KARAVANLA KAPADOKYA KAMPI

Kapadokya / Kaya Camping
REZERVASYON
Tarih
Konaklama
Paket
 • Çocuk Yaş Aralığı: 3-10
 • Kalan Kontenjan - Kişi
 • NOT: Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
TOPLAM 0.00 TL
Kamp Detayı
Nerede Konaklayacağız?
Öneriler
Eğitmenler
Fotoğraflar
Rezervasyon ve Ödemeler
Yardım
Siz istediniz de ben yapmadım mı?

Bundan 2 sene önce yapmış olduğum karavan tatili hala en güzel anılarım arasındadır... Biraz instagram'dan paylaşım yapmıştım belki hatırlayanlar vardır...

Çocuğumun gerçek manada özgürlüğünü hissettiği bir tatildi bizim için ve sonrasında karavan sevdamız içimizde büyüdükçe büyüdü ve ailemize Adria marka başlangıç modeli bir karavan katıldı :) 

Daha henüz çeki demiri işlemleri, TSE , noter ve BE sınıfı ehliyet çalışmalarını tamamlamamışken ben durur muyum? Başladım hayallere...

Şöyle karavanlarımızla biraz yol yapalım, sonra kamp atalım diyorum siz ne dersiniz? 

Nereye olduğu başlıktan da belli olduğu üzere hep hayalimde olan rengarenk balonların süslediği Kapadokya'yı ilk olarak düşündüm.  Kapadokya'da Kaya Camping'de karavanlarımızla kamp atıyor olacağız... Ve sabahları balon manzarasına uyanacağız... 

Hem Kapadokya'yı çocuklarınızla gezmek, görmek, hem çocuklu aileler ile beraber empati yeteneği yüksek bir tatil geçirmek, hem de çocuklarınızla eğitmenlerimizin eşliğinde  Kapadokya'yı gezmek ister misiniz? 

Şimdilik 7 karavanımız var ama karavan buldukça ekliyor olacağız :) Bu konuda Shantigo Karavan ve Happy Camper karavanları ve danışmanlığından destek almaktayız... 

 Bu arada karavanı olup bize katılmak isteyenler de bu kampta parmak kaldırabilir ;)

Peki nasıl buluşuyoruz? Nerelere gidiyoruz... 

İşte gün gün hazırladığımız Karavan İle Kapadokya Kampı'mızın akışı...


AKIŞ


1. GÜN  3 HAZİRAN / 10 HAZİRAN PERŞEMBE

09:00 - 10:00 Karavan kiralama şirketlerinde buluşma ve karavanları teslim alma
10:00 - 13:00 Yolda olma...
13:00 - 14:00 Yolda yemek molası (ister karavanda, ister restaurantta)
14:00 - 19:30 tahmini Kaya Camping'e varış
20:00 - 20:45 Kadın Eli Restaurant'tan gelecek olan akşam yemeği 
20:45 - 21:00 Tanışma Çemberi
21:00 - 21:30 Masal Saati ve Dinlenme


2. GÜN 4 HAZİRAN /11 HAZİRAN CUMA

Bugün Kapadokya'yı geziyoruz. Karavanlarımızı kamp alanında bırakıp bizim için tahsis edilen rehberli araçlarımız ile bu gezilerimizi gerçekleştiriyor olacağız..

08:30 - 09:30 Kahvaltı (ister karavandan, ister kamp alanından)

09:30 - 09:45 Kaya Camping'den Üç Güzeller'e gidiyoruz. Ürgüp Turasan Şarap Fabrikası ve Ürgüm Kasabı'na gidiyoruz ve akşam mangal keyfimiz için siparişlerimizi veriyoruz. (Verilen siparişlerimiz ekibimiz tarafından kamp alanımızda buzdolabında himaye edilecek)

11:00 - 11:45 Dervent Vadisi :Gez gez bitmez, efsanesi tükenmez Kapadokya’nın büyüleyen köşelerinden biri Devrent Vadisi. Vadiyi diğer Kapadokya vadileri gibi yürüyerek değil, hayal kurarak keşfediyorsunuz desek abartmış olmayacağız, çünkü Avanos Devrent Vadisi’nin bir adı da ‘Hayal Vadisi’. İçinde kiliseler, Roma mezarları veya kayalardan oyulmuş yerleşim yerleri görmeyeceksiniz ama başta da dediğimiz gibi bu vadide kendi kahramanlarınızla kendi masalınızı yaratacaksınız. Burada çocuklarımız eğitmenimiz ile beraber yaratıcı drama etkinlikleri ile eğlenecekler :)

11:45 - 13:00 Paşabağ Vadisi : Kapadokya bölgesinde benzersiz olan mantar formundaki enteresan peribacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisi aynı zamanda da Peribacası oluşumu ve gelişiminin de en iyi gözlenebildiği yerlerden birisidir. Ayrıca yürüyüş yolları da peribacalarının arasından geçtiği için burada yürüyüş yapmak da oldukça zevklidir. 

