KARADENİZ DE BULUTLARA DOKUNAN ÇOCUKLAR

Artvin/ Şavşat /Maçahel
REZERVASYON
Tarih
Konaklama
Paket
  • Çocuk Yaş Aralığı: 3-12
  • Kalan Kontenjan - Kişi
  • NOT: Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
TOPLAM 0.00 TL
Kamp Detayı
Nerede Konaklayacağız?
Öneriler
Eğitmenler
Fotoğraflar
Rezervasyon ve Ödemeler
Yardım

ÇOCUK VE KARADENİZ

 

Siz çocuklarınıza SEVDA nedir anlatabildiniz mi? İşte tam bu yüzden çocuklarınızı Karadeniz’in serin nefesiyle bir kez de olsa tanıştırmak gerekli...

 

Ne zaman ki bir çocuk, dağları, dereleri, ormanları, yaylaları, şelaleleri, hayvanları bir arada görürse o zaman o çocuk tam anlamıyla hayatın gerçeklerine tanık olmuş olur.

 

Karadeniz yaylalarında nefes alarak; yaşamın, hayatta olmanın ve en önemlisi de birey olmanın ne demek olduğunu çocuğunuzla beraber belki de en gerçek hali ile siz de öğrenebileceksiniz.

 

Biliyoruz ki hepimizin aklında olan ama sürekli ertelediğimiz bir sürü görmek istediğimiz yerler var. Aklınıza düşeni ertelemeyin, gelin hep beraber sadece Karadeniz’e değil en önemlisini de doğaya ve hayata sevdalı çocuklar yetiştirelim.1. GÜN


TRABZON HAVAALANI – BORÇKA – MAÇAHEL


Trabzon Havaalanı’nda sabah saatlerinde buluşma’nın ardından araçlarımıza yerleşiyoruz ve günün en güzel başlangıcı olan kahvaltımız için Fındıkocağı’na gidiyoruz. Şahane kahvaltımızın ardından da sahil boyu Hopa’ya kadar ilerleyip daha sonra Cankurtaran tünelini geçerek Borçka’ya iniyoruz. Kısa bir molanın ardından Maçahel’e doğru yol almaya başlıyoruz. 1860m rakımlı Maçahel Geçidi’nde dağları saran bulutların oluşturduğu unutulmaz manzara seyri için fotoğraf molası veriyoruz. Ardından UNESCO’nun Türkiye’deki tek biyosfer rezerv alanı olan Maçahel’e giriş yapıyoruz. Düzenli Köyü’nden geçerek bölgenin merkezi olan ve Gürcistan ile sınırımızı oluşturan 400m rakımlı Camili Köyü’ne iniyoruz. Sonra da Maral Köyü’nde konaklama yapacak olduğumuz dağ otelimize yerleşiyoruz. Tanışma çemberimizi gerçekleştirdikten sonra akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra da masal atölyemizi yapıyoruz. 

 

Konaklama: Maçahel / Maral Köyü – GreenRoof Şelale Dağevi

 


2. GÜN


EFELER KÖYÜ – CUGAT VADİSİ – NAÇADİREV GÖLÜ


Bugün rotamız biraz uzun. O yüzden kahvaltımızın ardından erkenden yola çıkıyoruz ve bugünkü atölyemizi yaylada gerçekleştiriyoruz. Fındık Yaylası’ndan geçerek İndatsvinda geçidine çıkıyoruz. Kısa bir mola sonrası Naçadirev tepesine ilerliyoruz. Buradan Maçahel ve Batum manzarası seyri yaptıktan sonra Naçadirev gölüne geçiyoruz ve göl kenarında piknik şeklinde öğle yemeğimizi yiyoruz. Dileyenler buz gibi gölde yüzebilirler dileyenler sadece ayaklarını suya sokup serinleyebilirler. Buradaki programımızı bitirdikten sonra geri dönüşe geçiyoruz ve belli bir noktaya kadar aracımızla gittikten sonra Lodivake yaylasına doğru yürüyüş için inişe geçiyoruz. Efeler köyünde Baraka Cafe’de çay-kahve kurabiye keyfinin ardından da otelimize dönüyoruz ve akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyoruz. Bugün yol yorgunu olacağımızdan erken akşam yemeği ve masal atölyesi sonrası dinlenmeye çekiliyoruz.

 

Konaklama: Maçahel / Maral Köyü – GreenRoof Şelale Dağevi

 

3. GÜN


MARAL KÖYÜ – MARAL ŞELALESİ – İREMİT – CAMİLİ KÖYÜ


Kahvaltımızın ardından eğitmen(ler)imiz eşliğinde 1,5 saat kadar çocuklarla ilk atölyemizi gerçekleştiriyoruz. Atölyemizin ardından minibüslerimize yerleşiyoruz ve Maral şelalesine hareket ediyoruz. Belli bir noktada araçlarımızdan iniyoruz ve şelaleye kadar orman içinden kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Dileyenler şelaleye girebilir ve serin sularda yüzme keyfini çıkarabilir. Dileyenler de terasta şelale manzaralı çay kahve keyfi yapabilir. Şelale ziyaretimiz sonrası Maral köyüne geri dönüyoruz ve İremit mahallesinde yöresel ve yaylasal öğle yemeğimizi yemek üzere Sevda ablamızın evine gidiyoruz. Muhteşem yemeklerin tadına baktıktan sonra Gürcistan sınırımızı yakından görmek ve tarihimizi dinlemek için kısa bir yolculukla Camili Köyü’ne iniyoruz. Ardından da 1850 tarihli tamamen ahşap ve rengarenk desenli İremit camisini ziyarete gidiyoruz. Daha sonra da otelimize geri dönüyoruz ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeğimiz sonrası da masal atölyemizle günümüzü sonlandırıyoruz.

