PASTORAL VADİ’DE SANATLA TENEFFÜS KAMPI 4 GECE 5 GÜN

Doğa, göl, yeşil ve daha fazlasıyla birlikte iç içe...
REZERVASYON
Tarih
Konaklama
Paket
  • Çocuk Yaş Aralığı: 0-10
  • Kalan Kontenjan - Kişi
  • NOT: Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir.
TOPLAM 0.00 TL
Kamp Detayı
Nerede Konaklayacağız?
Öneriler
Eğitmenler
Fotoğraflar
Rezervasyon ve Ödemeler
Yardım
Neden Sanatla Teneffüs?

Çocuklarınızla ağustos böceklerinin seslerini dinleyerek uykuya dalacağınız, zamansız öten horozların sesleriyle güne merhaba diyeceğiniz, Kargı Nehri’nin serinliğinde kahvaltının yolunu tutacağınız bir aile tatili geçirmeye ne dersiniz?

Çocuklarınız için güzel bir şey yapın; Haydi zamanı yavaşlatın!

Doğanın akışı ve sakinliğine eşlik edecek keyifli sanat ve drama atölyelerimizi  çocuklarınız için hazırladık. Ama bu kampta çocuklarınıza eşlik edecek biri daha var. O da içinizdeki çocuk!

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği’ne ilk geldiğinizde biraz şaşıracaksınız, burası Yanıklar köylülerinin ve gönüllülerin ayakta tuttuğu ekolojik bir çiftlik… Aslında bizi burada en çok mutlu eden şey hiçlik… Lüks hayattan tamamen kendimizi arındıracağız bu kampımızla. Yemeklerimizi yedikten sonra çoluk çocuk tabaklarımızı kaldıracağız, komin yaşam kuralları ile günümüzde büyük kentlerde özlemini çektiğimiz imece usulü hayatın tadına varacağız.

Şimdiden söylüyoruz, sonra demedi demeyin. Kampımızda telefon yok, internet yok, tv yok, klima yok, kuyruk yok, sivrisinek yok…

Sakinlik var, huzur var. Su dağdan, yemek tarladan, yumurta tavuktan, tavuk yumurtadan, peynir keçiden, pizza kuzineden, çay sobadan, portakal suyu ağaçtan…

Hatçik ve Nurgül Abla’nın pişirdiği enfes yemekleri yedikten sonra dilerseniz kendinizi ödüllendirmek için közde kahve yapabilir, ya da çiftliğin hiç ilaç kullanılmayan, çökertme sistemi ile oluşturulmuş doğal havuzunda yüzerek serinleyebilirsiniz.

Siz bunları yaparken çocuklarınız da, eğitmenlerimizle beraber doğayı tanıyacak, doğa ile sanatı birleştirip iyice harmanlayabilecekleri oyunlar oynayacak…

AKIŞ
08:30 – 10:00 Kahvaltı
10:00 – 12:00 Sanatla Teneffüs Atölyeleri
13:00 – 14:00 Öğle Yemeği
14:00- 18:00 Serbest Zaman (Deniz, doğal havuz)
19:30 – 20:30 Akşam Yemeği
20:30 – 21:10 Masal Saati

* Serbest zamanlarda Günlüklü Plajı’nda bulunan Bay Beach’e gidecek ücretsiz bir servisimiz olacaktır.​ “Bay Beach” giriş ve şezlong ücretleri katılımcılar tarafından ekstra olacak şekilde plaj görevlilerine ödenecektir.


Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği Fethiye’nin Yanıklar Köyünde çam ormanlarıyla çevrili bir vadinin ortasında, Kargı Çayının yanı başında, 42 dönüm büyüklüğündeki zengin biyolojik çeşitliliğe sahip bir arazi üzerinde, ekolojik yöntemlerle sebze ve meyve yetiştiriyor. Aynı zamanda ekolojik mimari yaklaşımıyla tasarlanan taş, ahşap ve kerpiç evlerde yılın 12 ayı konuklarını ağırlıyor, ahşap ve kerpiç olmak üzere iki seminer salonu ile farklı inzivalara, eğitimlere, kamplara ve seminerlere ev sahipliği yapıyoruz.