13:00 - 14:30 Avanos'ta öğle yemeği

14:30 -16:45 Güray Müze Çanak Çömlek Yapımı : Ülkemizin sahip olduğu en büyük kültür, tarih ve doğal miraslarından biri olan Kapadokya Bölgesi’ndeki Avanos, Hititlerden beri sürmekte olan çömlekçilik geleneğine ev sahipliği yapmaktadır. Binlerce yıldır bölgede biriken tarih ve Avanos’ta babadan oğula geçen bu geleneksel el sanatı ilçenin genel görüntüsüne damga vurmaktadır.  Burada çocuklar çanak-çömlek yapımını deneyimleyecek ve eğitmenlerimizle sanat atölyesi gerçekleştirecek.

16:45- 18:00 Göreme Açık Hava Müzesi :  Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya’nın şirin beldesi Göreme’nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi’dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak kurdurulmuş. Hıristiyanlık düşüncesine bir çok yenilik getiren Aziz Basil’in fikirleri ilk olarak burada öğretilmeye başlanmış. Bölgedeki manastır hayatı 1000 yıl kadar sürmüş.

18:00 Kaya Camping 'e dönüş...

18:00 - 20:00 Akşam yemeğinde daha önceden kasaptan ısmarladığımız ürünlerimizle mangal keyfi..

20:30 - 21:00 Masal Çemberi 

21:00 Çocuklar için uyku, yetişkinler için için dinlenme saati...
3. GÜN 5 HAZİRAN / 12 HAZİRAN CUMARTESİ

Bugün Kapadokya'yı geziyoruz. Karavanlarımızı kamp alanında bırakıp bizim için tahsis edilen rehberli araçlarımız ile bu gezilerimizi gerçekleştiriyor olacağız..

08:30 - 09:30 Kahvaltı (ister karavandan, ister kamp alanından)

09:30 - 10:00 Kaya Camping'den Uçhisar Güvercinlik Vadisi'ne gidiyoruz.

10:00 - 11:00 Kaymaklı Yeraltı Şehri'ni geziyoruz.

13.00 - 14:00 Ihlara Vadisi Yürüyüşü: Bir yürüyüş parkuru olarak ele alıp vadiyi doya doya gezmek, tadını almak, buz gibi suyuyla Melendiz Çayı’nda mola vermek yaklaşık olarak 3-4 saatimizi burada geçireceğimiz anlamına geliyor.

14:00 -14:30 Öğle yemeğimiz gezip bitiremediğimiz Ihlara Vadisi'nde olacak. Vadi içerisinde çok sayıda kilise de yer almaktadır. Vaktimiz yettiğince doyasıya gezeceğimiz bir bölgedir.

17:00 - 18:00 Mustafapaşa

18:00 Kaya Camping 'e dönüş...

18:00 - 20:00 Akşam yemeği (Kadın Eli Restaurant'tan Kuru Fasulye, pilav, yoğurt, turşu)

20:30 - 21:00 Masal Çemberi 

21:00 Çocuklar için uyku, yetişkinler için için dinlenme saati...


4. GÜN 6 HAZİRAN / 13 HAZİRAN PAZAR

08:30 - 09:30 Kahvaltı (ister karavandan, ister kamp alanından)

09:00 -11:00 Kaya Camping'den Kılıçlar Vadisi'ne kadar 2 saatlik endemik bitkiler hakkında sevgili Saniye Gezer'den bilgilendirmeler ile yürüyüş... Bitki ve toprakla gerçek manada tanışıp, bütünleşip muhteşem manzara eşliğinde Kapadokya'ya ve doğaya olan şükranlarımızı sunarak artık dönüş yoluna doğru geçiyoruz...

11:00 Karavanlarla yollara düşüyoruz... Ve İstanbul'a varıp karavanlarımızı teslip ederek otoparkındaki araçlarımıza binerek evimize dönüyoruz..


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 1. Karavan kapora depozito bedeli 2000 TL kredi kartı ile Karavan teslim alındığında yönlendirdiğimiz firmaya iletiliyor olacak.. Karavan teslimatında bu ücret iade olarak yine tarafınızca alınacaktır.
 2. Müze Kart temini (internetten de artık temin edebilirsiniz..)
 3. Tüm kahvaltılar (Karavanda kendi imkanlarınızla ya da cüzzi bir rakam ile camping alanından hizmet ile kahvaltı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.. )
 4. 10 Haziran İstanbul-Nevşehir yoldaki öğle yemeği 
 5. 11 Haziran Akşam Mangal Keyfi (Dilerseniz meze de veya başka tarz yemeklerin siparişini de verebilirsiniz...)
 6. 13 Haziran Nevşehir - İstanbul yoldaki öğle yemeği 
 7. Karavan benzin giderleri

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

 1. 10 Haziran Perşembe Akşam yemeği (Kadın Eli'nden Mantı, yaprak sarması , salata)
 2. 11 Haziran Cuma günü Avanos'taki öğle yemeği
 3. 12 Haziran Cumartesi günü Ihlara Vadisi'nde yiyeceğimiz öğle yemeği
 4. 12 Haziran Cumartesi Akşam yemeği (Kadın Eli'nden Kuru Fasulye, Pilav, Yoğurt, Turşu)
 5. Bölgede gezmek için kamp katılımcılarımız için tashis edilen transfer araçları
 6. Rehber
 7. Etkinlikler
 8. Kamp alanı karavan ve kişi başı konaklama ücreti

NOT: Kampımız minimum 7 aile katılımı ile yapılacaktır... 
Türkiye'nin en güzel bölgelerinden birisi olan Nevşehir'de kamp yapmak ve gezmek kadar zevkli bir şey çok az bulunabilir.