 

Konaklama: Maçahel / Maral Köyü – GreenRoof Şelale Dağevi 

 

 

4. GÜN


GORGİT YAYLASI


Kahvaltı sonrası atölyemizi gerçekleştiriyoruz. Atölye sonrası yönümüzü tekrar Efeler köyüne çeviriyoruz ancak bu sefer hedefimizde anıt ormanıyla meşhur Gorgit Yaylası var. Hava ve yol şartlarına bağlı olarak araçlarımızla belli bir noktaya kadar ilerledikten sonra yürüyüşe geçiyoruz. Gorgit yaylasına ulaştıktan sonra da kendimizi çayıra çimene salıyoruz. Yaylada tekrar atölye çalışması yapmanın ardından öğle yemeğimizi yemek üzere yayla evine geçiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası çay keyfi yaptıktan sonra yürüyerek dönüşe geçiyoruz. Dileyenler araca binebilirler. Baraka Cafe’de keyifli vakit geçirdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz sonrası son masal atölyemizi gerçekleştiriyoruz. Eğer bugün hava durumu yaylaya çıkmamıza müsaade etmezse Kayalar Köyü’ne çıkıp manzaralar eşliğinde ve dağ çilekleri tadarak Maral köyüne kadar yürüyüş yapabiliriz.

 


5. GÜN


HOPA – SÜRMENE – TRABZON HAVAALANI


Kahvaltı sonrası son atölyemizi de gerçekleştirmenin ardından valizlerimizle minibüslerimize yerleşiyoruz ve dönüş yoluna çıkıyoruz. Dönüşümüz elbette boş geçmiyor. Karadenizin efsanelerinden olan ve muhteşem orman örtüsü arasında saklı Borçka Karagöl ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Göl çevresinde yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra sahile doğru inişe geçiyoruz. Hopa’dan batı istikametinde sahil boyu Trabzon’a doğru devam ediyoruz. Çayeli’nde meşhur kuru fasülyecide, kuru fasülye pilav, Rize kavurması, lahana sarması ve efsane turbo sütlacın tadına baktıktan sonra Sürmene’de çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu son ziyaretimizin ardından da turumuzu sonlandırmak ve bir başka Karadeniz kampımızda tekrar buluşmak dileğiyle Trabzon uçak havaalanında sizlerle vedalaşıyoruz. (En erken 19:00 ve sonrası uçakları)

Maçahel / Maral Köyü – GreenRoof Şelale Dağevi

Seren Köken
Beden ve Hareket Eğitmeni
Ayşegül Kar
Kamp Yürütücüsü / Drama-Oyun Eğitmeni

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-Profesyonel Rehberlik Hizmeti

-4 gece yarım pansiyon (HB) konaklama

-5 kahvaltı, 4 öğle yemeği ve 4 akşam yemeği

-Konforlu araçlarla ilk gün Havaalanından ve son gün Havaalanına transfer

-Tüm ara transferler

-Müze, ören yeri ve milli park girişleri

-TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

-KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Gidiş-Dönüş Uçak biletleri (Trabzon TZX)

-Kişisel harcamalar, hediyelik eşyalar, elde olmayan nedenlerden doğabilecek  ekstra masraflar, otellerdeki içecekler vs…

Tur Hakkında Önemli Notlar:

*Unutmayınız ki, uçak fiyatları her an değişebiliyor. Hatta yoğun sezonda yer bulmak zor veya çok pahalı olabiliyor. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız sizin için o kadar avantajlı olacaktır.

*Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Yanınızda getirmeniz gerekenler:

-Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!

-Trekking tarzı bilekli bot (Gore-tex olması önerilir.) Mesela biz ekip olarak ASOLO marka botlar kullanıyoruz. 

-En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur.) 

-Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço. Ya da gore-tex montlar.-Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)

-Sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont

-Bolca t-shirt (her gün için 2 tane ihtiyaç olabilir).

- Bolca çorap.

-Rehberinizde ilkyardım çantası var, ancak sizin de ufak bir ilkyardım çantası hazırlamanızı öneririz.

 

KAMP KAYIT SORUMLUSU
Belma Atakan
0533749 50 85
merhaba@oyunkampta.com
DİĞER KAMPLAR
Yeni
3 Gece
4 Gün
YENİCE VADİ EKOLOJİK KAMP
Yeni
4 Gece
5 Gün
BOZBURUN KOCABAHÇE KAMPI
Yeni
5 Gece
6 Gün
PASTORAL VADİ’DE SANATLA TENEFFÜS KAMPI 5 GECE 6 GÜN
Yeni
4 Gece
5 Gün
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI FİNİKEDE
Yeni
3 Gece
4 Gün
VADİ ALAÇATI YAZ AİLE KAMPI