Ekolojik prensiplere dayalı tarım turizmi modelini yaşama geçirmeyi amaçlanan çiftliğin kapılarını, kırsal yaşamı deneyimlemek isteyen herkese açıyor, köylü ve kentliyi, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen birey ve grupları bu amaçlar doğrultusunda buluşturuyor ve işbirliğine yönlendiriyor.

Çiftliğin yanında akan ve ona hayat veren Kargı çayı, Batı Toros’ların eteklerinden doğduktan sonra günlük ağaçlarının ve narenciye bahçelerinin arasından geçerek Yanıklar köyü sahilinde Akdeniz’e ulaşıyor. Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme alanı olan kumsalın hemen yanında ise, göçmen kuşların konakladığı Akgöl bulunuyor.

Pastoral Vadi; binlerce yıllık tarihsel süreç içinde birbirlerinden etkilenen Likya, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıklarına tanıklık eden eski kent yerleşimleri ile aynı coğrafyada yer alıyor. Barış ve dostluğun simgesi Kaya Köyü, bir doğa harikası olan Ölüdeniz, Saklıkent Kanyonu, Kelebekler Vadisi, Göcek, Fethiye Körfezinin koyları ve adaları; bu coğrafyayı süsleyen güzellikler.

Pastoral Vadi’deki konaklama seçimlerinde kişi/oda sayısına göre OYUN KAMPTA'nın yapılan rezervasyon üzerinden  yerleşim değişikliği yapma durumu vardır.

Evlerin Kontenjan Bilgileri aşağıdaki gibidir;

Taş 1 1 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Taş 2 1 odalı  maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Taş 3 2 odalı maximum 6 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Taş 4 2 odalı maximum 6 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.

Ağaç Çınar 2 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Günlük 2 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Söğüt 2 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Zeytin 2 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.

Ağaç Hayıt 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Mersin 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Defne 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Zakkum 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.
Ağaç Süsen 1 odalı maximum 3 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyosu evin içerisindedir.

Bungalow 1 1 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyo içinde değildir. Yakınındaki ortak wc ve duş'larından yararlanılır.
Bungalow 2 1 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyo içinde değildir. Yakınındaki ortak wc ve duş'larından yararlanılır.
Bungalow 3 1 odalı maximum 4 kişinin konaklayabileceği bir evdir. Tuvalet, banyo içinde değildir. Yakınındaki ortak wc ve duş'larından yararlanılır.

Kendi Çadırı ile konaklama için yakınındaki ortak wc ve duş'larından yararlanır.


Taş Konaklar
Yöresel mimarî ve malzemelerin kullanıldığı, alt katı tek odalı, üst katı iki odalı bağımsız evlerden oluşuyor. Her evin banyosu, mutfağı ve geniş bir terası bulunuyor. Yazın doğal serin ortam sağlayan taş evler, kışın kuzine soba ile ısıtılıyor.


Bungalov Evler
Pastoral Vadi’nin sınırını oluşturan Kargı Çayı’nın kenarında, yetişkin okaliptüs ağaçlarının gölgesindeki 4 yataklı, tuvalet ve banyosu ortak alanda bulunan bungalov evler ferah bir yaşam alanı sağlıyor.

Ağaç Evler
Pastoral Vadi’nin sınırını oluşturan Kargı Çayı’nın kenarında, yetişkin okaliptüs ağaçlarının gölgesindeki tek ve iki odalı ahşap evlerde banyo ve sundurmada küçük bir mutfak bulunuyor. Yazın doğal serin ortam sağlayan ahşap evler, kışın soba ile ısıtılıyor.

Tüm evlerden toplanan organik çöpler, kullanılan gri ve siyah atık sular ayrı yerlerde işlenerek doğaya geri kazandırılıyor.

Yemek

Pastoral Vadi’de tam pansiyona sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, çay, bitki çayı ve kahve, kek poğaça gibi ikramlar ve çiftlikte yetişen ürünler de dahil… Konuklara; odun ateşinde ve tandırda, yöresel ve geleneksel yöntemlerle hazırlanan, genelde Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan sağlıklı yemekler sunuluyor. Sebze ve meyvelerin besin değerlerinin korunarak ve doğal lezzetleriyle tüketilmesi, Pastoral Vadi’nin ekolojik yaşam ilkelerinden birisidir. Yemekler öncelikle çiftlikte ekolojik olarak üretilen ürünlerden yapılıyor. Çiftlikte yetiştirilemeyen ürünler ise, bölgede bulunan ve ekolojik tarım yapan komşulardan, organik veya iyi tarım yapan yerel üreticilerden alınıyor. Yemek hazırlama işlemi aynı zamanda bir atölya çalışması olduğundan, konukların yemek hazırlama çalışmalarına katılmasından,bilgi ve hünerlerini paylaşmasından büyük mutluluk duyuyor.