Kaya Camping, Nevşehir'de konaklama hizmeti sunuyor. Güzel manzarası bulunan Kaya Camping tarihi yapıtlara en yakın bölgedir. Nevşehir zaten tarihi ile popüler olmuştur. Ayrıca gece-gece havada parlayan yıldızları ve semanın farklı-farklı mavi tonlarını görebileceğiniz bir yer Kaya Camping. Kaya Camping tarihi yapıtlara gidebilir ve bu eşsiz manzaraları görebilme imkanı sunuyor. Küçük bir ücret karşılığında her gün eşsiz bir kahvaltı servisi alabilirsiniz. Burada gece yıldızlar dışında semaya doğru yükselen balonları da görebilirsiniz... Gece gökyüzünde parlayan ayrıca semaya doğru yükselen balonları görerek sabah ise kuşların cıvıltısıyla uyanabileceğiniz bir yerdir...

Ronin Karavan Bu karavana 2 yetişkin 1 çocuk, şayet çocuk küçük ise 2 çocuk sığabilir.Eğer 2 çocukla kayıt yapmak isterseniz lütfen bize ulaşın..

Mini Gladyatör Bu karavanda sadece 2 kişilik yatak mevcuttur. Yani 1 yetişkin ve 1 çocuk olarak dilerseniz kullanabilirsiniz... ya da 2 yetişkin 1 küçük çocuk olarak da belki çok isterseniz katılabilirsiniz... Ancak önerimiz 1 yetişkin 1 çocuktur :) Bu aracın avantajı otomatik vites ve 4*4 olmasıdır.

Campervan Bu araçta ise 2 yetişkin 2 çocuk konaklama yapabilmektedir... 2+1 olarak kayıt parası Ronin'e göre bu yüzden yani daha büyük olduğu için daha maliyetlidir.

Karavan görsellerine isimleri ile aşağıdaki fotoğraflardan ulaşabilirsiniz..

Ece Obuter
Fikir Çocuğu
Belma Atakan
Oyun Kampta Kurucusu & Fikir Annesi
Ayşegül Kar
Kamp Yürütücüsü / Drama-Oyun Eğitmeni
Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kamp ücretinin tamamının ya da kapora ücreti olan 1000 TL’yi yatırmanız gerekmektedir.

*Keyfi iptallerde  kampın başlangıcından 1 ay önce tüm kapora, 1 ay ile 15 gün arasındaki sürede %50'si iade edilir... 15 günden az zamanda yapılan iptallerde ise  kaporalar yanmaktadır.  Sağlık raporu iletmeniz durumunda ise kampınızın ödemelerinin iadeleri tarafınıza iletilmektedir...

**Ödemelerinizi yaparken  kamp KRV ile başlayan kamp kodunu banka dekont açıklamasına yazmanız gerekmektedir.

*** Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 1. Karavan kapora depozito bedeli 2000 TL kredi kartı ile Karavan teslim alındığında yönlendirdiğimiz firmaya iletiliyor olacak.. Karavan teslimatında bu ücret iade olarak yine tarafınızca alınacaktır.
 2. Müze Kart temini (internetten de artık temin edebilirsiniz..)
 3. Tüm kahvaltılar (Karavanda kendi imkanlarınızla ya da cüzzi bir rakam ile camping alanından hizmet ile kahvaltı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.. )
 4. 10 Haziran İstanbul-Nevşehir yoldaki öğle yemeği 
 5. 11 Haziran Akşam Mangal Keyfi (Dilerseniz meze de veya başka tarz yemeklerin siparişini de verebilirsiniz...)
 6. 13 Haziran Nevşehir - İstanbul yoldaki öğle yemeği 
 7. Karavan benzin giderleri

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

 1. 10 Haziran Perşembe Akşam yemeği (Kadın Eli'nden Mantı, yaprak sarması , salata)
 2. 11 Haziran Cuma günü Avanos'taki öğle yemeği
 3. 12 Haziran Cumartesi günü Ihlara Vadisi'nde yiyeceğimiz öğle yemeği
 4. 12 Haziran Cumartesi Akşam yemeği (Kadın Eli'nden Kuru Fasulye, Pilav, Yoğurt, Turşu)
 5. Bölgede gezmek için kamp katılımcılarımız için tashis edilen transfer araçları
 6. Rehber
 7. Etkinlikler
 8. Kamp alanı karavan ve kişi başı konaklama ücreti

KAMP KAYIT SORUMLUSU
Belma Atakan
0533749 50 85
merhaba@oyunkampta.com
DİĞER KAMPLAR