OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI LİKYA YOLUNDA

Antalya
REZERVASYON
Tarih
Konaklama
Paket
  • Çocuk Yaş Aralığı: 6-10
  • Kalan Kontenjan - Kişi
  • NOT: Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
TOPLAM 0.00 TL
Kamp Detayı
Nerede Konaklayacağız?
Öneriler
Eğitmenler
Fotoğraflar
Rezervasyon ve Ödemeler
Yardım
LİKYA VE ÇOCUK

Türkiye'nin en uzun yürüyüş parkuru Likya Yolu'na Oyun Kampta çocukları ile çıkıyoruz!!

Bu yolda keşif, oyun, dostluk, macera, sanat, tarih ve tabi ki doğa var!..

Başka Rota'nın rehberliği ve tecrübesi ile yapacağımız bu kampımıza hadi siz de katılın!... 1.Gün: ANTALYA – ARKEOLOJİ MÜZESİ - GÖYNÜK KANYONU - ÇIRALI

Nihayet uzun süre hayalini kurduğumuz  Likya Yolu kampımızın başlamasına uyandığımız gün bugün...

Saat 10:00'da Antalya Havaalanı'nda buluşmamız var. Bu yüzden uçak ile ya da araba ile gelecekseniz en geç 10:00'da Antalya'da olmanızı rica ediyoruz. Buluşmalarımızı tamamladıktan sonra  araçlarımıza biniyoruz ve 1988 yılında Avrupa konseyi tarafından yılın müzesi seçilen Antalya Arkeoloji Müzesi‘ne gidiyoruz. Müze gezisinin ardından öğle yemeğimizi yiyoruz ve ilk yürüyüşümüz için Göynük Kanyonu'na gidiyoruz. Burada yapacağımız yaklaşık 2 saatlik yürüyüş orman yolundan git gel şeklinde oluyor. İlk bölüm çıkış geri dönüş iniş şeklinde. Kanyonun asıl giriş yeri olan dar ağzına kadar gidip geliyoruz. Oradan öteye kanyoning sporu yapanlar girebiliyor :) Kanyonun girişinde küçük bir işletme var. Burada isteyenler kısa ama zevkli zipline aktivitesi de yapıyor. Sonrasında konaklamamızı yapacağımız Çıralı’ya varıyoruz. Denize sıfır bungalow yapılarla kurulu olan konaklama merkezimizde dinlenip akşam yemeğimizi aldıktan sonra akşam masalımız için buluşuyoruz. Sonrasında tumba yatak :)

Yürüyüş: 1.5 saat
Araç: 2,5 saat


2.Gün: ÇIRALI - ÇAMLIBURUN - OLYMPOS


Saat 08:30 - 10:00 arasında yapacağımız kahvaltımızın ardından saat 10:00 ve 12:00 arasında çocuklarımız Oyun Kampta eğitmenleri eşliğinde Doğada Sanatla Teneffüs atölyelerindeyken aileler kahvaltı sonrası deniz, kahve , sohbet ve kitap keyfi yapabilirler... Saat 12:00 - 13:00 arasında yapacağımız yemek sonrasında tarihi Likya Yolu yürüyüşümüze başlıyoruz. Sahil boyunca yürüyüp Olympos Antik Kenti'ne gidiyoruz. Kenti etraflıca geziyoruz. Bu gezilerimizde çocuklarımızla eğlenceli oyunlar da oynayarak çocukların bu tarihi yerleri unutmamalarını eğlenerek öğrenmelerini ve tarihin gizeminin heyecanını içlerinde uyandırmak hedefimiz... Artık dönüş yoluna çıkma vakti, konaklama merkezimize giderek dinlenip akşam masal saatimizde tekrar buluşuyoruz...


Yürüyüş: 2 saat
Araç: Yok


3.Gün: ULUPINAR - YANARTAŞ

Sabah kahvaltımızın ardından önce çocuklarımız ile 2 saatlik sanat ve drama atölyelerimizi yapıyoruz bu sırada ailelerimiz yine çok sevdikleri  dinlenme saatinde ;) Atölyemizin hemen ardından öğle yemeği sonrası transfer araçlarımıza binerek kısa bir transfer ile Ulupınar’a varıyoruz. Burada hazırlıklarımızın ardından yaklaşık 2.5 saat sürecek inişli çıkışlı patika yürüyüşümüzü yapıyoruz. Bu yol üstünde bir de sürprizimiz var: Yanartaş! Olimiyatlardaki meşale sönmeyen ateş olarak adını  işte tam da buradan almıştır. Burada yapacağımız  anlatımlarımız ve çocuklar için etkinliklerimizin ardından Yanartaş'tan aşağı inerek bizi bekleyen aracımıza binip pansiyonumuza geri dönüyoruz. Konaklama merkezimizde deniz ve dinlenme ve yemek keyfimizin ardından çocuklarımızla masal saatinde buluşuyoruz...