Ulaşım
Pastoral Vadi’nin bulunduğu Yanıklar Köyü, Dalaman – Fethiye devlet karayolu üzerinde ve Dalaman’a 40 km, Fethiye’ye 15 km mesafededir.
**Her katılımcı kendi olanakları Pastoral Vadi’ye ulaşacaktır.

Arabayla
Fethiye tarafından geliyorsanız;  Antalya – Muğla devlet karayolunda Fethiye’den sonra yaklaşık 15 km sonra Yanıklar köyünün tabelasını göreceksiniz. Yola devam edin, önce karşınıza Petline benzin istasyonu çıkar, ardından yaya köprüsü gelir, sağ şeride geçip yavaşlayın, yaklaşık 50 metre sonra ana yoldan ayrılıp sağınızdaki tali yola girin, evlerin arasında bir süre gidin sonra Kargı çayı solunuzda kalacak şekilde sağa sapın. Yol bir süre sonra dereden ayrılıp biraz yukarıda sulama kanalı ile buluşuyor. Sulama kanalının solundan yolu takip edin. Ana yoldan ayrıldıktan 3 km sonra yolun solunda “Pastoral Vadi” tabelasını göreceksiniz.

İzmir tarafından geliyorsanız; Muğla – Antalya devlet karayolunda Göcek ve İnlice köyünden sonra Katrancı Koyu levhasını geçip, yokuşu indiğinizde Yanıklar köyü tabelası,  Kargı Çayı ve üzerinden geçeceğiniz köprüyü görüyorsunuz. Köprüyü yaklaşık 100 metre geçince sağınızda yer alan Alperen marketin önüne park edip market sahibi Osman’dan “Pastoral Vadi”ye nasıl geleceğinizi soruyorsunuz.

Uçakla

En yakın Havalimanı: Dalaman. Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye giden Havaş servis otobüsüne binin, yaklaşık 40 dakika sonra Fethiye’ye gelmeden 15 km önce, Yanıklar Köyü’nde köprüyü geçince Alperen market önünde inin, market yanında taksi var, 3 km sonra Pastoral Vadidesiniz.

Otobüsle
En yakın otogar; Fethiye. Fethiye otogarında Muğla Makası’nı sorun, yaklaşık 50 metre, otogara en yakın büyük kavşak. Yanıklar Köyü minibüsleri bu kavşaktan geçiyor. Yanıklar Köyü son durak;  ya minibüs şoförüne söyleyin belli bir ücret karşılığı sizi “ Pastoral Vadi” ye atsın, ya da yolda bulduğunuz taksi ile gelin.

*Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 1000 TL kapora ücretinin yatırılması gerekmektedir.
*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar yapılan iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler iade edilmemektedir.
*Kapora haricindeki kalan ödemenin kamp başlangıç tarihinden 15 gün öncesine kadar ödenmesi gerekmektedir.
*Kapora ve kalan ödemelerinizi yaparken banka dekont açıklamasına rezervasyon kodunuzu yazmanız gerekmektedir.
Bu bölüm hazırlanıyor...
KAMP KAYIT SORUMLUSU
Ayşegül Kar
0532 340 44 61
merhaba@oyunkampta.com
DİĞER KAMPLAR
Yeni
2 Gece
3 Gün
KAZ DAĞLARI NATURE CAMP
Yeni
4 Gece
5 Gün
BODRUM GÜMÜŞLÜKTE GÜNEŞİ SELAMLAYAN ÇOCUKLAR KAMPI
Yeni
1 Gece
2 Gün
SAZKÖY ANNE-ÇOCUK DOĞA KAMPI
Yeni
4 Gece
5 Gün
BOZBURUN KOCABAHÇE’DE DENİZCİLİĞİ KEŞFET
Yeni
6 Gece
7 Gün
PASTORAL VADİ’DE SANATLA TENEFFÜS KAMPI 6 GECE 7 GÜN