veya kayalardan oyulmuş yerleşim yerleri görmeyeceksiniz ama başta da dediğimiz gibi bu vadide kendi kahramanlarınızla kendi masalınızı yaratacaksınız. Burada tanışma çemberimizi yapacağız.

Paşabağ Vadisi : Kapadokya bölgesinde benzersiz olan mantar formundaki enteresan Peribacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisi aynı zamanda da Peribacası oluşumu ve gelişiminin de en iyi gözlenebildiği yerlerden birisidir. Ayrıca yürüyüş yolları da peribacalarının arasından geçtiği için burada yürüyüş yapmak da oldukça zevklidir. Buradan öğle yemeğine geçeceğiz.

Güray Müze Çanak Çömlek Yapımı : Ülkemizin sahip olduğu en büyük kültür, tarih ve doğal miraslarından biri olan Kapadokya Bölgesi’ndeki Avanos, Hititlerden beri sürmekte olan çömlekçilik geleneğine ev sahipliği yapmaktadır. Binlerce yıldır bölgede biriken tarih ve Avanos’ta babadan oğula geçen bu geleneksel el sanatı ilçenin genel görüntüsüne damga vurmaktadır.  Burada çocuklar çanak-çömlek yapımını deneyimleyecek ve eğitmenlerimizle sanat atölyesi gerçekleştirecek.

Göreme Açık Hava Müzesi :  Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya’nın şirin beldesi Göreme’nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi’dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak kurdurulmuş. Hıristiyanlık düşüncesine bir çok yenilik getiren Aziz Basil’in fikirleri ilk olarak burada öğretilmeye başlanmış. Bölgedeki manastır hayatı 1000 yıl kadar sürmüş.

İlk günkü rotamızı tamamladıktan sonra, akşam yemeğimizi yiyor ve sonrasında 20.30’da çocuklarla masal çemberimiz olacaktır.

2. GÜN
Ayvalı Köyü : Ayvalı köyü, Ürgüp ilçesinin 10 km güneydoğusunda olup Kuzeyinde Mustafapaşa (Sinasos), güneyinde Mazı, doğusunda Cemil Köyü ve batısında Bahçeli köyleri ile komşudur. Nüfusu yaklaşık 1200 kişi civarındadır.

Sabah kahvaltımızın ardından, saat 9.30 – 11:00 çocuklarla sanat atölyemiz olacaktır.

11:00’da gezimize başlayacağız…

Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya’da 36 yeraltı şehirlerinden en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu 1967 yılında turizme açılmış olup, 8 katlıdır. Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde bulunan, Derinkuyu Yeraltı Şehri, bölgede gezilebilir alanı en geniş olan yeraltı şehridir. Protohitit döneminden itibaren yapılandırıldığı düşünülen yeraltı şehirlerinden biri olan Derinkuyu’nun, günümüzde sekiz katı gezilebilmektedir.

Ihlara Vadisi Yürüyüşü: Bir yürüyüş parkuru olarak ele alıp vadiyi doya doya gezmek, tadını almak, buz gibi suyuyla Melendiz Çayı’nda mola vermek yaklaşık olarak 3-4 saatimizi burada geçireceğimiz anlamına geliyor. Vadi içerisinde çok sayıda kilise de yer almaktadır. Vaktimiz yettiğince doyasıya gezeceğimiz bir bölgedir..

Akşam yemeğimizi yedikten sonra 20.30’da hep birlikte veda çemberimiz olacaktır.

3. GÜN: 
3. ve son günümüzde isteyenlerle gün doğumunda buluşuyoruz. Çünkü Kapadokya’nın vazgeçilmez balon keyfinin tadına bakmak isteyenler aramızda olabilecektir. Siz hiç yukardayken pencere olmadan aşağıya ya da gökyüzüne baktınız mı? Ama eğer binmeyenler de varsa gün doğumunda bu eşsiz manzarayı kaçırmamalı diye düşünüyoruz. Ardından yine konaklama merkezimize giderek kahvaltımızı yapıyor ve iki gün boyunca bizi evimizde hissettiren otelimizde eşyalarımızı topladıktan sonra aracımıza binip Kızılçukur’a gidip tıbbi ve şifalı bitkiler uzmanımız işe flora turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Kızılçukur: Kızıl Vadi, Çavuşin Köyü ile Ortahisar arasında yer alıyor. Bu iki bölge arasında bulunan Meskendir Vadisi’ni dik şekilde kesen bir vadi olan Kızıl Vadi’nin paralellerinde iki vadi daha yer alıyor. Yaklaşık olarak 1,5 km uzunluğunda olan vadinin sahip olduğu kızıl renkteki tüf kayalar ile manzara boyut atlıyor ve size farklı dünyaların kapılarını aralıyor. Yürüyüş parkurları ve manzara eşliğinde en huzur verici tatillerinizden birine hazır olun.