Yürüyüş: 2.5 saat
Araç: 45 dk


4.Gün: TELEFERİK İLE TAHTALI ZİRVE VE DÖNÜŞ

Sabah kahvaltı sonrasında yapacağımız atölye sonrasında veda çemberimizi dönüş yoluna çıkmadan burada yapıyoruz.  Öğle yemeği sonrası Çıralı’dan ayrılıyoruz ve yarım saatlik araç yolculuğu sonrası 15 dk da teleferik ile Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıkıyoruz. Burada manzara muhteşem!... Tüm Teke Yarım Adası'nı gördüğü gibi hava açık ise Kıbrıs bile görme şansımız bulunabiliyor...  Gideceğimiz mevsimde büyük ihtimal kar da olacak. Kısa bir kartopu savaşından sonra kahvelerimizi yudumlayarak dönüşe geçiyoruz. Yine teleferik ile manzara seyrede seyrede aşağı indikten sonra turumuzun son yürüyüşünü yokuş aşağı asfalttan yaparak manzara tepesine varıyoruz. Buradan artık dönüş zamanı diyerek araçlarımıza biniyoruz. Ve 18.00 gibi havaalanına varmış oluyoruz... Bu da bir masalsı gezimizin daha sonu demek... Ama biz sonları bir sonraki başlangıçlar olarak görüyoruz :)

Seyahatimiz TURSAB 9209 nolu A sınıfı Seyahat Acentası güvencesi ile gerçekleşmektedir...

http://www.hotelodile.com

Odile Otel'in standart odalarında konaklıyoruz... Konaklama merkezimiz denize yürüme mesafesindedir..
Ayşegül Kar
Kamp Yürütücüsü / Drama-Oyun Eğitmeni
Asude Gümüş
Drama - Oyun Eğitmeni
Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kamp ücretinin tamamının ya da kapora ücreti olan 1000 TL’yi yatırmanız gerekmektedir.

*Pandemi nedeniyle kampa katılım konusunda son 5 güne kadar iade hakkınız bakidir. 5 günden önce olan iptallerde sağlık raporu göstermek durumunda yine iadeler tarafınıza yapılacaktır.

**Ödemelerinizi yaparken aşağıdaki kamp kodunu banka dekont açıklamasına yazmanız gerekmektedir.

*** Fiyatlarımıza %8 KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.

KAMP KODU : LKY2101

YANIMIZDA BULUNDURMAMIZ GEREKENLER

Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. Hatta almak zorundasınız. Çünkü bütün vücudunuzun ağırlığını ayaklar taşıyor ve bozuk zeminde yürümek için tasarlanmış ayakkabılar olmadan yürümek tüpsüz dalışa benzer.

Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  %100 ıslanmaktansa %50 yi tercih etmelisiniz. 

Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. 

Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem, mayo, şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir.

Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

Tozluk (İsteğe Bağlı): Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuzun içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur. 

Baton (İsteğe Bağlı): Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın..

KAMP KAYIT SORUMLUSU
Belma Atakan
0533749 50 85
merhaba@oyunkampta.com
DİĞER KAMPLAR
Yeni
2 Gece
3 Gün
KAZ DAĞLARI NATURE CAMP
Yeni
4 Gece
5 Gün
BOZBURUN KOCABAHÇE KAMPI
Yeni
5 Gece
6 Gün
PASTORAL VADİ’DE SANATLA TENEFFÜS KAMPI 5 GECE 6 GÜN
Yeni
1 Gece
2 Gün
OYUN KAMPTA SAZKÖY ÇADIR KAMPI
Yeni
2 Gece
3 Gün
SAZKÖY AİLE KAMPI
Yeni
4 Gece
5 Gün
OYUN KAMPTA ÇOCUKLARI FİNİKEDE
Yeni
4 Gece
5 Gün
BODRUM AKYARLAR SÖMESTR AİLE KAMPI