Ve yine ayrılma vakti. Her kamp programı yazdığımda nedense bu bölüme gelmek beni biraz üzüyor. 3 günlük dostluklar normalde insanların önemsizleştirdiği bir cümle olsa bile benim için çok farklı anlam taşıyor. Çünkü ben de kızım Ece’de 3 günlük kamp dostlarımızın hayatımızdaki önemini hiç bir zaman unutamıyoruz. Çocuğun başrolde olduğu nice kamplarda ve seyahatlerde buluşmak ümidiyle Kayseri Havaalanı’nda ayrılıyoruz…

ÖNEMLİ NOTLAR
Uçak biletlerinizi ne kadar erken alırsanız o kadar hesaplı olacaktır.

Etkinliklerimiz günün koşullarına ve akışına göre yer değiştirebilir.
Balon etkinlikleri katılımcılara aittir.
Bu etkinlik TURSAB’a kayıtlı A sınıfı seyahat acentesi güvencesi ile gerçekleştirilecektir.

Yanınızda Müze Kart getirmenizi rica ederiz.
Buluşma saatimiz Kayseri Havaalanı’nda en geç saat 10.15’dedir. Dönüş için ise saat 15:30’da servislerimiz  Kayseri Havaalanı’na hareket edecektir.
Yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları getirmenizi rica ederiz.
Müze giriş ücretleri kişiye aittir.
Güray Müze’de çanak-çömlek yapımı kişi başı 10 tl’dir.
GÜL KONAKLARI
Konaklamamızı Kapadokya’nın ruhuna uygun olan mağara odalara sahip konaklama merkezlerinde yapacağız

Ülkemizdeki Kültür Turizmi için önemli bir yeri olan Kapadokya her yönü ile pek çok özelliği içinde barındırmaktadır. Bu özellikler peribacaları, yer altı şehirleri, kiliseler, açık hava müzeleri ve doğal güzelliği ile sınırlı değildir. 
Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa (Sinasos) kasabası, bölgede bulunan eski yerleşim yerlerinden olan bir Rum köyüdür. 1923’de imzalanan Lozan Antlaşması ile Rumlar köyden taşınmış geride bir çok mimari eser bırakmışlar dır. Bu tarihi mimari eserlerden biriside Gül Konakları – Sinasos’tur. 

Gül Konakları – Sinasos 19. yüzyılın ortalarına doğru bölgenin taşından ve kaya oyularak 4000 m2‘lik bir alana inşa edilen üç Rum konağından oluşmaktadır. Konaklarımızın renovasyonu Eylül 1998’de başlayıp Haziran 2002’de tamamlanmış olup yapılan renovasyonda binanın özgün mimari karakterinin bozulmamasına özen gösterilmiş ve bütün odalarımız farklı dekore edilmiştir.

*Konaklama seçeneklerimiz çok sınırlı ve kayıt sırası ve aile kişi sayısına göre odalar temin edilecektir.

YEMEK
Konaklamalarımız oda + kahvaltı+ akşam yemeği olarak yarım pansiyon olacaktır. Sabah ve akşam yemeklerini otelimizde yiyeceğiz.
Öğle yemekleri ekstradır, günlük turumuza göre daha önceden ayarlanmış mekanlarda veya bazı günler serbest olarak yemeklerimizi yiyor olacağız.

*Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 1000 TL kapora ücretinin yatırılması gerekmektedir.
*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar yapılan iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler iade edilmemektedir.
*Kapora haricindeki kalan ödemenin kamp başlangıç tarihinden 15 gün öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir.
*Kapora ve kalan ödemelerinizi yaparken banka dekont açıklamasına rezervasyon kodunuzu yazmanız gerekmektedir.
Bu bölüm hazırlanıyor...
KAMP KAYIT SORUMLUSU
Nurcan KAYA
0507 104 09 69
merhaba@oyunkampta.com
DİĞER KAMPLAR
Yeni
0 Gece
1 Gün
90'LAR SOKAK OYUNLARI
Yeni
4 Gece
5 Gün
KARADENİZ'DE BULUTLARA DOKUNAN ÇOCUKLAR
Yeni
4 Gece
5 Gün
DOĞU EKSPRESİ İLE MASAL ŞEHİR KARS'A YOLCULUK
Yeni
2 Gece
3 Gün
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI ŞAHMARAN’IN İZİNDE